تبلیغات
جهان یکه نگار - اخبار ایران و جهان2

جهان یکه نگار
 

bahar22

كد پرواز پرندگان

اسرائیل در یک جریان‌سازی ناشیانه مدعی توقف کشتی حامل راکت‌های ایرانی شد
 
به گزارش فارس، رژیم صهیونیستی در یک جریان‌سازی ناشیانه برای مانع‌تراشی در توافق هسته‌ای احتمالی بین ایران و گروه ۱+۵ مدعی توقف یک فروند کشتی حامل راکت‌های ایرانی شد.
 
«پیتر لرنر» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران ادعا کرد این کشتی حامل راکت‌های «ام ـ ۳۰۲»، ساخت سوریه بوده و قصد داشته این راکت‌ها را از ایران به غزه بفرستد.

 
رژیم صهیونیستی مدعی شد نیروهای دریایی این رژیم این کشتی را در آبهای بین‌المللی سودان و اریتره توقیف کرده‌اند.
 
موشه یعلون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در واکنش به این خبر گفت توقیف این کشتی نشانه بیشتری برای اثبات این ادعا است که ایران در حال آموزش و تأمین منابع مالی گروه‌های تروریستی در منطقه است.
 
رژیم صهیونیستی در گذشته هم در مواقعی که احساس کرده احتمال توافق هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ وجود دارد اقدام به انتشار گزارش‌هایی مشابه با هدف اثر گذاشتن بر روند مذاکرات کرده است.

سردار سلامی در برنامه نگاه دو:

دقت موشک‌های ساحل به دریا صفر است/ آمریکایی‌ها توان پاک‌سازی مسیر مین‌ریزی شده را ندارند

خبرگزاری تسنیم: جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز به‌همت کادر جوان و انقلابی و بومی کشورمان دقت موشک‌های ساحل به دریا صفر شده و وقتی شلیک می‌شوند پاشنه ناو را مدنظر قرار خواهند داد.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شب گذشته با حضور در برنامه نگاه 2 با اشاره به برگزاری رزمایش پیامبر اعظم9 سپاه پاسداران در آب‌های خلیج فارس و تنگه هرمز، با موفقیت‌آمیز خواندن این رزمایش،‌ گفت: برگزاری این رزمایش توسط فرزندان ملت نمایش یک شکوه و یک اقتدار بی‌نظیر بود که در طول تاریخ حیات سیاسی ایران به نمایش گذاشته شد.

وی افزود: پیام‌های بسیار دقیق و واقعی با برگزاری این رزمایش هم به دشمنان بزرگ و هم به دوستانمان داده شد، که در ورای اینها یک اطمینان خاطر و نیرومند نیز برای ملت عزیز و شریف ایران اسلامی به ارمغان آورده شد.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به تهدیدهای دشمنان ایران در مواجهات سیاسی و دیپلماتیکی، اظهار داشت: در این مواجهه سیاسی دشمنان از وجود گزینه‌های نظامی روی میز و از اعمال تحریم‌های اقتصادی سخن می‌گویند و ما با برگزاری این‌گونه رزمایش‌ها به‌دنبال آن هستیم که به دشمن نشان دهیم در مقابل گزینه‌های متعددشان نه تنها دستمان بسته نیست بلکه کاملاً مبسوط‌الید هستیم و توان آن را داریم که نشان دهیم دامنه قدرت دفاعی ما آن‌قدر توسعه یافته است که امروز می‌توان به آن بعد جهانی داد و به‌نوعی می‌تواند خنثی‌کننده تهدیدات دشمنان ما در سطوح راهبردی، عملیاتی و تاکتیکی باشد.

سردار سلامی با بیان "دشمنان انقلاب تلاش می‌کنند تا نفود منطقه‌ای ما را کاهش دهند" اضافه کرد:  دشمنان تلاش می‌کنند ادبیات سیاسی و دیپلماتیک‌شان را با محتوا و مضمون یک قدرت نظامی همراه کنند و از پتانسیل ارعاب و قدرت نظامی خود برای ایجاد تأثیر سیاسی بهره گیرند و این یک امر طبیعی است که ما هم وقتی در مسیر سیاسی و دیپلماتیک حرکت می‌کنیم باید این قدرت سیاسی و قدرت دیپلماتیک ما از یک محتوای قدرتمند نظامی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی برخوردار باشد.

وی یکی از اهداف اصلی برگزاری رزمایش پیامبر اعظم 9 را پاسخ به دشمنانی دانست که از ادبیات تهدید‌آمیز استفاده می‌کنند و ادامه داد: آنان سعی می‌کنند ادبیات تهدید را جانشین مذاکرات سیاسی کنند و ما در مقابل می‌خواهیم دشمنانمان با واقعیت‌های دفاعی ما آشنا شوند و دچار خطا در محاسبه نشوند.

به‌گفته جانشین فرمانده کل سپاه دشمنان ایران منطق سیاسی را متوجه نمی‌شوند و از تهدید نظامی و تحریم‌های اقتصادی صحبت می‌کنند و تلاش دارند تهاجمات فرهنگی و امنیتی به نظام وارد کنند تا نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران کاهش یابد.

سردار سلامی با بیان "این یک اصل است که ما هم زمانی که در مسیر سیاسی و دیپلماتیک حرکت می‌کنیم قدرت سیاسی و دیپلماتیک ما از یک محتوای قدرتمند نظامی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی برخوردار باشد" اظهار داشت: سپاه پاسداران با برگزاری این رزمایش دشمنان را با واقعیت‌های قدرت بازدارندگی آشنا‌تر کرد و قطعاً آنها دچار خطای در محاسبه‌ای نخواهند شد.


ژنرال آمریکایی: قاسم سلیمانی یک "اسطوره" است

خبرگزاری تسنیم: یکی از ژنرال‌های آمریکایی، قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس را یک "اسطوره" خواند که نقش بزرگی را در جنگ بازی کرده و تجربه بالایی دارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «مارک هرتلینگ» ژنرال بازنشسته آمریکایی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی "سی‌ان‌ان" گفت: ژنرال قاسم سلیمانی فرمانده نیروهای ویژه قدس ایران یک "اسطوره" به شمار می‌رود و نقش بزرگی در جنگ هشت‌ساله ایفا کرد.

وی افزود: ژنرال سلیمانی تجربه و مهارت نظامی گسترده‌ای دارد.

سردار سلیمانی

این ژنرال آمریکایی درباره عملیات آزادسازی تکریت در عراق گفت: این عملیاتی مقدماتی در چارچوب (آزادسازی) شهر موصل است. باید یادآور شوم اگر اصل کار گروه داعش در ایجاد به‌اصطلاح "خلافت" را بررسی کنیم درمی‌یابیم که بخشی از این اصل بر مبنای سیطره بر گسترده‌ترین مساحت ممکن و حفظ آن است لذا گرفتن این مناطق از گروه داعش از اهمیت بالایی برخوردار است.

بر پایه این گزارش، عملیات نظامی سال گذشته که باعث فروپاشی گروه تروریستی داعش در منطقه جرف الصخر عراق شد، تا حد زیادی منتسب به قاسم سلیمانی است و گزارش‌های ایرانی حاکی است که وی مورد استقبال گسترده‌ای از طرف نیروهای عراقی مستقر در اطراف شهر تکریت قرار گرفت.

انتهای پیام/ع*خطوط امدادرسانی داعش در تکریت قطع شد

خبرگزاری تسنیم: ارتش عراق، در ادامه عملیات نبرد برای آزادسازی تکریت موفق شد بیشتر خطوط امداد رسانی گروه تروریستی داعش در این شهر را قطع کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روز گذشته یعنی در  چهارمین روز از عملیات آزادسازی تکریت و تسلط ارتش و نیروهای مردمی بر شهرستان‌های الدور و العلم، مرحله اول عملیات آزادسازی استان صلاح الدین عراق با محاصره تکریت از سه محور به پایان رسید، مردم و نیروهای امنیتی از روز گذشته مرحله دوم عملیات را با حرکت به ‌سمت مرکز این شهر آغاز کرده‌اند.


نیروهای ارتش و داوطلب مردمی عراق عملیاتی را از شامگاه یکشنبه و از سه محور شرق (استان استان دیالی) جنوب (سامرا) و شمال (پایگاه اسپایکر و دانشگاه تکریت) برای آزادسازی شهرستان تکریت و مناطق غربی استان صلاح الدین آغاز کرده است و 30 هزار تن از نیروهای ارتش و نیروهای بسیج مردمی را به سوی این شهر استراتژیک که در واقع دروازه ورود نیروهای دولتی به «موصل» پایتخت دولت توهمی داعشی‌ها است، گسیل داشته است.

***کاربران می‌توانند جدیدترین تحولات روز پنجم از عملیات آزادسازی صلاح‌الدین را در زیر دنبال کنند***

خطوط امدادرسانی داعش در تکریت قطع شد

پنجمین روز بزرگ‌ترین عملیات نیروهای عراقی علیه گروه تروریستی داعش در حالی امروز وارد پنجمین روز خود شده است که بیشتر خطوط امداد رسانی این گروه در تکریت واقع در استان صلاح الدین (مرکز عراق) قطع شده است.

یک مقام نظامی عراقی اعلام کرد «عملیات مطابق با طرح از پیش آماده شده ادامه دارد. خطوط امدادرسانی قطع و شهرها محاصره شده است تا از وقوع تلفات ( در بین غیرنظامیان) و انجام حملات جدید توسط این گروه تروریستی جلوگیری شود.»

وی افزود «با توجه به انفجار بمب‌های کنار جاده‌ای و عملیات‌های تک تیراندازها، پیشرفت نیروهای عراقی به تدریج و به کندی انجام می‌شود ولی با این حال، طبق برنامه اهداف‌مان محقق خواهد شد.»

100 ناحیه در استان صلاح الدین آزاد شد

نیروهای ارتش و داوطلب مردمی عراق موفق شدند 100 ناحیه را در استان صلاح الدین از دست گروه تروریستی داعش آزاد کنند.

این نیروها همچنین موفق شدند دو چاه نفطی علاس و عجیل را آزاد کنند و به مجتمع دولتی در مرکز شهر العجیل نزدیک شوند

یک منبع در فرماندهی عملیات صلاح الدین به ادامه عملیات نظامی برای پاکسازی همه روستاها تا ناحیه العظیم اشاره کرد و گفت: این عملیات با پشتیبانی واحدهای توپخانه و نیروی هوایی انجام می شود.


ادامه مطلب

طبقه بندی: عمومی،  اخبار، 
برچسب ها: اسرائیل، داعش، سردار سلیمانی،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 14 اسفند 1393 توسط aj mn
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  

  • paper | فیس چت | کانون زبان انگلیسی