تبلیغات
جهان یکه نگار - اخبار علمی

جهان یکه نگار
 

bahar22

كد پرواز پرندگان

راه‌اندازی سیستم هوشمند تشخیص چهره در فیس‌بوک
 
چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۱۸
 
ایتنا- فیس بوک نرم‌افزار جدیدی را بر پایه مبانی هوش مصنوعی به این شبکه اجتماعی افزده است که می‌تواند با دقت بسیار بالایی تصاویر و چهره‌ها را شناسایی نماید و با تصاویر دیگر مقایسه و تطبیق دهد.
راه‌اندازی سیستم هوشمند تشخیص چهره در فیس‌بوک


فیس‌بوک نرم‌افزار جدیدی را بر پایه مبانی هوش مصنوعی به این شبکه اجتماعی افزوده است که می‌تواند با دقت بسیار بالایی تصاویر و چهره‌ها را شناسایی نماید و با تصاویر دیگر مقایسه و تطبیق دهد.


به گزارش ایتنا این نرم‌افزار که نام آن Deep Face است از طریق ساختن یک مدل سه بعدی از زاویه دید جلویی صورت به طور کلی عکس‌هایی با زوایای مختلف را که از یک فرد گرفته شده باشند تشخیص داده و شناسایی می‌کند.
به این ترتیب این سیستم می‌تواند به عنوان راهکاری جدید برای امنیتی صاحبان اکانت فیس‌بوک مورد استفاده قرار بگیرد.

 

عملکرد کلی deep Face بسیار دقیق بوده است و حتی توانایی تشخیص شرایط حسی در صورت را نیز خواهد داشت و می‌تواند درک کند که فرد در یک عکس شاد، عصبانی یا غرق در فکر است.

این امر از طریق سیستم هوش مصنوعی ممکن خواهد بود که با پیشرفته‌ترین ابداعات ممکن در این عرصه بهینه‌سازی شده است.ابداع یک مکانیسم جدید که خاصیت ارتجاعی عضلات را افزایش می دهد

تهران - ایرنا - محققان علوم زیستی دانشگاه کلمبیا روشی را ابداع کرده اند که مانند یوگا عمل می کند و خاصیت ارتجاعی عضلات را افزایش می دهد.


به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از نیچر، این روش با استفاده از یک نوع حافظه مکانیکی انجام می شود و قادر به تنظیم کشش عضلات است.

در این روش با استفاده از یک میکروسکوپ نیروی اتمی بسیار حساس، تمام واکنش های شیمیایی که باعث افزایش حالت ارتجاعی پروتئین های عضلات می شوند، قابل مشاهده و تشخیص هستند.

در این تحقیقات فقط مولکول هایی مورد توجه قرار می گیرند که در معرض کشش هستند.

محققان بر این باورند که با استفاده از این روش می توان انواع اختلالات عضلانی را درمان کرد.

این مطالعات دو دهه به طول انجامیده است و در آن تمام عضلات و بافت های بدن مورد بررسی قرار گرفته اند.

وظیفه کشش در عضلات بدن به عهده یک پروتئین به نام titan است که بزرگترین پروتئین بدن نیز محسوب می شود.

اتصال پروتئین های تیتان به یکدیگر مانند طنابی است که طول آن پوشیده از گره های مختلف است.

این پروتئین سالهاست که به عنوان داربست عضلات شناخته می شود.

تحقیقات اخیر نشان می دهد که پروتئین تیتان دارای مکان هایی است که مستعد اکسیداسیون هستند. این نقاط hotspots نام دارند و اکثر آنان درون مولکول ها پنهان شده اند و غیر فعالند.

در ادامه تحقیقات آمده است که این نقاط بر اثر متابولیسم بدن فعال شده و سپس در معرض اکسیداسیون قرار می گیرند.

با استفاده از یک حافظه مکانیکی می توان در این واکنش مداخله کرد و حالت ارتجاعی عضلات را افزایش داد.

نتایج این تحقیقات در شماره اخیر نشریه Cell منتشر شده است.

علمی (6)**9259**1599
افزایش طول عمر با استفاده از بزرگترین پروژه توالی ژنوم انسان

9

جی. کریگ ونتر، دانشمند حاضر در نخستین توالی ژنوم انسانی و اولین سلول مصنوعی، به دنبال افزودن چند دهه به عمر هر فرد از طریق بزرگ‌ترین پروژه توالی ژنوم انسان است.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ونتر در حال افتتاح شرکت جدیدی به نام Human Longevity با در اختیارداشتن بودجه 70 میلیون دلاری و با هدف توالی‌دادن ژنوم سالانه 40 هزار انسان است.

وی در نهایت بانکی از داده‌های زیستی را ارائه می‌دهد که دیدگاه جدیدی در خصوص بیماری‌های مرتبط با سن و حتی خود فرآیند پیرشدن در اختیار می‌گذارد.

شرکت جدید به دنبال استفاده از دستگاههای جدید 10 میلیون دلاری برای کاهش هزینه هر توالی تا حدود 1000 دلار خواهد بود و بنابراین، هر فرد سالم، بیمار، مسن و جوان می‌تواند ژنوم‌هایش را به این بانک بیافزاید.

انتهای پیام
سرنوشت ایکس‌باکس در آستانه تغییر

مدیر "مایکروسافت استودیو" در حالی رئیس این بخش می شود که سکان ایکس باکس لایو، ایکس باکس موزیک و ایکس باکس ویدئو را نیز در دستان خود خواهد داشت.
اسپنسر با ایکس باکس وایر گفت: ادغام و نزدیک شدن این بخش ها به هم فرصت بسیار خوبی برای ابداع و نوآوری بیشتر را رقم خواهد زد و صنعت گیم و مایکروسافت متحول خواهد شد.
ساتیا نادلا مدیر اجرایی مایکروسافت از طریق ایمیل کارکنان خود را از تغییرات جدید مطلع ساخت و حالا فیل اسپنسر از لحاظ چارت سازمانی به تری مایرسون قائم مقام مدیر اجرایی در گروه عملیات سیستمها که ویندوز، ویندوز فون و ایکس باکس را دربر می گیرد، گزارش می دهد.
نادلا در ایمیل خود متذکر شده که اسپنسر با یوسف مهدی، رئیس بازاریابی و اداره استراتژی ایکس باکس، جورج پکهام، رئیس روابط مایکروسافت با کمپانی های شریک ایکس باکس(third parties) و مایک آنگویلو قائم مقام بخش توسعه سخت افزار ایکس باکس کار خواهد کرد.
نادلا در ایمیل خود تاکید کرده که ترکیب بخش نرم افزار و دارایی های محتوایی تیم ایکس باکس زیر نظر رهبری واحد، باعث رشد و تحول بیشتر بخش ایکس باکس می شود و سایر بخشها از جمله تبلت، پیس ی و تلفن را تحت تاثیر خود قرار می دهد و با ایجاد ارتباط وسیعتر با مشتری و توسعه محیط کلود در ایکس باکس سال پیش رو را سالی بزرگ برای طرفداران ایکس باکس می سازد.
فیل اسپنسر 25 سال است که برای مایکروسافت کار می کند قبل از ورود به بخش رهبری مایکروسافت استودیودر سال 2008 ، در بخش Encarta و Microsoft Money کار می کرد و بخش مایکروسافت گیم استودیو را راهبری کرده و گیم هایی مانند Halo، Gears of wars، Fable وForza را به صنعت گیم عرضه کرده است.
به گزارش خبرآنلاین از ماه جولای سال گذشته که دن ماتریک از سمت پرزیدنت ایکس باکس کنار رفت (و مدیر اجرایی Zynga شد) این بخش رئیس نداشت. بلافاصله ایکس باکس با جولی لارسون گرین رئیس سخت افزار و گروههای استودیویی ، تغییرات سازمانی پیدا کرد و مایرسون رهبری سیستم عامل ایکس باکس را داشت تا اینکه لارسون پست جدید در ماه فوریه در مایکروسافت گرفت. مارک ویتن مدیر بخش اداره محصولات ایکس باکس نیز اوایل این ماه به کمپانی تجهیزات صوتی Sonos رفته و مایکروسافت را رها کرد.تاثیر خواب بر کیفیت زندگی افراد چاق

۱۱:۳۴

یافته‌های یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که کیفیت پایین خواب در افراد بسیار چاق با بروز اختلالات خلقی و کیفیت پایین زندگی مرتبط است.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا منطقه اصفهان، پس از کنترل مولفه‌هایی نظیر سن، جنس، فشار خون بالا، دیابت و آپنه انسدادی خواب، مشخص شد کیفیت خواب و بی‌خوابی روزانه با اختلال خلقی و کاهش کیفیت زندگی مرتبط است.

طی این پژوهش، محققان دانشگاه بیرمنگهام انگلیس، 270 شخص با میانگین سن 43 سال و شاخص توده بدنی 47 کیلوگرم بر متر مربع را مورد بررسی قرار دادند. 8.78 درصد از شرکت کنندگان بد خواب بودند که کل زمان خواب آن‌ها حدود 6 ساعت و 20 دقیقه برآورد شد. 52 درصد از شرکت کنندگان مضطرب و 43 درصد افسرده نیز بودند.

به گفته محققان، افراد بسیار چاق باید از نظر مشکلات مرتبط با خواب همواره تحت نظارت‌های پزشکی قرار گیرند، چرا که بهبود کیفیت خواب می‌تواند بدن افراد دچار چاقی مفرط را از نظر فیزیکی، ذهنی، روانی و احساسی در شرایط مناسبی قرار دهد.

یافته‌های این پژوهش در مجله «sleep» منتشر شده است.کشف نخستین ستاره کیهان و آب در مریخ رصد دور ترین ابرنواختر گیتی به گزارش بی باک، در این گزارش به تعدادی از خبرهای مهم در زمینه اکتشافات فضایی در سال گذشته پرداخته شده که از آن جمله می توان به کشف قدیمی ترین ستاره کائنات، رصد نخستین نور کیهان ، مشاهده قدیمی ترین و دورترین ابرنواختر جهان و کشف سیاره ای که ستاره ندارد اشاره کرد.

* کشف نخستین ستاره کائنات
گروهی از ستاره شناسان، ستاره‌ای را شناسایی کرده‌اند که نخستین ستاره کائنات تلقی می شود.

دانش پژوهان استرالیایی می گویند این ستاره تازه کشف شده قدمتی به اندازه انفجار بزرگ (مهبانگ) یعنی حدود  ۱۳.۶ میلیارد سال دارد و به ستاره شناسان امکان داده تا ترکیبات نخستین ستاره کائنات را بررسی کنند.

این ستاره کهنسال در فاصله شش هزار سال نوری از زمین قرار دارد که در مقیاس‌های نجومی فاصله‌ای کوتاه محسوب می‌شود

* کشف پرقدرت ترین کارخانه ستاره سازی کیهان
پرقدرت ترین کارخانه ستاره سازی کیهان با نام HFLS3 در فاصله 12.8 میلیارد سال نوری از زمین قرار دارد و سالانه 3 هزار ستاره خورشید مانند تولید می کند.ژلوفن، بروفن یا استامینوفن؛ کدام بهتر است؟

ژلوفن به دلیل محلول بودن نیاز ندارد که در دستگاه گوارش با ترشحات آن ترکیب شود، بنابراین خیلی سریع از دستگاه گوارش جذب شده و عوارض جانبی کمتری ایجاد می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سیدعلی فاطمی،  داروساز درمصاحبه با یکی از پایگاههای اینترنتی گفت: پروفن و ژلوفن هر دو مادهٔ موثره‌ به نام ایبوبروفن دارند و هنگامی که دارو به شکل قرص به بیمار داده می‌شود، مشکلی که ایجاد می‌کند، این است که این قرص در دستگاه گوارش با ترشحات آن ترکیب شده، تبدیل به مایع و سپس جذب می‌شود؛ به این دلیل زمان ماندن قرص در دستگاه گوارش طولانی می‌ شود.

وی افزود: زمانی که دارو در داخل کپسول ژلاتینی مانند ژلوفن ریخته می‌شود، به صورت محلول است و دیگر نیازی نیست که در دستگاه گوارش با ترشحات آن ترکیب شود و به صورت مایع در آید. بنابراین خیلی سریع از دستگاه گوارش جذب می‌شود و دیگر توقف ندارد؛ این موضوع سبب می‌شود که ژلوفن عوارض جانبی کمتری داشته باشد.

فاطمی تصریح کرد: توصیه می‌شود ژلوفن و بروفن را با یک لیوان آب مصرف کرد و فرد پس  از مصرف این دارو‌ها تا نیم ساعت نباید به حالت دراز کش قرار گیرد و باید فرصت دهد  از دستگاه گوارش خارج  شوند.

این متخصص در پایان خاطرنشان کرد: اثر بخشی هر دو قرص یکسان است، اما ژلوفن به علت محلول بودن و جذب سریع از دستگاه گوارش عوارض گوارشی و زخم معده کمتری ایجاد می‌کند. ژلوفن برای کسانی که مشکل کلیوی دارند بهتر است استفاده نشود. در مسکن‌ها، استامینوفن تنها دارویی است که مشکل کبدی به وجود می‌آورد و مصرف بیش از حد آن فرد را دچار هپاتیت می‌کند. این هپاتیت از نوع ویروسی نیست،  بلکه از نوع التهاب کبدی است.                ۱۵:۲۴

تمرین ساده برای پیشگیری از «زوال عقل»

پژوهشی تازه نشان می‌دهد تمرین مداوم مغزی، از جمله «خواندن کتاب» و «نوشتن نامه»، می‌ تواند زوال شناختی را کند کرده و از مغز در برابر زوال آن در سنین پیری محافظت کند. میزان زوال شناختی افراد دارای مغز فعالی، ۱۵ درصد کمتر از دیگران بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، این بررسی که پژوهشگران آمریکایی صورت دادند، نشان می‌ دهد فعالیت‌ های ذهنی، «خواندن کتاب» و «نوشتن نامه» به مغز کمک می‌ کند تا همچنان هوشیار بماند.

در این بررسی، بر روی 300 فرد بالای 55 سال، آزمایش های مختلفی به‌ منظور اندازه‌ گیری حافظه و تفکر آنها در یک دوره‌ شش ساله صورت گرفت.ادامه مطلب

طبقه بندی: علمی، 
برچسب ها: تشخیص چهره در فیسبوک، چاقی، پیشگیری از زوال عقل، عمر زیاد، کشف آب و ستاره در مریخ،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 13 فروردین 1393 توسط aj mn
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  

  • paper | فیس چت | کانون زبان انگلیسی