تبلیغات
جهان یکه نگار - آخرین اخبار ایران1

جهان یکه نگار
 

bahar22

كد پرواز پرندگان

حاج قاسم سلیمانی" یک استثنا نیست/ در دام داستان‌سرایی‌های هدف‌دار دشمن نیفتیم
درباره داستان سرایی جدید درباره حاج قاسم
تا۱۱
 
حاج قاسم سلیمانی اگرچه یک اسطوره است، اما او هم یک انسان معمولی است؛ مثل همه بسیجیان.... همانند عبدالله اسکندری، حمید تقوی‌فرد، سردار الله دادی و ... . بوی شهید همت، شهید زین‌الدین، شهید چمران و ... را می‌دهد؛ اما مبادا با افسانه‌سازی‌های و داستان سرایی های متعدد و منتهی کردن همه تحولات به یک نفر، رشادت های سربازان گمنامی که در جبهه و پشت جبهه مقاومت سوریه و عراق، مشغول به مجاهدت هستند را نادیده بگیریم.
جهان‌نیوز - علی رجبی:

۱. فرمانده جدید ارتش آمریکا در افغانستان، روز ورود خود به پایگاه نظامی کشورش در کابل با اتفاق خارق العاده‌ای مواجه شد. به محض آنکه هواپیمایی که حامل او بود در فرودگاه به زمین نشست، یک پیامک از فردی ناشناس به تلفن همراهش رسید. در این پیامک نوشته بود: "به قلمرو من خوش آمدی... قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران".

۲. ابوبکر البغدادی در یکی از خطبه‌های نماز جمعه گفته بود که اگر سردار قاسم سلیمانی را دستگیر کنیم مانند خلبان اردنی خواهیم سوزاند! سردار سلیمانی هم در جواب این ادعای البغدای گفته است: اقای بغدادی زمانی که شما این حرف را در «خطبه‌های نماز جمعه» می‌زدی، بنده روبه‌روی شما در صف سوم بین جمعیت نشسته بودم
.

۳. سازمان ادارای پنتاگون از ۷ لایه حفاظتی تشکیل شده که از این میان ۴ لایه به طور خاص مربوط به کنترل ارتباطات با شخص وزیر دفاع یا رییس پنتاگون می‌باشد. کمی بعد از نامه اوباما نامه ای از تمام این لایه های امنیتی، اطلاعاتی و حفاظتی عبور کرده و مستقیم، روی میز کار وزیر دفاع یعنی لئون پانتا قرار می‌گیرد. ظاهر ساده نامه که هیچ آرمی از سازمان های مرتبط با پنتاگون در آن به چشم نمی‌خورد توجه وزیر را جلب کرده و وی آن را از روی میز برمی‌دارد… با باز کردن نامه و خواندن آن عرق سردی بر چهره پانتا می‌نشیند؛ یک نامه با سربرگ رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران... نامه حاوی عبارتی بود که قطعا برای رییس پنتاگون با آن عظمت حفاظتی باورکردنی نبود: "اگر لازم باشد از این هم نزدیک تر خواهیم شد... امضا: قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران"

***

اگر شما هم یکی از همین گوشی‌های پیشرفته دارید و مشتری ثابت شبکه‌های اجتماعی هم باشید؛ نمونه این پیام‌های عجیب و خارق‌العاده را ‌خوانده‌اید؛ داستانک‌هایی که بیشتر به افسانه می‌ماند تا واقعیت! البته افسانه‌سرایی و اسطوره‌سازی ما تنها محدود به حاج قاسم نیست و شخصیت های فرهنگی و تاریخی بسیاری همچون کوروش کبیر، نادرشاه افشار، پروفسور حسابی و ... را در برگرفته و حتی منجر به خلق آثاری چون شاهنامه فردوسی و افسانه رستم نیز شده است.

شهید مطهری در ذیل کتاب گرانسگ حماسه حسینی و در باب تحریفات عاشورا –که نوعا از همین افسانه‌سرایی‌هاست- با اشاره به افسانه‌هایی که درباره ابن‌سینا و شیخ بهایی ساخته می‌شود، می‌گوید: "[در مردم ایران] و در همه بشری، یک حس قهرمان پرستی هست، یک حسی هست که درباره قهرمان‌های ملی و قهرمان‌های دینی افسانه می سازد... مثلا [گفته‌اند ابوعلی‌سینا] در مدتی که در اصفهان تحصیل می‌کرد، گفت نیمه‌های شب که برای مطالعه حرکت می‌کنم، صدای چکش مسگرهای کاشان نمی‌گذارد که مطالعه کنم. رفتند تجربه کردند، یک شب دستور دادند که مسگرهای کاشان چکش نزنند، آن شب را گفت من آرام مطالعه کردم. معلوم است که اینها افسانه است..."

اعراب نیز در همین خصلت افسانه‌سازی با ما اشتراک دارند و در بحبوحه مصیبت عظیمی که از سوی داعش بر پیکره اسلام وارد شده، نیاز عاطفی به یک اسطوره را احساس کردند. حتما تمامی کسانی که در راهپیمایی عظیم اربعین حضور داشته اند و با اعرابی که دست و پا شکسته فارسی بلد بودند، همکلام شدند، به محبوبیت زایدالوصف سردار سلیمانی در میان ملت عراق پی برده اند و با بنرهای بزرگی که تصویری از این فرمانده رشید سپاه اسلام بر آن نقش بسته بود را دیده اند.

اما شواهد و قرائن نشان از یک بازی از پیش طراحی شده و پیچیده با محوریت بوق‌های رسانه‌ای غربی دارد. اگر چه محبوبیت فراوان یک ایرانی در کشورهای دیگر می‌تواند مایه فخر و مباهات باشد، اما قطعا آسیب‌هایی هم دارد که می‌توان آنها را ذیل عملیات رسانه‌ای غرب برای ادامه پروژه شیعه هراسی و ایران هراسی تعریف کرد. با گسترش موج اسلام‌گرایی و افول جایگاه غرب و متحدانش در منطقه، غرب هجمه خود علیه جمهوری اسلامی ایران را که وزن استراتژیک‌اش با تحولات اخیر بیشتر شده، روز به روز افزایش داد که از جمله مهمترین آنها، پروپاگانداهای واشنگتن و همقطارانش درباره علت ایجاد جنگ داخلی در عراق و سوریه و متهم کردن ایران به دخالت در امور داخلی این کشورهاست.

بر اساس این برنامه‌ریزی رسانه‌ای، قاسم سلیمانی نیز به طور مرتب هدف تبلیغات منفی غرب قرار گرفته و می‌گیرد. غرب در تلاش است از طرفی چهره ایران و متحدانش در منطقه را تخریب کرده و از طرفی دیگر مخالفان آن را از لحاظ رسانه‌ای و سیاسی تقویت کند.

جالب است بدانید، در شرایطی که بیانات رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های بیگانه با سانسور سنگینی مواجه است، اما به یک باره و از میانه سال ۲۰۱۱، که طوفان بیداری اسلامی به سرعت فراگیر شده و بر روی موج رسانه‌ای، دریای خبر را فرا گرفت، همواره نام قاسم سلیمانی به عنوان نماینده سپاه جمهوری اسلامی ایران در همه تحولات مطرح می‌شد.

داستان‌سرایی‌ و افسانه سازی ها در این باره حتی بدان جا رسید که روزنامه گاردین در گزارشی از تماس "حاج قاسم با ژنرال پترائوس آمریکایی و انتقال پیغام به وسیله یکی از اعضای پارلمان عراق" نوشت و مدعی شد که فرمانده سپاه قدس ایران در این پیغام به فرمانده آمریکایی نوشته است: "ژنرال پترائوس! شما باید مرا بشناسی، من قاسم سلیمانی هستم، كسی كه سیاست های ایران را در عراق، لبنان، غزه و افغانستان تدوین می كند و صد البته سفیر ایران در بغداد نیز عضو سپاه قدس است و كسی كه جایگزین او می شود نیز عضو سپاه قدس است..از ساعت 16 در مجموعه ورزشی هلال احمر قم:
آغاز دور جدید تمرینات صبای قم برای مصاف با سپاهان اصفهان

مرحله جدید برنامه‌های آماده سازی و تمرینات تیم فوتبال صبای قم برای مصاف با سپاهان اصفهان از ششمین روز فروردین ماه آغاز می‌شود.

خبرگزاری فارس: آغاز دور جدید تمرینات صبای قم برای مصاف با سپاهان اصفهان

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، شاگردان مهدی تارتار در هفته نهم از دور برگشت بازی‌های چهاردهمین دوره‌ لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور باید در دیداری بسیار حساس و سرنوشت ساز در ورزشگاه اختصاصی خود به مصاف تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان بروند.

این بازی برای صبایی‌ها بسیار حائز اهمیت است زیرا صبای قم از آغاز دور برگشت باز‌ی‌ها تنها موفق به کسب یک پیروزی در 8 مسابقه شده است و در مجموع با اینکه در میانه جدول رده‌بندی جایگاه هشتم را در اختیار دارد اما از وضعیت مطمئنی برخوردار نیست.

به همین خاطر شاگردان مهدی تارتار قصد دارند با تمام توان خود در هفته بیست و چهارم لیگ چهاردهم برابر یکی از پرافتخارترین تیم‌های تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران یعنی فولاد مبارکه سپاهان اصفهان به میدان رفته و هر سه امتیاز این دیدار را از آن خود کنند.

صبایی‌ها به منظور کسب آمادگی مصاف با فولاد مبارکه سپاهان اصفهان از عصر ششمین روز فروردین ماه دور جدید تمرینات و برنامه‌های آماده‌سازی خود را در زمین چمن مجموعه ورزشی هلال‌احمر قم آغاز می‌کنند تا با بهترین فرم آمادگی به مصاف رقیب اصفهانی خود بروند.

البته تارتار و شاگردانش قبل از اینکه به مدت 6 روز به تعطیلات نوروز و سال جدید بروند بیکار نبودند و به غیر از یک هفته تمرین در مجموعه ورزشی هلال‌احمر قم، در یک دیدار دوستانه و تدارکاتی نیز به مصاف تیم استقلال تهران رفتند و برابر این تیم با 4 گل پیروز شدند.

صبایی‌ها در مصاف دوستانه با استقلال تهران به خوبی هماهنگی و آمادگی بالای خود را نشان دادند تا در جدال با فولاد مبارکه سپاهان اصفهان و دیگر تیم‌هایی که باید تا پایان فصل با آن بازی کنند، از شرایط خوبی برخوردار بوده و با کیفیت مطلوب گام به زمین مسابقه بگذارند.

صبای قم از عصر ششمین روز فروردین ماه هر روز تمرینات خود را در مجموعه ورزشی هلال‌احمر قم پیگیری می‌کند تا عصر پانزدهمین روز فروردین ماه از ساعت 17 در دیداری از هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور در ورزشگاه یادگار امام قم به مصاف تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان برود.

این بازی در واقع مسابقه برگشت صبای قم و فولاد مبارکه سپاهان اصفهان در لیگ چهاردهم محسوب می‌شود و رقبای قمی و اصفهانی در حالی به مصاف یکدیگر می‌روند که در نیم‌فصل نخست بازی آنها در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان به تساوی یک بر یک انجامیده است


وزیر بهداشت

وزیر بهداشت از پایگاه اورژانس عوارضی قم - تهران بازدید کرد

خبرگزاری تسنیم: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اتوبوس آمبولانس اورژانس ۱۱۵ قم واقع در عوارضی قم- تهران بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، سید حسن هاشمی از اتوبوس آمبولانس اورژانس115 قم که واقع در عوارضی قم- تهران بود، بازدید کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این بازدید نشست صمیمی با حضور ایرانی‌خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، مظفری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، باقری رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی، فراهانی معاون مرکز اورژانس115 قم و جمعی از پرسنل اورژانس115 قم داشت که طی این نشست گزارشی از عملکرد آن‌ها را در طرح امداد نوروزی دریافت کرد.

هاشمی در این بازدید با اعلام رضایت از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی قم، اظهارداشت: اورژانس115 قم استثناست و باید از زحمات آن‌ها تقدیر کرد.

انتهای پیام/ آ


متاسفانه توزیع پزشک در کشور چندان متناسب نیست و همین موضوع موجب رنجش بسیاری از مردم شده است.
علیرضا حقانی دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، گفت: یکی از مهمترین مشکلات در کشورمان، کمبود پزشک در مناطق محروم و دورافتاده است که این موضوع مربوط به توزیع نابرابر پزشک است.

وی تاکید کرد: متاسفانه توزیع پزشک در کشور چندان متناسب نیست و همین موضوع موجب رنجش بسیاری از مردم شده است.

حقانی تصریح کرد: کشورمان در تربیت پزشک مشکل خاصی ندارد و در واقع تعداد پزشکان مناسب اما توزیع آن نامناسب است.

وی با بیان اینکه تقسیم پزشکان تا حد زیادی غیرمنطقی و نابرابر است، افزود: در برخی از استانهای کشور به ویژه استانهای محروم، تعداد پزشکان در مقایسه با جمعیت آنها بسیار ناچیز است.

حقانی خاطرنشان کرد: امکانات ناکافی و نبود انگیزه‌های مادی و انسانی، از دلایل مهمی است که پزشکان به مناطق محروم و دورافتاده نمی روند و در عوض به سمت شهرهای بزرگ و صنعتی نظیر تهران سرازیر می شوند.

عسگری:

۵۵۰ هزار مسافر وارد چهار محال و بختیاری شدند

شهرکرد- مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: ۵۵۰ هزار مسافر و گردشگر وارد چهار محال و بختیاری شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری، بهمن عسگری از ورود ۵۵۱ هزارو ۱۳۶ نفر گردشگر و مسافر در ستاد خدمات سفرهای نوروزی ۹۴ از تاریخ ۲۸ اسفند ماه ۹۳ لغایت چهار فروردین ماه سال جاری خبر داد و اظهار داشت: این مسافران از هشت محور شامل شلمزار- اهواز – شهرکرد، تونل رخ – شهرکرد، شهرضا – بروجن، مبارکه – بروجن، زرین شهر – سفید دشت، گوشکی – لردگان، سمیرم – مال خلیفه، دهدز - لردگان وارد استان شدند.

بهمن عسگری سوادجانی با بیان اینکه از این مجموع ۴۰ درصد مسافران از محور تونل رخ – شهرکرد و ۴۰ درصد دیگر از محور شلمزار(اهواز) - شهرکرد و ۲۰ درصد از دیگر محورهای نامبرده وارد استان شدند، افزود: تعداد ۱۸۳ هزار و ۷۰۰ خودرو و از کل مبادی ورودی به استان عزیمت کردند و بیشتر خودروها بر اساس پلاک از استانهای خراسان رضوی، شیراز، اهواز، اصفهان، تهران و... هستند.


ادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: سردار سلیمانی، تمرینات صبا برای بازی با سپاهان، وزیر بهداشت، توزیع نامناسب پزشکان، گردشگری در چهار محال و بختیاری،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 6 فروردین 1394 توسط aj mn
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  

  • paper | فیس چت | کانون زبان انگلیسی