تبلیغات
جهان یکه نگار - اخبار انتخابات96

جهان یکه نگار
 

bahar22

كد پرواز پرندگان

با پوشش خبر دور سوم مناظرات انتخاباتی ریاست‌جمهوری ایران محور این دور از مناظرات را اقتصادی اعلام کرد و افزود: نامزدهای ریاست‌جمهوری به بیان برنامه‌های اقتصادی خود پرداختند.

به گزارش کارگرآنلاین، شبکه تلویزیونی المیادین محور دور سوم مناظرات انتخاباتی ریاست‌جمهوری ایران را مسائل اقتصادی، مصرف نفت و قاچاق عنوان و خاطرنشان کرد: «حسن روحانی» و «سید ابراهیم رئیسی» دو کاندید شاخص این دور از مناظرات بودند. قالیباف نیز از هزینه‌های شخصی کاندیداهای رقیب یعنی رئیس و معاون دولت فعلی انتقاد کرد. «اسحاق جهانگیری» نیز با تبیین عملکرد دولت در بخش اقتصادی ضمن رد انتقاد قالیباف، به حمایت از دولت فعلی پرداخت. «سیدمصطفی میرسلیم» نیز با انتقاد از عملکرد دولت فعلی اعلام کرد که این دولت هیچ برنامه‌ای برای مقابله با کسانی که به غارت بانک‌ها می‌پردازند، ندارد.

صفحه عربی فرانس ۲۴
صفحه عربی فرانس ۲۴ نیز با پوشش دور سوم مناظرات انتخاباتی ریاست‌جمهوری ایران اعلام کرد: مسئولان ایرانی از این امر که طبقه کارگر و افراد فقیر جامعه ایرانی در انتخابات شرکت نکنند، نگران هستند.

صفحه عربی اسپوتنیک
صفحه عربی اسپوتنیک نیز اعلام  کرد: در مناظره نهایی بین نامزدهای ریاست‌جمهوری ایران «محمد باقر قالیباف» سران دولت فعلی را به فساد و سوء استفاده وزرا از مناصب خود برای انجام تجارت‌های غیرقانونی متهم کرد. روحانی و جهانگیری نیز با رد این اتهامات اعلام کردند هیچ مدرکی مبنی بر تجاوز وزرا از اختیارات قانونی خود وجود ندارد.

الجزیره
الجزیره نیز با بازتاب خبر دور سوم مناظرات انتخاباتی ریاست‌جمهوری ایران نوشت: این مناظره که به نوعی مواجهه دو جریان اصلاحات و اصولگرایی بود با تمرکز حسن روحانی و اسحاق جهانگیری در دفاع از اقدام‌های اقتصادی دولت و در نقطه مقابل انتقادهای سید ابراهیم رئیسی، محمد باقر قالیباف و سید مصطفی میرسلیم دنبال شد. کاندیداهای منتسب به جریان اصولگرایی با تاکید بر بیکاری و مشکلات اقتصادی از دولت فعلی به انتقاد پرداختند.


حال و هوای انتخابات:

انتخابات 96

قالیباف

میرسلیم

هاشمی طبا انتخابات

اسحاق جهانگیری

دکتر روحانی


رئیس جبهه مستقلین و اعتدالگرایان ایران، لیست اعتدالیون تهران برای شورای شهر پنجم را اعلام کرد.

به گزارش افکارنیوز، قدرتعلی حشمتیان رئیس جبهه مستقلین و اعتدالگرایان ایران، لیست اعتدالیون تهران برای شورای شهر پنجم را  اعلام کرد.

این لیست به شرح زیر است:

1. محسن هاشمی

2. احمد مسجدجامعی

3. سیدجلال ساداتیان

4. غلامعلی رجایی

5. سیدمجتبی موسوی اجاق

6. فاطمه راکعی

7. احمدشریف

8. محمدشاهی عربلو

9. محمدجوادحق شناس

10. حسن بیادی

11. احمدحکیمی پور

12. ولی الله شجاع پوریان

13. رحیم باکری

14. افشین حبیب زاده

15. کامران زارعیان

16. رویاجعفری‌

17. علی کیهانیان

18. محمد علیخانی

از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا به امروز بیش از 30 انتخابات برگزار شده و هربار به حضور گسترده مردم در انتخابات برای تعیین سرنوشت کشور تاکید شده است.

در تمامی سال‎های گذشته؛ امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری ضمن دعوت از مردم برای این حضور حماسی، نصایحی را خطاب به نامزدها و مجریان و ناظران انتخاباتی داشته‎اند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، مقام معظم رهبری در مهرماه سال گذشته، سیاست های کلی انتخابات را به ابلاغ کردند. حضرت آیت‎الله خامنه‎ای از همان ساعات اولیه آغاز سال جاری نیز بر برگزاری انتخاباتی پر شکوه تاکید کردند. ایشان در شش سخنرانی اخیر خود نیز، مردم، مسوولین و نامزدها را مخاطب قرار دادند و توصیه‎هایی را به آنان مطرح کردند.

رهبر انقلاب هرگاه صحبت از انتخابات به میان آوردند اولین تاکیدشان بر حضور حداکثری و پر شکوه مردم بوده است، حضوری که "می تواند بر نیت دشمن در به زانو در آوردن ملت ایران خط بطلان بکشد". «رأی مردم حق الناس است» این مهمترین توصیه ایشان به مسوولین در مورد حفظ امنیت انتخابات است.

نامزدهای انتخابات نیز در زمره مخاطبان مقام معظم رهبری قرار دارند. «خدایی کردن نیت های خود» و «تلاش برای خدمت به مردم به ویژه قشر ضعیف»، مهمترین توصیه ایشان به نامزدهای  انتخابات است.

اهم توصیه‎های انتخاباتی مقام معظم رهبری از ابتدای سال 96 را در جدول زیر بخوانید:


مردم سالاری دینی متکی برانتخابات است و ملت باید واقعاً در انتخابات بدرخشد.

همه وارد شوند و انتخابات پرشوری را رقم بزنند.

اینجانب هیچ گاه در انتخابات دخالت نمی کنم و نمی گویم مردم به چه کسی رأی بدهند یا ندهند اما اگر کسانی بخواهند در مقابل رأی ملت بایستند و با ایجاد مزاحمت رأی مردم را بشکنند، دخالت می کنم و در مقابل آنها خواهم ایستاد.

کرباسچی در گفت‌وگوی خبری:
کرباسچی در خصوص آرای خاکستری گفت: این افراد دو بخش هستند بخشی که به شرایط اقتصادی معترض هستند یا مطالباتی دارند که به سمت کاندیدایی می‌روند که وعده رفاه بیشتر یا افزایش یارانه را دارند بخش دیگر که اکثریت هستند کسانی هستند که به وضعیت سیاسی، فرهنگی و اجتماعی اعتراض دارند و به خاطر برخوردهایی که با آنها شده نمی‌خواهند رای بدهند
به گزارش خبرداغ ، غلامحسین کرباسچی در گفت‌وگو با  ایلنا، در خصوص مناظره سوم کاندیداهای ریاست جمهوری اظهار داشت: به نظر من این مناظره‌ها به آن شکل تغییری در اراده و رای افرادی که تصمیم به رای دادن دارند ایجاد نمی‌کند.

او ادامه داد: این گونه مناظره‌ها فقط فضای انتخابات را گرم می‌کند و کسانی که هنوز تصمیم به شرکت در انتخابات را نگرفته‌اند را تا حدودی علاقمند به حضور در پای صندوق‌های رای می‌کند.

دبیرکل حزب کارگزاران با انتقاد از برگزاری این سبک از مناظرات گفت:‌ ما در این مناظره‌ها فقط شاهد طرح اتهامات و حمله برخی کاندیداها بودیم. آن هم به خاطر ساختاری است که آقایان کمیسیون تبلیغات و سازمان صدا و سیما ترسیم کرده‌اند. اینکه هر کاندیدا دو دقیقه وقت داشته باشد و در آن دو دقیقه به دیگری اتهام بزند و کاندیدای مقابل را مجبور به جوابدهی کند در آخر خروجی خاصی نخواهد داشت.

کرباسچی تصریح کرد: قالیباف مانند احمدی‌نژاد فقط سند رو می‌کند و کاغذی را مقابل دوربین می‌گیرد و ادعا می‌کند که این تخلف رخ داده اما اینکه حرف درست است یا غلط و اینکه چه کسی به آن ادعا رسیدگی می‌کند وجود ندارد. اینکه آقای روحانی در سال ۶۰ زمینی را خریده آن هم به این قیمت و این که آیا در آن زمان این زمین چه ارزشی داشته اصلا مشخص نیست و فقط حرف‌های مبهمی است که بیان می‌شود.

او ادامه داد: این سبک مناظرات چیزی جز اخلاق و منش کاندیداها را نشان نمی‌دهد و در واقع مسائلی همچون بیان مشکلات کشور و راه‌حل‌های آن اصلا مورد کارشناسی قرار نمی‌گیرد. کاندیدایی که می‌گوید می‌خواهد یارانه را افزایش بدهد باید بیان کند که از کجا منابع را تامین می‌کند. یا اینکه از یک طرف می‌گویند دولت خرجش زیاد شده اما از طرف دیگر شعار افزایش درآمد کارمندان را می‌دهند خب همین عامل باعث افزایش هزینه دولت می‌شود.
کرباسچی تصریح کرد: این‌ها همه سوالاتی است که بی‌پاسخ مانده و چیزی جز جو بدبینی و بی‌اعتمادی را در جوان‌ها و جامعه ایجاد نمی‌کند من نمی‌دانم اعضای کمیسیون تبلیغات و صدا و سیما از چه چیزی نگران هستند که مناظرات را این طور  برگزار می‌کنند.
او ادامه داد:‌ طرح مسائل شخصی درست نیست مگر آنکه جرمی رخ داده باشد اخلاق آقایان روحانی و جهانگیری بر خلاف قالیباف این طور نیست که کنجکاوی کنند که این فرد کجا زندگی می‌کند چطور زندگی می‌کند و یا از کجا درآمد دارد این گونه روش‌ها دیگر اثر خود را در بین مردم از دست داده و مردم متوجه می‌شوند که این حرکات جز عوام‌فریبی چیز  نیست این روش‌های احمدی‌نژادی دیگر جواب نمی‌دهدبه گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز به نقل از العالم، نماینده قالیباف در کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری از شکایت از 2 اتهام جهانگیری به قالیباف طی مناظره درباره واگذاری املاک و برخورد با دانشجویان خبر داد.
 

مهدی ذاکری با اعلام خبر شکایت از اسحاق جهانگیری به کمیسیون یاد شده، گفت: مردم شاهد بودند که آقای جهانگیری با انتساب دروغی فاحش به آقای قالیباف گفت که ایشان با واگذاری 2 هزار و 200 میلیارد تومان املاک مرتکب تخلف شده است.

وی با تأکید براینکه این اتهام، دروغی محض است که هیچ مرجع رسمی نیز آن را تأیید نکرده و اقای جهانگیری با بی اخلاقی آن را در مناظره مطرح کرد، اظهار داشت: ما با استناد به مواد 64 و 65 قانون انتخابات ریاست جمهوری به کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری شکایت کردیم.


جلسه شورای نگهبان با نمایندگان شش نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دقایقی قبل آغاز شد.ادامه مطلب

طبقه بندی: عمومی،  اخبار، 
برچسب ها: انتخابات، انتخابات96، انتخابات ریاست جمهوری، رای، انتخابات1396،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 23 اردیبهشت 1396 توسط aj mn
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  

  • paper | فیس چت | کانون زبان انگلیسی