تبلیغات
جهان یکه نگار - روز قدس

جهان یکه نگار
 

bahar22

كد پرواز پرندگان

سی ان ان: به دلیل وقایع غزه تظاهرات امسال در تهران شور و حرارت بیشتری داشت/گروه بین‌الملل مشرق - روز قدس، روز همبستگی عربی و اسلامی با فلسطین و ملت آن است. 35 سال پیش آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس و روز اعلام همبستگی جهانی با مردم فلسطین برای برخوردار شدن از حقوق مشروع خود نام گذاری شد. در سال 1979 امام خمینی (ره) خواستار انتخاب آخرین روز جمعه رمضان به عنوان روز قدس شد و عرب ها و مسلمانان در سراسر جهان از این مسئله استقبال کردند و روز قدس به مناسبتی سالیانه برای اعلام همبستگی عربی و اسلامی با فلسطین و ملت آن تبدیل شد.

حضور پرشور، ‌گسترده و معنا دار ملت ایران در سی پنجمین مراسم روز جهانی قدس از زمان پیروزی اسنقلاب اسلامی ایران مورد توجه ویژه رسانه های خارجی از جمله غربی واقع شد. 

در این گزارش، بازتاب‌های گسترده این روز بزرگ در رسانه‌های بین‌الملل را دنبال کنید.

الجدید لبنان: مردم سراسر ایران تظاهرات میلیونی برگزار کردند

پایگاه خبری الجدید لبنان نوشت: در تهران پایتخت ایران و دیگر استان های این کشور تظاهرات سراسری و میلیونی ملت ایران آغاز شده است.


خبرگزاری فرانسه: ایرانی‌ها در 700 شهر خواستار مقاومت فلسطینی‌ها شدند

خبرگزاری فرانسه در گزارشی با موضوع راهپیمایی روز قدس در ایران، نوشت: مردم ایران در بیش از 700 شهر در سرتاسر این کشور با حضور در راهپیمایی خواستار مقاومت فلسطینی‌ها در برابر «اسرائیل» شدند.

سی ان ان: به دلیل وقایع غزه تظاهرات امسال در تهران شور و حرارت بیشتری داشت/ پخش تصاویر راهپیمایی بزرگ تهرانی‌ها در رویترز 

پانوراما الشرق الاوسط: مردم ایران یکصدا فریاد مرگ بر اسرائیل سر دادند

پایگاه پانوراما الشرق الاوسط با اشاره به برگزاری مراسم روز جهانی قدس در ایران آورده است: مراسم روز جهانی قدس به منظور اعلام همبستگی با ملت مسلمان فلسطین و نجات قدس از لوث صهیونیست ها که این روزها جنایات وحشیانه ای علیه فلسطینی ها مرتکب می شوند در ایران برگزار شد.

پایگاه بانوراما الشرق الاوسط گزارش داد: قرار است در 80 کشور دنیا تظاهرات مشابهی برگزار شود و فریاد خشم علیه صهیونیست ها طنین انداز شود.


الرأی کویت: اعلام روز جهانی قدس نشان داد انقلاب ایران نقطه تحولی جهانی بود

روزنامه کویتی «الرای العام» در مقاله‌ای با عنوان «روز جهانی قدس روز تجلی همبستگی اسلامی» نوشت که امام خمینی (ره)، رهبر انقلاب اسلامی در ایران با نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس، به خوبی به بزرگی خطر رژیم اشغالگر قدس در سایه توافقنامه‌های ننگین سازش به امضا رسیده با این دشمن صهیونیستی برای امت اسلامی واقف بود.

المنار: حمایت میلیون‌ها ایرانی از مقاومت مردم فلسطین

شبکه تلویزیونی المنار درباره روز جهانی قدس در تهران اعلام کرد: میلیون‌ها نفر از مردم ایران با آمدن به خیابان‌ها تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها را محکوم و بر ضرورت حمایت از فلسطینی‌ها تاکید کردند.

این شبکه اعلام کرد: مراسم روز جهانی قدس که امام روح الله موسوی خمینی (ره) آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان را به این روز نامگذاری کرد در جهان عرب و اسلام برگزار می شود.

  بان کی مون خواستار آتش بس بشر دوستانه در غزه شد

 16:02   نشست سه جانبه کری-بان‌کی‌مون-العربی پیرامون اوضاع غزه

15:21   استفاده نیروهای رژیم صهیونیستی از گاز اشک‌آور در برخورد با فلسطینیان

15:11    هلاکت سرباز ارتش اسراییل در شمال غزه

15:08   شکایت فلسطین از اسراییل در دادگاه لاهه
روز قدس

14:55   گلوله‌باران مساجد، مدارس و منازل مسکونی در نوارغزه

14:22   شهرک‌های صهیونیستی هدف حمله 70 راکت مقاومت فلسطین قرار گرفتند

14:18   برگزاری کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی به تعویق افتاد

14:14   طبق جدیدترین آمار؛ شمار شهدای فلسطینی به 820 نفر رسیداقشار مختلف مردم ابرکوه اعلام کردند که با حضور خود در راهپیمایی روز قدس بار دیگر مشت محکمی بر دهان ابر قدرت های جهان می زنند و مردانه از فلسطین حمایت می کنند.

به گزارش یزد رسا، خبرنگار سرو ابرکوه امروز به میان مردم شهر رفت تا از حضورشان در مراسم راهپیمایی روز قدس که امسال در گرمای سوزان تابستان برگزار خواهد شد، جویا شود... اما گویا هوای گرم و روزهای طاقت فرسای رمضان اندک خللی در گام های استوار این مردم نخواهد داشت.

کتک خوردن اسرائیلی های غاصب در زمین فوتبال

مرگ بر اسرائیلادامه مطلب

طبقه بندی: عمومی، 
برچسب ها: روز قدس، حمایت از فلسطین، جنایات اسرائیل،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 3 مرداد 1393 توسط aj mn
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  

  • paper | فیس چت | کانون زبان انگلیسی