تبلیغات
جهان یکه نگار - آخرین اخبار

جهان یکه نگار
 

bahar22

كد پرواز پرندگان

رئیس‌جمهور مصر یکشنبه به عربستان می‌رود

رئیس جمهوری مصر روز یکشنبه با هدف بحث و گفت‌وگو با ملک عبدالله بن عبدالعزیز در خصوص اوضاع عراق و لیبی به عربستان سفر می‌کند.

به گزارش قدس آنلاین به  نقل از ایسنا،به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، "عفیفی عبدالوهاب"، سفیر مصر در عربستان اعلام کرد که عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر یکشنبه به عربستان می‌رود تا با ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور در خصوص اوضاع عراق و لیبی بحث و تبادل نظر کند.

این سفر سیسی اولین سفر وی به عربستان خواهد بود. پیشتر پادشاه عربستان دیداری کوتاه مدت با سیسی در فرودگاه قاهره داشت.

عفیفی عبدالوهاب همچنین اظهار داشت: آنچه در منطقه رخ داده همکاری و هماهنگی بیشتر را برای مقابله با چنین چالشهایی که خطری برای منطقه محسوب می‌شود می‌طلبد.

وی افزود: احتمالا سفر سیسی به عربستان یک روز به طول بینجامد.


دبیرکل ناتو به مسکو هشدارداد/سرنگونی جنگنده اوکراینی

دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در کنفرانسی خبری در اوکراین به مسکو در خصوص افزایش شمار نظامیان روس در مرز مشترک با اوکراین هشدار دارد و آن را اقدامی تحریک آمیزش خواند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، آندراس فاگ راسموسن گفت: من از روسیه می خواهم از نزدیک شدن به لبه پرتگاه خودداری نماید. ما از روسیه می خواهیم از مرزهای اوکراین عقب بنشیند و از ماموریت صلح بانی بعنوان بهانه ای برای جنگ افروزی استفاده نکند.

دبیرکل ناتو ادامه داد: روسیه به جای کاستن از درگیری ها و تنش در اوکراین ، به بی ثبات کردن این کشور همچنان ادامه می دهد. روسیه همچنان از جدایی طلبان حمایت می کند. این حمایت از ابعاد مختلف و گسترده نظامی و تجهیزاتی ادامه دارد.

راسموسن افزود : ساقط کردن هواپیمای مسافربری مالزیایی « ام.اچ-17» عواقب تلخ جهانی را ناشی از این حمایت غیر محتاطانه روسیه از جدایی طلبان را به نمایش گذاشت. نظامیان روسیه در ابعاد بسیار وسیع و گسترده در مرز اوکراین مستقر شده اند که این حضور با هدف محصور کردن جدایی طلبان و بهره گرفتن از هر بهانه ای برای مداخله نظامی بیشتر در اوکراین است.

یک فروند جنگنده اوکراینی در شرق این کشور سرنگون شد

یک فروند جنگنده ارتش اوکراین که در ارتفاعی پایین پرواز می کرد روز پنجشنبه بر فراز منطقه تحت اختیار جدایی طلبان طرفدار روسیه در شرق این کشور سرنگون شد.

شاهدان اعلام کردند این جنگنده اوکراینی در ابتدا در آسمان منفجر شد و سپس سقوط کرد و خلبان آن توانست به خارج از هواپیما بپرد.

این حادثه نزدیک شهرک « جدانیفکا » در فاصله 40 کیلومتری شهر دونتسک در نزدیکی محل سرنگونی هواپیمای مالزی رخ داد.

شاهدان گفتند: « بعد از سقوط هواپیما دود سیاه غلیظی از آن بلند شد ، دو جنگنده دیگر عازم محل حادثه شدند و صدای تیراندازی شنیده شد.»

یک شاهد به نام دانیل گفت: « این جنگنده در حال پرواز بود و ما صدای انفجار شنیدیم و دیدیم که دو خلبان از آن بیرون پریدند.»

ولادیسلاو سلزنیوف سخنگوی ارتش اوکراین گفت: « این جنگنده وابسته به نیروهای اوکراین بود و عملیات نجات همچنان ادامه دارد.»

هنوز جزئیات بیشتری درباره علت انفجار این جنگنده منتشر نشده است.

روسیه : واردات مواد غذایی از کشورهای غربی ممنوع

روسیه روزپنجشنبه بیشتر واردات مواد غذایی از کشورهای غربی رابه تلافی تحریم های اعمال شده علیه مسکو بر سر اوکراین،ممنوع کرد.

این اقدام میلیاردها دلار برای کشاورزان غربی هزینه خواهد داشت .

دمیتری مدودف نخست وزیر روسیه در نشست کابینه اعلام کرد این تحریم تلافی جویانه روسیه همه واردات گوشت، ماهی، شیر و فراورده های لبنی، میوه و سبزیجات از آمریکا، اتحادیه اروپا، استرالیا، کانادا و نروژ را در بر می گیرد ویک سال ادامه خواهد یافت.

ظریف: کودک‌کشی کار سفاکان پلیدی است که به موازین انسانی وقعی نمی‌نهند

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی به ویژه برنامه «بچه‌های غزه ، بچه‌های ایران» تصریح کرد: رسم کودک‌کشی تنها از سفاکان پلیدی برمی‌آید که به هیچ یک از موازین انسانی وقعی نمی‌نهند و جواب فریادها و خشم بچه‌ها را از لوله‌های تفنگ و توپ و تانک می‌دهند.

 به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا،در این پیام آمده است: فقط یک بار باید از دریچه چشمان معصوم بچه ها در سراسر جهان از هر نژاد ، قوم، مذهب و ملیت، با هر زبان و رنگی به فلسطین و غزه خونین بنگریم. هیچ کودکی نمی تواند حتی لحظه ای ، شاهد ضجه و گریه نوزادان، کودکان و بچه های معصومی باشد که گناهی به جز فلسطینی بودن ندارند و به همین جرم در کنار پدران و مادران خود به خون می غلطند و زخم زجرآور جراحت و بار سنگین آوارگی را به دوش کوچک خود می کشند.

مردان و زنان در سراسر عالم به چشم خود بارها و بارها مظلومیت بچه های غزه را دیدند که با چشمانی بهت زده ، انسانیت و بشریت را با نگاه های خیره خود به استمداد می طلبیدند و ملتمسانه برای رهایی از شیطان صفتان دیوسرشت و کودک کش، طلب یاری می نمودند.

رسم کودک کشی تنها از سفاکان پلیدی بر می آید که به هیچ یک از موازین انسانی وقعی نمی نهند و جواب فریادها و خشم بچه ها را از لوله های تفنگ وتوپ و تانک می دهند. گنبد پوشالین بر سر خود می گسترند و از زمین و هوا سقف خانه های آنان را ویران و چتر چادر کودکان غزه را به آتش می کشند و در تجاوز خود به مامن بچه ها در بیمارستان و مدرسه و مهدکودک هم رحم نمی کنند.

تصاویر خشم و انزجار و غریو فریاد کودکان و نوجوانان سراسر جهان، نهیبی است که بر سر تجاوزگران صهیونیست فرود آمده و همراه با آه جانسوز بچه های غزه دودمان تجاوزگران را بر باد خواهد داد.

این روزها، کودکان و خردسالان ایرانی با آموزه هایی برگرفته از فرهنگ دینی و ملی خود،بغض فروخورده ای از یزیدیان صهیونیست در صحنه غزه در گلو دارند و همدوش مادران و پدران مهربان خویش،با همه وجود فریاد انزجار و تنفر خود از صهیونیستهای کودک کش و همچنین ندای همبستگی و دوستی و مهربانی با هم شاگردیهای خود در غزه سر می دهند.

ابتکار زیبا و ارزشمند رسانه ملی در همراهی با کودکان مهربان ایرانی در همبستگی با کودکان مظلوم فلسطینی در برنامه «بچه های ایران، بچه های غزه» را ارج می نهم و امیدوارم این فریادهای کودکانه و معصومانه وجدان خفته حامیان غاصبان صهیونیستی را بیدار نماید و همه ملتها را به سوی مهربانی و یاری به مردم فلسطین به خصوص بچه های غزه سوق دهد و دیگر هرگز دل هیچ کودک فلسطینی از غرش توپ و تانک دژخیمان صهیونیست نلرزد.


بانک‌های دولتی ابزار دولت هستند/نقش اصلی بانک‌های دولتی زیر سوال است

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: بانک های دولتی ابزاری برای دولت هستند و این نقش واسطه گری مالی را تحت تاثیر قرار می دهدبه گونه ای که نقش اصلی بانک ها را زیر سوال می برد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، طالبی مدیرعامل بانک کشاورزی در جلسه دیدار مدیران عامل برخی بانک های دولتی و خصوصی با دکتر مسعود احمد رییس  اداره خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول ضمن تاکید بر این نکته که بانکهای ایرانی دوره کاملا دولتی را پشت سرگذاشته اند افزود: اکنون 60درصد بانکها دولتی و 40درصد خصوصی هستند . بانک های دولتی ابزاری برای دولت هستند و این نقش واسطه گری مالی را تحت تاثیر قرار می دهدبه گونه ای که نقش اصلی بانک ها را زیر سوال می برد.
وی با تاکید بر اینکه دولتی بودن بانکها افزایش سرمایه آنها را تحت تاثیر قرار می دهد خاطرنشان کرد: سرمایه این بانکها به علت دولتی بودن محدود است . اقتصاد ایران که متکی بر منابع نفت و گاز حاصل می شود زیرساخت های عظیمی در نقدینگی ایجاد می کند.
طالبی در سخنان خود به موضوعات هدفمندی یارانه ها و افزایش نقدینگی از این طریق در جامعه ، افزایش قیمت ها ی ناشی از اجرای طرح هدفمندی و هجوم مراکز تولیدی و بنگاه های اقتصادی  به بانکها برای دریافت نقدینگی پرداخت و به لزوم توجه به بانکداری اسلامی در اقتصاد ایران تاکید کرد.

مدیرعامل بانک خاورمیانه: اکنون افراد زبده در بانک مرکزی داریم ولی درآمد نفت نداریم

عقیلی مدیرعامل بانک خاورمیانه نیز در این جلسه با اشاره به افزایش نقدینگی کشور در 8 سال گذشته به میزان 10 برابر تصریح کرد:در دولت گذشته بدلیل دو عامل «نقدینگی در باراز داخلی» و «درآمدهای عظیم  نفتی » مشکلات را در لایه های زیرین پنهان نمودیم ، اکنون با وجود افراد متحول و زبده در بانک مرکزی متاسفانه به صورت گذشته درآمد نفتی نداریم ، بر همین مبنا پیش بینی ها حاکی از بروز مشکلات در اقتصاد و بانکها حکایت دارد ، ما باید از اقتصاد دولتی به اقتصاد بازار آزاد حرکت نماییم .
وی در سخنان خود به طرح موضوعاتی همچون کنار گذاشتن ایران از بازارهای دنیا ، ضربه اقتصاد از مالکیت نهادهای غیرمالی توسط بانکها به جای بانکداری و موضوع مهم عدم قانون ورشکستگی بانکها و معضل در تغییر ساختار آنها پرداخت.


فریادهای دختری در پارک تبریز
فرمانده انتظامی تبریز گفت: دختر بچه 10 ساله که با غفلت والدینش در باغ فجر تبریز ربوده شده بود با هوشیاری شهروند تبریزی و تلاش پلیس نجات یافت.
به این مطلب امتیاز دهید
1 0
0 نظبه گزارش سرویس حوادث جام نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، سرهنگ فرهنگ نوروزی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با گزارش کلانتری 16 تبریز شخصی به همراه دختربچه حدوداً 10 ساله سراسیمه به ایستگاه پلیس مراجعه و اظهار کرد که در داخل پارک در حال صحبت با تلفن بوده که لحظه‌ای جیغ دختر بچه‌ای را شنیده که شدیداً در حال گریه و زاری بود و این دختر بچه را از دست شخصی که بی‌رحمانه دست خود را به دهان این دختر بچه گذاشته بود، نجات داده است.

وی ادامه داد: نسبت به این وضعیت حساس و کنجکاو شده و از مرد ناشناس سئوالاتی می‌کند که بلافاصله فرد مورد نظر دست و دهان دختر بچه را رها کرده و فرار می‌کند و نامبرده با مراجعه به مقرر پلیس به همراه دختر بچه و اعلام گزارش مورد نظر و با تلاش پلیس، متهمی که در حال فرار بود، دستگیر می‌شود.

این مقام انتظامی افزود: مظنون در بازجویی اعتراف کرد دختر بچه، خواهر اوست، اما در تحقیقات تکمیلی مشخص شد متهم هیچگونه نسبتی با کودک ندارد و قصد  آدم‌ربایی داشته است.

فرمانده انتظامی تبریز اضافه کرد: در حین تنظیم گزارش والدین دختربچه اهل مهاباد سراسیمه به ایستگاه پلیس مراجعه و اظهار کردند که ساعتی پیش در داخل پارک فجر دختربچه آنها به نام مدیا گم شده که نزدیک به سه ساعت است دنبالش بودیم که آقایی موتورسوار گفت که دخترتان دست یک آقا هست و دهانش را گرفته و می‌برد.المیادین گزارش داد هیئت فلسطینی در قاهره پیشنهاد رژیم صهیونیستی را رد کرد .

به گزارش سرویس بین‌‌الملل باشگاه خبرنگاران، شبکه تلویزیونی المیادین در خبری فوری اعلام کرد هیئت فلسطینی در مذاکرات آتش بس قاهره، پیشنهاد رژیم صهیونیستی را درباره آتش بس رد کرد.
انتهای پیام/

رئیس‌جمهور در شهرکرد: نرمش ذلیلانه و تسلیم، ممنوع است

حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی که در ادامه سفرهای استانی خود به استان چهارمحال و بختیاری سفر کرده است با تقدیر از حمایت مردم ایران از مردم مظلوم غزه، با اشاره به سیاست خارجی دولت یازدهم گفت: ما نرمش قهرمانانه خواهیم داشت و نرمش ذلیلانه و تسلیم در برابر قدرت‌های بزرگ، ممنوع است.

دنیای اسلام با معضلات فراوانی مواجه است

حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی که در ادامه سفرهای استانی خود به استان چهارمحال و بختیاری سفر کرده است در ابتدای سخنان خود با اشاره به ویژگی‌ها و دلاوری‌های مردم این منطقه در طول تاریخ، گفت: در سالروز جنبش مشروطیت که سرآغاز آزادی از استبداد و قانون‌گرایی در ایران و سرآغاز تمدن نوین در ایران عزیز بود، در جمع شما حضور پیدا کرده‌ام. مردم این دیار و عشایر این منطقه نقش تأثیرگذاری در پیروزی جنبش بزرگ مشروطیت در ایران داشتند.

وی ادامه داد: دیروز سالروز امضای فرمان مشروطیت بود و کیست که نداند علما، بزرگان، مجتهدین، مراجع، عشایر، ایلات و مردمان فداکار این سرزمین چه نقش بزرگی برای آن تحول و انقلاب بزرگ ایفا کردند. اکنون بیش از 100 سال از آن زمان می‌گذرد اما عشایر، ایلات، بزرگان و نخبگان این سرزمین همچنان دارای همان ویژگی‌ها هستند و این ویژگی‌ها را ادامه خواهند داد. ایستادگی در برابر انواع استبداد و مداخلات خارجی و حرکت در مسیر قانون‌گرایی و اخلاق.

رئیس جمهور با اشاره به نقش مردم چهارمحال و بختیاری در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، ادامه داد: بسیار خرسند هستم که یادآوری کنم اولین استانی که سال گذشته برای تبلیغات انتخاباتی انتخاب کردم، این استان بود. پارسال در آغاز تبلیغات خود در جمع مردم شهرکرد اعلام کردم که می‌خواهم از بام ایران با مردم ایران صحبت کنم. امروز نیز به همان شهر عزیز و دیار پرافتخار بازگشته‌ام تا به شما مردم بگویم به عهد پارسال خود وفادارم و هر آنچه را که پارسال در سخنرانی شهرکرد گفته‌ام پای آن ایستاده‌ام و ان ‌شاألله با هم مسیر پیشرفت، تعالی و ترقی ایران عزیز به ویژه بام ایران، شهرکرد و چهارمحال و بختیاری را به پیش خواهیم برد تا فقر و مشکلات از ایران‌مان و از این دیار و منطقه رخت بربندد.


برای دفاع از مسلمانان شیعه و سنی نمی شناسیم/ برای فروپاشی رژیم صهیونیستی آماده‌ایم

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به جنگ غزه و جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی و ضرورت دفاع از مسلمانان گفت: برای دفاع از مسلمانان؛ شیعه و سنی نمی شناسیم و میدان وفاداری و فداکاری ما همه جهان اسلام و مظلومان عالم است.

به گزارش آخرین نیوز به نقل از روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرلشکر پاسدار «محمد علی جعفری» این مطلب را در حاشیه جلسه قرارگاه حضرت نبی اکرم(ص) پیرامون حوادث غزه و ایستادگی مقاومت اسلامی فلسطین در برابر حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی عنوان کرد.

وی گفت: نبرد غزه نشان داد که قدرت مقاومت پایان ناپذیر و درونی شده و همچنان در حال توسعه است؛ پرتاب پرحجم موشک ها، ناکام سازی عملیات زمینی دشمن و افزایش آستانه تحمل فلسطینی ها؛ این تصاعد قدرت را تایید می کند.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه «تا به امروز هر نمایش قدرتی در فلسطین که موجب ظهور و بروز شکست صهیونیستها شده است، ریشه در حمایت های انقلاب اسلامی دارد»، تصریح کرد: ما آمادگی داریم در ابعاد مختلف از مقاومت فلسطین حمایت کنیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حوادث و فجایع غزه و عراق را محصول همزمان سیاست های آمریکا و صهیونیست ها دانست و تاکید کرد: سرانجام رژیم صهیونیستی در اثر اتحاد شیعه و سنی بزودی فرو خواهد پاشید و ما برای آن روز آماده ایم.
ادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار، 
دنبالک ها: شهر خبر،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 17 مرداد 1393 توسط aj mn
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  

  • paper | فیس چت | کانون زبان انگلیسی