تبلیغات
جهان یکه نگار - آخرین اخبار ایران

جهان یکه نگار
 

bahar22

كد پرواز پرندگان

واكنش جالب علی دایی به مقایسه سردار آزمون با خودش

سرمربی سابق ملی فوتبال گفت: «مقایسه سردار با من از یک طرف تمرکز این بازیکن به هم می‌ریزد و از طرف دیگر این توقع بالا روی این بچه سنگینی می‌کند.»
به
12 0

به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، تعصب و ری اکشن های علی دایی همیشه خاص بوده است. شهریار فوتبال ایران از همان زمانی که فوتبال بازی می‌کرد تا دورانی که روی نیمکت سرمربیگری نشست همین خصوصیات را داشت... او با هر صحنه بالا و پایین می‌پرید و با تعصب فراوان لحظه‌به‌لحظه بازی را دنبال می‌کرد.

 

دایی که بازی اخیر تیم‌ملی را به همراه تعدادی از دوستانش تماشا می‌کرد، تلاش زیادی کرد تا به‌ قول معروف احساساتی نشود ولی چیزی که جالب بود، امیدواری دایی به گلزنی تیم‌ملی تا دقیقه 90 بود: «به جان خودم اگر همین فشار را بیاورند گل می‌زنند ... فوتبال نود دقیقه است.»

 

از همان سوت آغاز بازی دایی سوژه دوستانش شد و آنها دوست داشتند تا هر طور شده نظر شهریار را در مورد بازی ایران و امارات جویا شوند: «فوتبال قابل پیش‌بینی نیست و همین باعث می‌شود که فوتبال همیشه جذابیت داشته باشد. اما من هم مثل همه مردم امیدوار هستم که تیم‌ملی امارات را ببرد و به عنوان تیم اول گروه صعود کند.»

 

سوژه جالبی که از دایی در موردش سوال شد، بحث شباهت سردار آزمون به دایی بود. بعضی‌ها به پیروی از طرفداران سردار می‌گفتند که او شبیه دایی است: «اینکه زود یک نفر را به یکی دیگر بچسبانیم کار درستی نیست. سردار جای خودش را دارد و شاید یکی از بهترین مهاجمان ایران و آسیا شود. من سردار را دوست دارم و برایش آرزوی موفقیت می‌کنم ولی این صحبت‌ها و این فضایی که در مورد سردار وجود دارد، به او کمکی نمی‌کند. از یک طرف تمرکز این بازیکن به هم می‌ریزد و آرامشش را از دست می‌دهد و از طرف دیگر این نگاه‌ها و این توقع بالا روی این بچه سنگینی می‌کند و باعث می‌شود که او از لاین خودش خارج شود.»

 

وقتی به دایی گفتیم که سردار بارها در مصاحبه‌های مختلفش از دایی تعریف و تمجید کرده و در برنامه 90 گفته که دوست دارد مثل علی دایی شود، شهریار لبخندی می‌زند و در این مورد توضیح می‌دهد: «اینکه نظر لطف سردار است ولی من اگر حرفی می‌زنم فقط به‌خاطر خودش است و دوست دارم که توی چنین تورنمنتی آزمون بتواند خودش را نشان دهد و ان‌شا‌ءالله توی یک تیم خوب هم بازی کند... به سردار بگویید که از لطفش ممنون هستم و من هم او را دوست دارم و برایش آرزوی موفقیت می‌کنم.»

سرمربی سابق تیم‌ملی فوتبال کشورمان ترجیح می‌دهد که در مورد مسایل فنی تیم‌ملی صحبتی انجام ندهد: «بدون شک کارلوس کی‌روش مربی باتجربه‌ای است و تلاش می‌کند تا بهترین شرایط را برای خودش رقم بزند. من در مورد برنامه‌ها و تفکرات کی‌روش صحبتی نمی‌کنم و به‌عنوان یک همکار به او و تفکراتش احترام می‌گذارم.»

در حالی که بازی به دقایق پایانی‌اش می‌رسید شهریار با نگرانی بیشتری به صفحه تلویزیون نگاه می‌کرد: «دلم روشن است... ان‌شاءالله می‌زنیم و صدرنشین می‌شویم. اگر بچه‌ها همین فشار را بیاورند، امارات را می‌بریم. به نظر من از آن طرف هم ژاپن و عراق بالا می‌آیند و من فکر می‌کنم که اگر ما به عراق بخوریم خیلی بهتر است. موفقیت تیم‌ملی آرزوی هر ایرانی است و من هم امیدوارم که تیم‌ملی به فینال برسد و ان‌شاءالله قهرمان شود. اگر به فینال برسیم، می‌روم استرالیا تا از نزدیک بازی فینال را ببینم.»


عذرخواهی رژیم صهیونیستی از سردار سلیمانی

هاآرتص در حساب توئیتری خود با انتشار تصویری از حاج قاسم سلیمانی به نوعی به نمایندگی از رژیم صهیونیستی از وی عذرخواهی و خواهش کرد که در قبال شهادت فرمانده ایرانی هیچ اقدام تلافانه جویانه‌ای انجام ندهد.

 به گزارش جام نیوز به نقل از بی باک، روزنامه صهیونیستی هاآرتص در نوشتاری با موضوع حمله بالگرد اسرائیلی به نیروهای حزب الله لبنان که منجر به شهادت عده ای از فرماندهان مقاومت شد، نوشت: «یک منبع امنیتی اسرائیل به خبرگزاری رویترز گفته است که این رژیم در حمله به جنوب سوریه، قصد نداشته فرمانده ایرانی را هدف قرار دهد و تصور می‌کرده به گروهی از نیروهای سطح پائین حمله کرده است.»


هاآرتص تصریح کرده است که به نظر می‌رسد این منبع ارشد امنیتی اسرائیلی با هدف "جلوگیری از بروز هرگونه تنش با ایران و گروه حزب‌الله لبنان" این اظهارات را مطرح کرده است. این فرد به دلیل عدم پذیرش رسمی مسئولیت حمله از سوی تل‌آویو، نخواسته نامش فاش شود.


گفتنی است؛ در حمله روز یکشنبه بالگردهای توپدار رژیم‌صهیونیستی به منطقه "قنیطره" واقع در جنوب سوریه، سردار سرتیپ پاسدار "محمدعلی الله دادی" به همراه تعدادی از اعضای حزب‌الله لبنان به شهادت رسیدند.


منبع اسرائیلی مورد استناد رویترز در پاسخ به این سوال که آیا تل‌آویو انتظار اقدامات تلافی‌جویانه ایران یا حزب‌الله را دارد، گفت: «پاسخ آن‌ها تقریبا قطعی است. انتظار آن را داریم، اما می‌توان در نظر گرفت که شکل‌گیری تنش گسترده، به نفع هیچ‌یک از طرف‌ها نیست.»


هاآرتص همچنین در حساب توئیتری خود با انتشار تصویری از سردار "قاسم سلیمانی" در ذیل این مطلب نوشت: «ما فکر می کردیم در حمله به سوریه نظامی رده پایین را نشانه رفته ایم؛ نه یک فرمانده ایرانی را.»محکومیت حبس معاون احمدی نژاد کاهش یافت

به گزارش جام نیوز به نقل از ایسنا، محمدرضا رحیمی، معاون اول دولت محمود احمدی نژاد با رای شعبه 11 دیوان عالی کشور به پنج سال و 90 روز حبس و پرداخت دو میلیارد و 850 میلیون تومان رد مال و یک میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شد.


پرونده محمدرضا رحیمی در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد که هیات قضایی این شعبه او را به 15 سال حبس، پرداخت 2 میلیارد و 850 میلیون تومان رد مال و یک میلیارد تومان جزای نقدی محکوم کرده بودند ولی با اعتراضی که به رای شد پرونده به شعبه 11 دیوان عالی کشور رفت و این شعبه با تایید مجازات‌های رد مال و جزای نقدی، 10 سال از مجازات حبس معاون اول دولت احمدی نژاد را کاهش داده است.


 محسن افتخاری سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ از تایید بخشی از حکم شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران درباره «محمدرضا رحیمی» خبر داد ولی توضیح جزییات رای صادره را به سخنگوی قوه قضاییه واگذار کرد.


بر اساس این گزارش پس از مطرح شدن نام محمدرضا رحیمی در ارتباط با پرونده اختلاس از بیمه ایران، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری 12 اسفند 92 در پاسخ به سئوالی درباره صدور قرار مجرمیت یکی از مسئولان دولت سابق در پرونده‌های بیمه و ارز و وجود 25 یا 29 عنوان اتهامی برای او گفت که اصل موضوع صحیح است و قرار مجرمیت برای این فرد صادر شده است.

محسنی اژه ای در نشست خبری دوشنبه 10 شهریور ماه 93 از صدور رای شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران درباره محمدرضا رحیمی خبر داد و با تاکید بر اینکه قبل از قطعیت نمی‌توان جزییات حکم را بیان کرد گفت که حکم صادره شامل مجازات‌های حبس و جزای نقدی است.
شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳ وکیل‌ مدافع با مراجعه به شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران و ارائه لایحه‌ای 20 صفحه‌ای به رای صادره از سوی این شعبه اعتراض کرد و این پرونده برای رسیدگی به اعتراض به دیوان عالی کشور ارسال شدواکنش ژاپن به پیشنهاد داعش

به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز، "شنیزو آبه" نخست وزیر ژاپن روز سه‌شنبه، با بیان این که در برابر خواسته گروه داعش تسلیم نخواهد شد، از آن گروه خواست دو گروگان ژاپنی را آزاد کنند و گفت: «داعش با پخش نواری تهدید کرده است که شهروندان ژاپنی گروگان خود را خواهد کشت. این کار غیرقابل بخشش و نفرت انگیز است. من قویاً از این گروه می‌خواهم به شهروندان ژاپنی آزاری نرسانند و آنها را بی درنگ آزاد کنند.»

آبه که برای یک دیدار رسمی به فلسطین اشغالی رفته است، همچنین در جمع خبرنگاران گفت که وزیر خارجه ژاپن را به اردن فرستاده است تا از دولت آن کشور برای آزادی گروگان‌های ژاپنی کمک بخواهد.

 

به گزارش صدای آمریکا، در این ویدئو که روز سه‌شنبه در اینترنت منتشر شد، یک مرد که با نقابی سیاه و انگلیسی را با لهجه بریتانیایی صحبت می‌کند و یک چاقو نیز در دست دارد، می‌گوید اگر دولت ژاپن طی ۷۲ ساعت مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار به این گروه نپردازد، دو گروگان ژاپنی که در ویدئو دیده می‌شوند، اعدام خواهند شد.


یکی از مقامات بلندپایه ژاپن گفته است توکیو درحال بررسی اصالت و صحت این تصاویر ویدئویی است و حداکثر تلاش خود را برای آزادی هر چه سریع‌تر گروگان‌های ژاپنی انجام خواهد داد.

 

گرِگ اوهانسیان، کارشناس امور دفاعی و سیاسی خاورمیانه، کاهش بهای نفت را علت باجگیری‌های داعش می داند و می‌گوید: «تا پیش از کاهش بهای نفت، داعش بین یک تا دو میلیون دلار در روز، از محل فروش نفت در بازارهای سیاه، درآمد داشت. از این رو با کاهش تقریباً ۶۰ درصدی درآمد آنها، برای تأمین هزینه‌های خودشان به گروگانگیری و باج‌خواهی روی آورده‌اند.»

وی درباره دلیل این که چرا گروه افراطی داعش ژاپن را هدف قرار داده، می‌گوید: «زمان و مقدار پول تقاضا شده در ازای آزادی گروگان‌های ژاپنی، واکنش مستقیم به سفرهای اخیر نخست وزیر شنیزو آبه به خاورمیانه است. خصوصا این که وعده یک کمک ۲۰۰ میلیون دلاری هم به کشورهایی داده است که با داعش مبارزه می‌کنند؛ هر چند این کمک صرف پروژه‌های غیرنظامی خواهد شد.»

یکی از گروگان های ژاپنی که کنجی گوتو معرفی شده، قبلا برای رسانه‌های ژاپنی از مناطق جنگی گزارش تهیه می‌کرد. وی سال  گذشته ظاهرا به هارونا یوکاوا، دیگر گروگان ژاپنی گروه داعش، کمک کرد تا وارد عراق شود. آقای یوکاوا یک فروشگاه لباس و تجهیزات نظامی دارد.

 

ژاپن در ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا علیه گروه داعش حضور ندارد، اما تعهد کرده است مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار کمک غیرنظامی به کشورهای در حال جنگ با این گروه افراطی بپردازد.

 

پیکارجویان افراطی داعش که بخش‌های بزرگی از عراق و سوریه را در کنترل خود دارند، از ماه اوت (اواخر مرداد ماه) به این سو، سه شهروند آمریکا و دو بریتانیایی را گردن زده و تصاویر قتل آنها را در اینترنت منتشر کرده است.شامگاه چهارشنبه منتشر شد؛
پیام مهم رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در پی آغاز موج تازه اسلام ستیزی در غرب متعاقب اهانت نشریه فرانسوی "شارلی ابدو" به نبی مکرم اسلام(ص)، پیام مهمی خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی صادر کردند.
به اهید
6 1

 

به گزارش جام نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در پی آغاز موج تازه اسلام ستیزی در غرب متعاقب حوادث اخیر فرانسه و توهین یک نشریه هتاک به ساحت قدسی نبی مکرم اسلام(ص)، پیام مهمی خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی صادر کردند.

 

متن پیام به این شرح است:

 

بسم‌ الله الرّحمن الرّحیم


به عموم جوانان در اروپا و امریکای شمالی

 

حوادث اخیر در فرانسه و وقایع مشابه در برخی دیگر از کشورهای غربی مرا متقاعد کرد که درباره‌ی آنها مستقیماً با شما سخن بگویم.

من شما جوانان را مخاطب خود قرار می‎دهم؛ نه به این علّت که پدران و مادران شما را ندیده می‌انگارم، بلکه به این سبب که آینده‌ی ملّت و سرزمینتان را در دستان شما می‎بینم و نیز حسّ حقیقت‌جویی را در قلبهای شما زنده‌تر و هوشیارتر می‌یابم.

 

همچنین در این نوشته به سیاستمداران و دولتمردان شما خطاب نمی‎کنم، چون معتقدم که آنان آگاهانه راه سیاست را از مسیر صداقت و درستی جدا کرده‌اند.

 


سخن من با شما درباره‌ی اسلام است و به‌طور خاص، درباره‌ی تصویر و چهره‌ای که از اسلام به شما ارائه می‎گردد.

 

از دو دهه پیش به این سو -یعنی تقریباً پس از فروپاشی اتّحاد جماهیر شوروی- تلاش‎های زیادی صورت گرفته است تا این دین بزرگ، در جایگاه دشمنی ترسناک نشانده شود.

تحریک احساس رعب و نفرت و بهره‌گیری از آن، متأسّفانه سابقه‌ای طولانی در تاریخ سیاسی غرب دارد.

 

من در اینجا نمی‎خواهم به «هراس‌های» گوناگونی که تاکنون به ملّت‎های غربی القاء شده است، بپردازم. شما خود با مروری کوتاه بر مطالعات انتقادی اخیر پیرامون تاریخ، می‌بینید که در تاریخ‎نگاری‌های جدید، رفتارهای غیرصادقانه و مزوّرانه‌ی دولت‎های غربی با دیگر ملّت‎ها و فرهنگ‎های جهان نکوهش شده است.

 

 

تاریخ اروپا و امریکا از برده‌داری شرمسار است، از دوره‌ی استعمار سرافکنده است، از ستم بر رنگین‌پوستان و غیرمسیحیان خجل است؛ محقّقین و مورّخین شما از خونریزی‌هایی که به نام مذهب بین کاتولیک و پروتستان و یا به اسم ملیّت و قومیّت در جنگ‎های اوّل و دوّم جهانی صورت گرفته، عمیقاً ابراز سرافکندگی می‎کنند.


این به‌خودی‌خود جای تحسین دارد و هدف من نیز از بازگوکردن بخشی از این فهرست بلند، سرزنش تاریخ نیست؛ بلکه از شما می‎خواهم از روشنفکران خود بپرسید چرا وجدان عمومی در غرب باید همیشه با تأخیری چند ده ساله و گاهی چند صد ساله بیدار و آگاه شود؟

 

چرا بازنگری در وجدان جمعی، باید معطوف به گذشته‌های دور باشد نه مسائل روز؟ چرا در موضوع مهمّی همچون شیوه‌ی برخورد با فرهنگ و اندیشه‌ی اسلامی، از شکل‌گیری آگاهی عمومی جلوگیری می‎شود؟

  امام خامنه  ای


شما به‎خوبی می‎دانید که تحقیر و ایجاد نفرت و ترس موهوم از «دیگری»، زمینه‌ی مشترک تمام آن سودجویی‌های ستمگرانه بوده است.

اکنون من می‎خواهم از خود بپرسید که چرا سیاست قدیمی هراس‌افکنی و نفرت‌پراکنی، این‌بار با شدّتی بی‌سابقه، اسلام و مسلمانان را هدف گرفته است؟

چرا ساختار قدرت در جهان امروز مایل است تفکر اسلامی در حاشیه و انفعال قرار گیرد؟ مگر چه معانی و ارزش‎هایی در اسلام، مزاحم برنامه‌ی قدرت‎های بزرگ است و چه منافعی در سایه‌ی تصویرسازی غلط از اسلام، تأمین می‎گردد؟

پس خواسته‌ی اوّل من این است که درباره‌ی انگیزه‌های این سیاه‌نمایی گسترده علیه اسلام پرسش و کاوش کنید.

 


خواسته‌ی دوم من این است که در واکنش به سیل پیش‎داوری‌ها و تبلیغات منفی، سعی کنید شناختی مستقیم و بی‌واسطه از این دین به دست آورید. منطق سلیم اقتضاء می‎کند که لااقل بدانید آنچه شما را از آن می‎گریزانند و می‎ترسانند، چیست و چه ماهیّتی دارد؟

من اصرار نمی‎کنم که برداشت من یا هر تلقّی دیگری از اسلام را بپذیرید، بلکه می‎گویم اجازه ندهید این واقعیّت پویا و اثرگذار در دنیای امروز، با اغراض و اهداف آلوده به شما شناسانده شود.
ادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: ژاپن و داعش، آیت ا... خامنه ای، معاون احمدی نژاد و حبس، سردار سلیمانی، علی دایی،  
دنبالک ها: شهر خبر، جام نیوز، متن پیام کامل رهبر،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 2 بهمن 1393 توسط aj mn
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  

  • paper | فیس چت | کانون زبان انگلیسی