تبلیغات
جهان یکه نگار - جدید ترین اخبار فناوری تلفن همراه

جهان یکه نگار
 

bahar22

كد پرواز پرندگان

چگونه می‌توان از دردسری بنام پیامک تبلیغاتی خلاص شد؟

فناوری اطلاعات > ارتباطات - ایسنا نوشت:

معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی از تاکید وزیر ارتباطات برای ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی خبر داد و تاکید کرد: برای رهایی از پیامک‌ها تبلیغاتی می‌توان آنها را حذف کرد بدون آن که پیامک‌های ضروری مانند پیامک‌های بانک قطع شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بحث پیامک‌های تبلیغاتی جدید نیست و طی سال‌های گذشته به کرات این موضوع مورد توجه رسانه‌های مختلف قرار گرفته و هر از چند گاهی به موجی رسانه‌ای تبدیل شده است.

با این وجود همچنان کاربران از پیامک‌هایی که گاه و بیگاه با محتوایی تبلیغاتی به دست آن‌ها می‌رسد گلایه دارند. اما نکته جالبی که در این زمینه وجود دارد آن که در برخی موارد محتوای این پیامک‌ها به گونه‌ای است که احساس می‌شود پیش از ارسال پیامک مربوطه از اطلاعات شخصی افراد استفاده شده و یک پیامک برای دایره‌ای خاصی از مخاطبان ارسال شده است.

همچنین در موارد متعدد افراد شاهد هستند که پیامک‌هایی تبلیغاتی از شرکت‌های اطراف محل سکونت آن‌ها برایشان ارسال می‌شود و این سوال پیش می‌آید که آیا اطلاعات آن‌ها نزد اپراتورها از امنیت کافی برخوردار است؟

در این زمینه حسن رضوانی - معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات ارتباطاترادیویی - به ایسنا گفت: شرکت‌های مختلفی به نام شرکت‌های CP و زیرمجموعه آنها مسوولیت ارسال پیامک‌های انبوه را برعهده دارند و در این میان این شرکت‌ها می‌توانند برای ارسال برخی پیامک‌ها دایره هدف خود را از ساکنان منطقه‌ای خاص انتخاب کنند. این موضوع در دنیا هم رایج است و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

رضوانی ادامه داد: البته این اطلاعات در اختیار افراد قرار نمی‌گیرد و تنها شرکتی که پیامک‌های تبلیغاتی را ارسال می‌کند آنها را برای یک محدوده جغرافیایی خاص می‌فرستد.

معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات ارتباطات همچنین اظهار کرد: با این وجود اگر فردی مایل به دریافت پیامک‌های تبلیغاتی نیست می‌تواند با وارد کردن کدهای اعلام شده به طور پیامکی انصراف خود از دریافت این تبلیغات را اعلام کند.

اما معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات در پاسخ به این سوال که در چنین شرایطی افراد از دریافت پیامک‌هایی مانند پیامک‌های بانک هم محروم خواهند شد توضیح داد:‌ در گذشته سال‌ها چنین شیوه‌ای وجود داشت و با قطع پیامک‌های تبلیغاتی برخی پیام‌های ضروری هم به افراد نمی‌رسید اما مدتی است به دنبال پیگیریهای صورت گرفته این مشکل برطرف شده و روند اصلاح شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر اگر مشترکی مایل به دریافت پیامک‌های تبلیغاتی نباشد می‌تواند موضوع را از طریق پیامک به اپراتور خود اطلاع دهد تا این پیامک‌ها قطع شوند.

رضوانی همچنین عنوان کرد:‌ البته در برخی موارد گفته می‌شود که پس از قطع این پیامک‌ها با گذشت مدتی اندک دوباره ارسال پیامک‌ها برای مشترک فعال می‌شود که این موضوع در دست پیگیری قرار دارد.

اما معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در پاسخ به این سوال که آیا اپراتورها مجاز هستند اطلاعاتی مانند محل سکونت افراد را در اختیار شرکت‌ها بگذارند، اظهار کرد: هیچ اپراتوری حق ندارد اطلاعات مردم را در اختیار فردی قرار دهد اما در ارتباط با پیامک‌هایی که مربوط به منطقه‌ای خاص می‌شود بحث کمی متفاوت است چرا که قرار نیست شماره ساکنان یک منطقه در اختیار فرد یا شرکتی قرار بگیرد.

وی همچنین اظهار کرد: در سازمان تنظیم مقررات ارتباطات شکایت مکتوبی در حوزه پیامک‌های تبلیغاتی نداشته‌ایم اما با این حال گاهی شنیده می‌شود که برخی افراد نسبت به محتوای برخی پیامک‌ها و یا این که احتمال دارد این پیامکها برای فرزندان آن‌ها که سن کمتری دارند ارسال شود، گلایه‌هایی دارند که در این زمینه نیز بررسی‌هایی صورت گرفته تا آیین نامه‌ای در وزارت ارشاد تدوین شود.

رضوانی همچنین یادآور شد: به اپراتورها تذکر داده شده که ارسال پیامک‌های خود را در ساعات روز انجام دهند و در ساعات شبانگاهی پیامکی برای مشترکان خود ارسال نکنند.


در قسمت قبلی به معرفی پروتكل WEP كه عملا تنها روش امن سازی ارتباطات در شبكه های بی سیم بر مبنای استاندارد 11 و 802 است پرداختیم و در ادامه سه سرویس اصلی این پروتكل را معرفی كردیم در این قسمت به معرفی این سرویس ها می پردازیم.
به گزارش دریچه فناوری اطلاعات باشگاه خبرنگاران؛ در قسمت قبلی به  معرفی پروتكل WEP كه عملا تنها روش امن سازی ارتباطات در شبكه های بی سیم بر مبنای استاندارد 11و 802  است پرداختیم و در ادامه سه سرویس اصلی  این پروتكل را معرفی كردیم در این قسمت به معرفی این سرویس ها می پردازیم.

Authentication
 استاندارد 11و802 دو روش برای احراز هویت كاربرانی كه در خواست اتصال به شبكه های بی سیم را به نقاط دسترسی ارسال می كنند، دارد كه یك روش بر مبنای روز نگاری ست و دیگری از روز نگاری استفاده نمی كنند.

Authentication بدون روز نگاری
در روشی كه مبتنی بر روزنگاری نیست، دو روش برای تشخیص هویت مخدوم وجود دارد. در هر روش مخدوم متقاضی پیوستن به شبكه، در خواست ارسال هویت از سوی نقطه ی دسترسی را با پیامی حاوی یك  SSID ( service set Identifier) پاسخ می دهد. در روش اول كه  Authentication  open system  موسوم است   یك SSID  خالی نیز برای دریافت اجازه اتصال به شبكه  كفایت می كند در واقع  در این روش تمامی  مخدوم هایی كه تقاضای پیوستن به شبكه را به نقاط دسترسی ارسال می كنند  با پاسخ مثبت روبه رو می شوند  و تنها آدرس  آنها توسط نقطه های دسترسی  نگه داری می شود به همین دلیل به این روش   Null  Authentication  نیز اطلاق می شود در بخش دوم از این نوع ، باز هم یك SSID به نقطه ی دسترسی ارسال می گردد. با این تفاوت كه اجازه ی اتصال به شبكه تنها در صورتی از سوی نقطه  ی دسترسی صادر می گردد كه SSID ی ارسال شده جزو SSID های مجاز برای دسترسی به شبكه باشند. با این روش به Authentication  Closed system  موسوم است.


نكته ای كه در این میان اهمیت بسیاری دارد توجه به سطح امنیتی ست كه این روش در اختیار ما می گذارد این دو روش عملا روش امنی از احراز هویت را ارئه نمی دهد  و عملا تنها راه برای آگاهی نسبتی و نه قطعی از هویت در خواست كننده هستند با این وصف از آن جایی كه امنیت در این حالات تضمین شده نیست و معمولا حملات موفق بسیاری، حتی توسط نفوذ گران كم تجربه و مبتدی، به شبكه هایی كه بر اساس این روش ها عمل می كنند رخ می دهد. لذا این دو روش در حالتی كاربرد دارند  كه یا شبكه در حال ایجاد است كه حاوی اطلاعات حیاتی نیست، یا احتمال رخداد حمله را به آن بسیار كم است. هر چند كه با توجه پوشش نسبتا گسترده ی یك شبكه های بی سیم – كه مانند شبكه های بی سیمی امكان محدود سازی دسترسی به صورت فیزیكی بسیار دشوار است – اطمینان از شانس پایین رخ دادن حملات نیز خود تضمینی ندارد! 


آیفون جدید چه شکلی است؟

شاید برخی از طرفداران گوشی اپل تا به حال به صفحه‌های بزرگ و زیبای موبایل‌های اندرویدی با حسرت نگاه می‌کردند اما به نظر می‌رسد این موضوع با معرفی مدل جدید آیفون حل خواهد شد.

به گزارش ایسنا،در حالیکه موبایل‌هایی که برند سیب گاز زده اپل را یدک می‌کشند در حال تسخیر بازارهای جهانی موبایل است، برای افراد چشم‌ به راه مدل جدید آیفون این سوال وجود داشت که آیا مدل جدید این برند می‌تواند گوی سبقت را از مدل‌های گذشته و سایر برندهای موبایل برباید؟

به نوشته سایت فوربس بازار داغ شایعات موبایلی حاکی از آن است که مدل جدید تلفن‌های همراه اپل با افزایش پهنای صفحه‌شان از 4.7 اینچ به 5.5 اینچ تقاضای خرید این مدل جدید را آنچنان بالا می‌برد که تا قبل از پایان سال 2014، هفتاد تا هشتاد میلیون نسخه از این محصول به فروش خواهد رسید.

اما خطری پنهان در کمین آیفون 6 است که هنوز چهره خود را نشان نداده است؛ این خطر پنهان می‌تواند باتری جدیدترین تلفن هوشمند اپل باشد. کافی است برای امتحان قدرت باتری تلفن‌های همراه آیفون سفری 9 روزه داشته باشید که در طول آن مکان‌یاب GPS خود را روشن نگه دارید، در این صورت متوجه می‌شوید که تلفن همراهتان حتی یک روز هم نمی‌توانند بدون کمک شارژر روشن بماند.

در کنار منافع مختلفی که یک اسکرین بزرگتر می‌تواند داشته باشد مثل لذت تماشای یک ویدئو، هیجان بیشتر بازی‌های موبایلی و راحت‌تر خواندن EBOOKها، یک موضوع دیگر تنها با داشتن صفحه موبایلی بزرگتر امکان‌پذیر است زیرا داشتن یک صفحه بزرگتر به معنای جای بیشتر برای باتری است و بقیه تجهیزات داخلی موبایل نیاز به افزایش حجم و جای بزرگتر ندارند و فقط باتری می‌تواند به تنهایی از تمام فضای اضافه ایجاد شده بهره ببرد.

آیفون 5 اس باتری‌هایی با قدرت 1560 میلی‌آمپر ساعت دارد و شایعات درباره مدل جدید تلفن همراه اپل گویای آن است که مدل 4.7 اینچی این تلفن دارای ظرفیت 2100 میلی آمپری ساعت است و مدل 5.5 اینچی آن ظرفیتی 2915 میلی آمپر در ساعت دارد. این گزارش‌ها نشان می‌دهد که یک افزایش 35 تا 85 درصدی در مدل‌های آیفون ایجاد می‌شود.


تمام اطلاعات و قابلیت‌هایی که در تلفن همراه هوشمند شما وجود دارد ممکن است توسط سازمان‌ها، افراد خرابکار و مهم تر از آن سازمان‌های جاسوسی به این اطلاعات دسترسی داشته باشند و می‌توانند بدون کمترین سوال از شما، جزئی‌ترین اطلاعات را درباره شما کسب کنند.
به گزارش دریچه فناوری اطلاعات باشگاه خبرنگاران؛ اگر فردی به شما بگوید چند سالتان است، دو ساعت پیش با چه کسانی تماس گرفته‌اید و چه کسانی با شما تماس گرفته‌اند، الان کجا هستید و در یک تاریخ مشخص کجا بوده‌اید، اغلب به چه سایت‌هایی سر می‌زنید و در چه زمان‌هایی ایمیل خود را چک می‌کنید، دوستانتان چه کسانی هستند و مکالمات صورت گرفته میان شما را کلمه به کلمه بداند، اطلاعات حساب بانکی و موجودی حسابتان را در اختیار داشته باشد، تاریخ تولد دوستان و آشنایانتان را نیز بداند و خلاصه هر چیزی را که خودتان هم ممکن است فراموش کنید در اختیار داشته باشد و بتواند آنها را برایتان بازگو کند، باز هم فکر می کنید در حریم خصوصی خود زندگی می کنید و بسیاری از کارهایی که انجام می دهید به صورت یک راز در حریم خصوصی شما باقی می ماند؟جاسوس های همراه
متاسفانه تمام اطلاعاتی که به آنها اشاره کردیم در تلفن های هوشمندی که این روزها در دست بسیاری از افراد جامعه است، وجود دارد و دولت ها، سازمان ها، افراد خرابکار و مهم تر از آن سازمان های جاسوسی به این اطلاعات دسترسی دارند و می توانند بدون کمترین سوال از شما، جزئی ترین اطلاعات را درباره شما کسب کنند. تلفن همراه هوشمند یا به عبارت دقیق تر دستگاه های هوشمند، از مجموعه قطعات الکترونیکی تشکیل می شوند که هریک وظیفه ای به عهده دارد و در کنار هم وظایف یک رایانه و تلفن را نیز به انجام می رسانند. دستگاه های هوشمند وسیله ای است تا با دوستان خود تماس های صوتی و تصویری برقرار کنید، برای آنها پیام بفرستید، به وبگردی در اینترنت بپردازید و تمام امور روزمره خود اعم از امور بانکی، چک کردن ایمیل ها و... را انجام دهید. علاوه بر این وقتی بخواهید عکس یا فیلمی خاطره انگیز را برای خودتان ثبت کنید می توانید از این دستگاه ها کمک گرفته و با استفاده از دوربین تعبیه شده در آنها به عکاسی و فیلمبرداری بپردازید. طبق گزارش مرکز تحقیقات PEW ژوئن 2013، بیش از 56 درصد کاربران آمریکایی از تلفن های همراه هوشمند استفاده می کنند؛ یعنی کاربران دستگاه های هوشمند بیش از کاربران تلفن های همراه معمولی هستند و روز به روز نیز بیشتر می شود. بسیار واضح است که افزایش روز به روز استفاده کنندگان از دستگاه های هوشمند به دلیل توانایی آنها در برآورده کردن نیازهای کاربران است. اما آیا می دانید برآورده شدن این نیازها به چه قیمتی تمام می شود؟ نقض کامل حریم خصوصی.CAT S50 ، اسمارت فونی که برای جنگ ساخته شده است !

همه جور اسمارت فون مقاوم و جان سخت دیده بودیم اما این یکی انگار برای جنگ ساخته شده است ! کمپانی Caterpillar که به ساختن انواع و اقسام ابزار های سخت جان و قدرتمند نظیر ماشین های راه سازی و پوتین های متنوع دارای شهرتی جهانی است ، امروز در IFA از یک اسمارت فون جان سخت و مقاوم با نام CAT S50 پرده برداشته که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.با گجت نیوز همراه باشید.

Caterpillar اسمارت فون Cat S50 را در دو مدل با در صد مقاومت مختلف به بازار عرضه خواهد کرد.مدل اول دارای استاندارد IP67 بوده و قادر است به مدت ۳۰ دقیقه در عمق یک متری آب دوام بیاورد.اما مدل دوم چیزی فراتر از مدل اول است ، MIL-810G توانایی مقاومت در برابر نمک، گرد و غبار، رطوبت، باران، لرزش، اشعه‌های خورشیدی، حمل و نقل در شرایط سخت و حتی شوک حرارتی را داراست و گویی Caterpillar این محصول را برای جبهه های جنگ طراحی کرده است.البته به همه ابن موارد یک صفحه نمایش نشکن ، که هنوز مشخص نیست از چه جنسی ساخته شده است را هم اضافه کنید.


نوکیا زیباترین شارژر بی‌سیم دنیا را ساخت

شاید بسیاری از افراد با پیوستن نوکیا به مایکروسافت، انتظار سقوط این شرکت در میان رده کاری مرسوم و تغییر کاربری آن را داشتند ولی نکته جالب اینجاست که نه‌تنها پس از انجام این انتقال نوکیا سقوط نکرده است، بلکه این شرکت روند صعودی را نیز سپری می‌کند و از زمان این تغییر، محصولات نوآورانه و متفاوتی را عرضه نموده است. در این میان این شرکت اقدام به ساخت یک محصول ویژه نموده است و می‌توان بدون اغراق گفت که با غافلگیر کردن هواداران تلفن‌های همراه هوشمند، نوکیا زیباترین شارژر بی‌سیم دنیا را ساخت.

این محصول که شارژر بی‌سیم DT-903 نام دارد، در نمایشگاه IFA رونمایی شده است و در حقیقت یک صفحه شارژ کننده گوشی است که نه‌تنها عمل شارژ دستگاه شمارا بدون استفاده از سیم انجام می‌دهد، بلکه با ظاهر زیبا و دل‌فریب خود می‌تواند هر خریداری را برای در اختیار گرفتن این محصول وسوسه نماید.

این شارژر زیبا از طراحی کاملا متفاوتی با دیگر نمونه‌ها بهره‌ می‌برد، از یک پد ویژه تشکیل شده است که با قرار دادن گوشی بر روی آن، گوشی شروع به شارژ شده و به‌طور همزمان نیز، پد DT-903، می‌تواند شروع به درخشیدن می‌کند که می‌توانید نحوه انجام این عمل را در تصویر این مقاله مشاهده نمایید.

البته این روشن شدن به ‌معنای شارژ شدن گوشی نیست بلکه برای یادآوری ورود پیام و نوتیفیکیشن به موبایل شما خواهد بود، به‌نحوی‌که با قرار دادن گوشی خود در دیگر سوی اتاق نیز از راه دور خواهید توانست تا آمدن پیام و نوتیفیکیشن را با یک نگاه تشخیص بدهید و این امر یک مزیت بسیار ویژه برای این محصول به‌حساب می‌آید.

مزایای این شارژر وایرلس به همین‌جا ختم نمی‌شود و DT-903 می‌تواند با شبکه بلوتوث به گوشی شما متصل شود و حتی وقتی‌که گوشی شما در جیب شماست نیز به شما خدماتی را ارائه کند که برای نمونه می‌توان به هشدار کم بودن باتری اشاره نمود؛ DT-903 می‌تواند در مواقعی که شارژ گوشی شما کم شده است با نشان دادن چند پالس بر روی بدنه خود، شمارا از کم بودن شارژ گوشی مطلع نماید.

البته همه‌چیز طبق روال عالی نیز نخواهد بود و هنوز معلوم نیست که خدماتی مانند استفاده از روشن شدن صفحه برای نوتیفیکیشن‌ها و پیام‌های واردشده را بتوان برای گوشی‌هایی به‌جز سری لومیای نوکیا نیز استفاده نمود یا خیر و شرکت نوکیا دراین‌باره اظهارنظر نکرده است.

این دستگاه هنوز توسط شرکت سازنده خود قیمت‌گذاری نشده است و باید منتظر ماند تا قیمت رسمی این شارژر زیبا توسط نوکیا معین شود و همچنین باید دید که چه امکاناتی به‌طور اختصاصی برای گوشی‌های سری لومیا به کار خواهند رفت و چه امکاناتی برای تمامی تلفن‌های همراه هوشمند قابل‌دسترسی خواهند بود.


ادامه مطلب

طبقه بندی: فناوری،  اخبار، 
برچسب ها: اسمارت فون.وایفای،  
دنبالک ها: گجت نیوز،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 14 شهریور 1393 توسط aj mn
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  

  • paper | فیس چت | کانون زبان انگلیسی