تبلیغات
جهان یکه نگار - اخبار

جهان یکه نگار
 

bahar22

كد پرواز پرندگان

پیش‌بینی آینده بورس
ت۱۱
سعید لوکیان به وضعیت صنعت بانک پس از برداشته شدن تحریم‌ها اشاره کرد و ادامه داد: در صورت برداشته شدن تحریم‌ بانک‌های سوییس حتما اوضاع شرکت‌های حاضر در گروه بانکی بهتر خواهد شد.

وی در گفت‌وگو با ایسنا اضافه کرد: اوضاع برخی از صنایع نیز کم کم بهتر از قبل خواهد شد به عنوان نمونه مشاهده می‌شود که خودروسازان برتر دنیا به دنبال ارتباط با شرکت‌های ایرانی برای انعقاد قرارداد هستند.

وی با بیان اینکه نباید به بازار بورس به صورت کوتاه مدت نگاه کرد، خاطرنشان کرد: بازار بورس دچار رکود نشد، بلکه در پروسه اصلاح یا استراحت قرار گرفت. یکی از دلایل قرار گرفتن بورس در مرحله استراحت مربوط به توافق هسته‌ای می‌شود. در روزهایی که مذاکرات تمدید می‌شد به دلیل خوش بینی نسبت به نتیجه مذاکرات، بازار بورس مثبت بود و رشد در معاملات وجود داشت.

این کارشناس بورس افزود: زمانی که توافق انجام شد و مشخص شد که برای نهایی شدن توافق چهار تا شش ماه زمان نیاز است به همین دلیل افرادی که قصد سرمایه گذاری در بورس را دارند، تا شش ماه و تا ورود سرمایه به بازار دست نگه می‌دارند.

لوکیان با اشاره به روند نزولی بازار بورس در سال گذشته، تاکید کرد: خوش بینی حاصل از توافق باعث شده که حداقل روند بازار بورس نزولی نباشد. در حال حاضر روند بازار بورس خنثی است و نشانه‌هایی از صعود نیز در آن دیده می‌شود. وی با بیان اینکه مهم‌ترین موضوع در بحث سرمایه‌گذاری بازار بورس ارتقای دانش پیش بینی و تحلیل است، اظهار کرد: بحث رکود و رونق در بازارها دو کفه ترازو است که به ناچار تغییر خواهد کرد. بهترین کار این است که سرمایه‌گذاران در این خصوص دانش پیش‌بینی و تحلیل خود را ارتقا دهند و با شروع به حرکت بازار با توسل به دانش بتوانند پیشرفت کنند و به سود بیشتری نایل آیند.

این کارشناس بورس با اعتقاد بر اینکه نبود دانش پیش بینی و تحلیل منجر به آسیب خواهد شد، تصریح کرد: اگر این دانش در میان سرمایه گذاران وجود نداشته باشد، با ورود هیجانات در بازار بورس، سرمایه گذاران دچار فریب خواهند شد. لوکیان ادامه داد: در تمام دنیا نیز در زمان رکود در بازار، سرمایه گذاران به ارتقای دانش روی می‌آورند و خود را برای زمان رونق در بازار آماده می‌کنند. در بازار بورس کشور نیز این مدت زمان شش ماه تا نهایی شدن توافق بهترین زمان برای ارتقای دانش پیش بینی و تحلیل سرمایه گذاران به حساب می‌آید.

وی در پاسخ به این پرسش که پس از گذر از دوران استراحت (تا نهایی شدن توافق) حضور سرمایه گذاران در بازار بورس چگونه خواهد بود، گفت: این موضوع وابستگی شدیدی به تیپ‌های شخصیتی افراد و تجارب آنها در بورس دارد. برخی افراد که در بازار حضور داشتند به دلیل تجربه کردن رکود یک ساله، سال ۱۳۹۳ به طور کلی قصد ورود دوباره به بازار بورس را ندارند.


آژیر خطر برای بزرگان خودرو به صدا درآمد

» سرو۲:

چین از موتور رشد برای خودروسازان به منشا نگرانی آنها تبدیل شده و بی ام دبلیو و تویوتا موتور تازه‌ترین شرکتهایی شدند که درباره کندی بزرگترین بازار خودروی جهان هشدار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بی ام دبلیو اعلام کرد، آهسته شدن روند رشد فروش در چین ممکن است این شرکت را ناچار کند اهداف سودآوری امسال را کمتر کند زیرا مصرف کنندگان چینی از ریزش بازار سهام و کندی رشد اقتصادی به وحشت افتاده اند و هزینه برای خرید کالاهایی مانند خودرو را متوقف کرده اند. تویوتا هم هشدار داد که هزینه‌های فروش این شرکت رو به افزایش است در حالی‌که قیمتهایی که مصرف کنندگان پرداخت می‌کنند، کمتر می‌شود.

خودروسازان به سختی تلاش می‌کنند خود را با شرایط کنونی بازار چین وفق دهند که بی ام دبلیو آن را عادی شدن بازاری توصیف کرده که از سال 2008 هشت برابر رشد داشت و در سال 2009 آمریکا را به عنوان بزرگترین بازار خودروی جهان پشت سرگذاشت.

خودروسازانی شامل فورد موتور و فولکس واگن در واکنش به رشد پرشتاب بازار چین در سالهای گذشته، کارخانه‌هایی را ساختند و اکنون با کاهش فروش سالانه بازار چین روبه‌رو هستند که نخستین کاهش در 17 سال گذشته خواهد بود. فروش فولکس واگن در این کشور در نیمه اول سال 2015 برای نخستین بار در یک دهه گذشته کاهش یافت.

برای بی ام دبلیو، کندی بازار چین که به رشد دو رقمی فروش این شرکت کمک کرده بود، در پایین بودن 8.4 درصدی حاشیه سود این خودروساز در مقایسه با آئودی و مرسدس بنز تاثیر داشت.

فروش بی ام دبلیو در چین طی ماه ژوئن 0.1 درصد کاهش داشت. در این ماه بود که بازار خودروهای جدید برای نخستین بار در بیش از دو سال گذشته با کاهش فروش روبه‌رو شد. در واکنش به وضعیت جاری، این خودروساز میزان تولید در چین را از ابتدای امسال تاکنون 16 هزار خودرو کاهش داده است با این‌همه همچنان بر پتانسیل بلندمدت این بازار حساب می‌کند.

تویوتا هم با وجود اینکه درهفت ماه اول امسال 12 درصد رشد فروش بر مبنای سال به سال داشته است، اما این خودروساز نسبت به وخیم شدن قیمت‌گذاری در چین نگران بوده و فروش کمتری نسبت به سودآوری پیدا کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تویوتا تصمیم دارد تا اواسط سال 2018 تولید خط مونتاژ جدید دیگرش در تیانجین چین را آغاز کند. راه اندازی این خط، 100 هزار دستگاه در سال به تولید این شرکت اضافه خواهد کرد اما این افزایش با پایان تولید خط مونتاژ فعلی در چین جبران خواهد شد.

خودروسازان ژاپنی به دلیل فروش شاسی بلندهای جدید، امسال از صنعت خودرو پیشی گرفته‌اند با این‌همه این پیشتازی با روند نزولی تقاضا در معرض تهدید قرار گرفته است.

در این بین هیوندای موتور کره جنوبی که قصد دارد توسان جدید را در سپتامبر عرضه کند، برای افزایش توان رقابت در چین، قیمت دو مدل شاسی بلند خود را به میزان 11.8 درصد کاهش داد. قیمت مدل بزرگ سانتافه حداکثر 20 هزار یوان (4832 دلار) و شاسی بلند ix35 به میزان 20 هزار یوان کاهش داده شد.
ابداع روش وحشیانه دیگری برای اعدام توسط داعش


گروهک تروریستی داعش بعد از گردن زدن، سوزاندن، خفه کردن درآب، زنده به گور کردن و پرتاب از ساختمان، باز هم شیوه جدیدی برای اعدام افراد ابداع کرد

به گزارش قدس آنلاین به نقل از العالم، تروریست ها سه شنبه گذشته چهار نفر را در روستای الدابس در جنوب جرابلس حومه استان حلب سوریه به اتهام تلاش برای جدا شدن از داعش و راهزنی با استفاده از این شیوه اعدام کردند.

یک شاهد عینی از روستای جرابلس که خواست نامش فاش نشود در گفت وگو با تارنمای رای الیوم توضیح داد: در این شیوه دو پای فرد محکوم به اعدام به دو اسب بسته شده و عناصر داعش اسبها را در جهت عکس یکدیگر می کشند تا فرد جان دهد.

به گفته شاهد مزبور، این اولین بار است که داعش برای اعدام افراد به چنین سبک وحشیانه ای روی آورده است.

تصویربردار حرفه ای آمریکایی عضو داعش که فیلم مربوط به عملیات اعدام را ضبط کرده است، خاطرنشان کرد که داعش به زودی استفاده از چنین شیوه ای را در میان عناصر خود تعمیم خواهد داد.استاندار کرمان: به دنبال دولت کوچک اقتصادی در استان هستیم

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: ما در استان کرمان به دنبال دولت کوچک اقتصادی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی هستیم که با همین قوانین جاری کشور بتواند در توسعه فرهنگی و اقتصادی حرف اول را بزند.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری کرمان علیرضا رزم حسینی ظهر امروز در دیدار مسئولین جهاد دانشگاهی استان کرمان که به مناسبت سی و پنجمین سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی برگزار شد ضمن تشکر از این نهاد علمی که در همه زمینه های تحقیقاتی، پژوهشی، اقتصادی و فرهنگی فعالیت می کند افزود: در این رابطه با ارایه مثلث توسعه اقتصادی توانسته ایم تا حد قابل توجهی راه را برای تشکیل دولت مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و اقتصاد درون زا فراهم کنیم.
وی با بیان این که استان کرمان به دنبال ساز و کار اقتصادی برای اداره کشور است عنوان کرد: تلاش داریم در کرمان این دیدگاه را تمرین کنیم و بتوانیم با نهاد سازی در کرمان و استفاده از نظرات همه صاحبنظران، نخبگان و دانشگاهیان و جوانان خوش فکر برنامه عملیاتی آن را پیاده کنیم.
استاندار کرمان در بخشی از سخنان خود با تاکید بر نقش دانشگاه در تربیت مدیران موفق گفت: متاسفانه کارنامه مسئولان در تربیت مدیران حکومتی و دولتی موفق نبوده و نتوانستیم آنچنان که باید و شاید مدیران را بر اساس جدیدترین متد مدیریتی دنیا آموزش دهیم و این امر را فقط دانشگاه می تواند با آموزش های مدیریتی پوشش دهد که جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از متولیان امر آموزش می تواند پیشرو باشد و دولت را در این زمینه کمک نماید.
وی افزود: استفاده از جوانان خوش فکر و خلاق که پر انرژی و با انگیزه در کنار مدیرانی که سالها تجربه و اندوخته دارند می تواند دروس مدیریتی کاربردی را به جوانان آینده ساز بدهد تا مدیران نسل های بعد این کشور، هم از نظر تئوری و هم از نظر عملی بهترین ها باشند.
رزم حسینی به ناتوانی اقتصاد دولتی وابسته به نفت در توسعه فرهنگی و اقتصادی مردم اشاره کرد و گفت: از جهاد دانشگاهی و سایر متولیان و فرهیختگان دانشگاهی انتظار می رود تا با اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی برای ایجاد تغییر اساسی در نگرش مردم به منظور افزایش سرعت توسعه و پیشرفت استان و کشور تلاش کنند.


ادامه مطلب

دنبالک ها: ایرنا،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 15 مرداد 1394 توسط aj mn
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  

  • paper | فیس چت | کانون زبان انگلیسی