تبلیغات
جهان یکه نگار - جدید ترین اخبار ایران1393

جهان یکه نگار
 

bahar22

كد پرواز پرندگان

یكى از وزراى زمان ما، از وزارت كنار رفت. همان هفته‌ى بعدش، عیالش را روى موتور گازى نشاند و با خودش به نماز جمعه آورد!
به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران به نقل از khamenei.ir، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در ذکر خاطره‌ای در سخنرانى در دیدار با ائمه‌ى جمعه‌ى سراسر كشور (69.3.7) فرمودند:
 
به كشورى رفته بودم كه رئیس جمهور آن تشریفاتى و نخست‌وزیرش همه‌كاره - یعنى رئیس دولت و كشور - بود. از لحاظ تشریفاتى، رئیس جمهور در مراسم استقبال ما شركت كرده بود، بعد هم چند دقیقه‌یى با ما بود و سپس رفت و دیگر نیامد و ما با نخست‌وزیر آن كشور، مشغول صحبت و مبادله‌ى نظر و مذاكره و قرارداد شدیم. رئیس جمهور، اتفاقاً كشیش بود. در آن چند لحظه‌یى كه با او بودم، از او پرسیدم كه شما چون كشیش هستید، آیا كلیسا هم مى‌روید و در حال ریاست جمهورى، مراسم مذهبى را انجام مى‌دهید؟ گفت: نه، من اصلاً وقت نمى‌كنم به كلیسا بروم! هفته‌یى مثلاً یك بار و یا گاهى چند هفته یك بار - حالا یادم نیست، او زمان دورى را معین كرد - به كلیسا مى‌روم! بعد صحبت شد، گفت: من ورزش هم مى‌كنم و فوتبالیستم (تیم فوتبال داشت). گفتم: شما فرصت مى‌كنید؟ گفت: بله، من هر روز فوتبال بازى مى‌كنم! یعنى با آن‌كه كشیش بود، اما وقتِ كلیسا رفتن نمى‌كرد؛ ولى هر روز ورزش مى‌كرد! رئیس جمهورى كه در مملكت كاره‌یى نیست، مى‌تواند ساعتها وقت خودش را براى فوتبال بازى كردن و شركت در بالماسكه و شركت در ماهیگیرى پاى فلان رودخانه صرف كند. این، مظهر مردمى بودن نیست.

مظهر مردمى بودن ما این است كه امروز مردم بین خودشان و مسؤولان كشور، فاصله‌ى حقیقى احساس نمى‌كنند. این، نعمت بزرگى است. امروز اگر هریك از آحاد این مردم، با رئیس جمهور این كشور ملاقاتى داشته باشد، احساس نمى‌كند كه با او فرق دارد. آن حالت اشرافیگرى و اوج كاذب طبقاتى كه شاید بتوانم بگویم در همه‌ى حكومتها - تا آن‌جا كه ما مى‌دانیم - وجود دارد، در جمهورى اسلامى نیست. وزرا، جزو همین مردم معمولىِ كوچه و بازارند. آنها از یك خانواده‌ى اشرافى جدا نشده‌اند به مسند وزارت بیایند. به خاطر مسؤولیت و تخصص و آگاهى‌یى، آنها را از داخل دانشگاه، یا از فلان شغل آورده‌اند و در رأس وزارت گذاشته‌اند. وقتى هم كه از كار منفصل مى‌شوند، باز سراغ همان شغل قبلیشان مى‌روند.

یك‌وقت چندى پیش - دو سال قبل از این - یكى از وزراى زمان ما، از وزارت كنار رفت. همان هفته‌ى بعدش، عیالش را روى موتور گازى نشاند و با خودش به نماز جمعه آورد! یعنى شأن اجتماعى او، این است كه حتّى یك پیكان ندارد كه زنش را در آن بنشاند و به نماز جمعه بیاورد. این، چیز خیلى مهمى است.


منادی در گفت‌وگو با تسنیم:

مردمی کردن اقتصاد می‌تواند اقتصاد کشور را در سال جدید شکوفا کند

خبرگزاری تسنیم: عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: در حال حاضر اقتصاد ما صددرصد دولتی است که باید اقتصاد کشور را ملی و مردمی کنیم و راهکار آن هم این است که آرام‌آرام به این سمت حرکت کنیم و کار را در حوزه اقتصادی به مردم بسپاریم.

علیرضا منادی سفیدان عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به نام‌گذاری امسال با عنوان "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی"، گفت: هدف اصلی از اقتصاد مقاومتی تکیه بر تولید داخلی است و نباید این‌گونه برداشت شود که اقتصاد مقاومتی همان اقتصاد ریاضتی است.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد کشور باید مقاوم شود تا با هر بادی نلرزد، افزود: باید اقتصادی داشته باشیم که با توجه به تکان‌های اقتصادی در سطح دنیا همچنان مستحکم باشد.

منادی خاطرنشان کرد: تکیه بر نیروهای داخلی و مردمی کردن اقتصاد می‌تواند اقتصاد کشور را در سال جدید شکوفا کند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس تصریح کرد: در حال حاضر اقتصاد ما صددرصد دولتی است که باید اقتصاد کشور را ملی و مردمی کنیم و راهکار آن هم این است که آرام‌آرام به این سمت حرکت کنیم و کار را در حوزه اقتصادی به مردم بسپاریم.

نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به اینکه با توجه به منابع غنی در کشور باید از نیروهای داخلی استفاده کنیم، اظهار داشت: اینکه ضعف‌ها در حوزه اقتصادی کشور را به گردن تحریم‌ها بیندازیم درست نیست. ما ثابت کرده‌ایم که با تکیه بر اقتصاد داخلی می‌توانیم از تمامی بحران‌ها عبور کنیم، همچنان که در اوج تحریم‌ها به غنی‌سازی 20 درصد دست یافتیم.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه ضعف اساسی کشور در حوزه اقتصادی به دلیل عدم مدیریت صحیح است، گفت: به همین دلیل رهبر معظم انقلاب در شعار امسال به بحث مدیریت جهادی تاکید داشته‌اند. اکنون باید به مدیریت جهادی در دوران دفاع مقدس بازگردیم. 

وی افزود: مسئولان دولت و وزرا باید توجه داشته باشند که از این پس مدیرانی را به کار بگیرند که جهادی کار کنند و سابقه درخشانی داشته باشند.

منادی تاکید کرد: در حمایت از تولید داخلی باید به مصرف داخلی توجه ویژه‌ای داشت و در این خصوص فرهنگ‌سازی کرد.

این نماینده مجلس در پایان خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب با نام‌گذاری شعار امسال با عنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیرت جهادی» بر این نکته تاکید داشته‌اند که فرهنگ مهمتر از اقتصاد است. در سال جدید باید به بحث ازدواج جوانان نیز توجه ویژه شده و در این خصوص فرهنگ‌سازی شود.

انتهای پیام/


کد خبر: ۳۸۸۲۱۱
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردین ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۳ - 22 March 2014
نماینده مردم درود و ازنا گفت: اگرچه تعداد کلی بیکاران کشور تا پایان تابستان 1392، 2.5 میلیون نفر اعلام شد ولی بنده معتقدم عدد واقعی بیکاران کشور چیزی در حدود 3.5 میلیون نفر است.
 
به گزارش ایسنا، عباس قائدرحمت گفت: استان لرستان رتبه یک نرخ بیکاری کشور است. در آمار رسمی نرخ بیکاری استان 22.5 درصد اعلام شده است ولی بنده معتقدم درصد بیکاران واقعی استان بسیار بیشتر از این نرخ است.
 
وی افزود: به طور متوسط سالانه حدود یک میلیون نفر به جمع متقاضیان اشتغال کشور افزوده می‌شود، حال اگر نرخ بیکاری به همین روال تداوم یابد باید انتظار داشت در پایان عمر دولت یازدهم تعداد بیکاران کشور از 2.5 میلیون نفر فعلی به 7 میلیون نفر افزایش یابد.
 
عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی با بیان اینکه تورم، بیکاری و رشد اقتصادی منفی از دولت دهم به دولت یازدهم به ارث رسیده است و کار را بر دولت‌مردان دکتر روحانی بسیار مشکل کرده است، گفت: باید هرچه سریعتر شکاف نرخ بیکاری در استان‌های مختلف به حداقل برسد به بیان دیگر سرمایه‌ها و امکانات کشور باید به استان‌های با نرخ بیکاری بالاتر هدایت شود تا بنگاه‌های اقتصادی در این استان‌ها گسترش یابد.
 
قائدرحمت آمار فارغ‌التحصیلان بیکار را بیشتر از بیکاران کم سواد یا بیسواد دانست و افزود: چالش بیکاران تحصیل کرده از یک سو و فاقد مهارت بودن آنان از سوی دیگر معضل مضاعفی برای نظام مدیریت کشور به وجود آورده است.
 
نماینده مردم درود و ازنا در پیشنهادی خواستار اجرای طرح کارورزی در آموزش و پرورش و وزارت علوم شد و افزود: وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ایی و سایر دستگاه‌های مسئول باید طرح‌هایی نظیر طرح کارورزی شغلی را در قالب آموزش‌های سال‌های آخر تحصیل بگنجانند.
 
وی تاکید کرد: باید از ظرفیت سرمایه‌گذاران، نخبگان و کارآفرینان برای کاهش نرخ بیکاری کشور استفاده شود. شورای گسترش باید در جهت رفع موانع بیکاری و روان‌سازی ایجاد اشتغال گام بردارد. دولت قبل به سرمایه‌گذاری و تولید توجهی نکرد و حتی سیاست‌های پولی، بانکی و مالیاتی کشور هماهنگ با اشتغال و تولید کشور نشد. باید تک تک موانع رونق تولید و کسب و کار بررسی و از بین برود.
 
عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد از هر طرحی که موجب کاهش نرخ بیکاری و نرخ تورم شود، حمایت کند، گفت: به عقیده بنده حتی رونق تولید کافی نیست بلکه توسعه بازارهای صادراتی موجب پایداری تولید می‌شود. خرید تضمینی و خوشه‌های تولید باید فعال‌تر شود. در چین، هند و مالزی چنین شده است. صنایع مادر و پایین دست و اس‌ام‌ای‌ها باید فعال شوند.

زمان آغاز عرضه نفت خام در بورس انرژی

به گزارش بی باک، سید علی حسینی با بیان این مطلب افزود: طبق هماهنگی های به عمل آمده، قرار است در ابتدا روزانه ۳ هزار بشکه نفت خام از سوی شرکت ملی نفت ایران عرضه شود تا خریداران و استفاده کننده گان واقعی آن را خریداری کنند.

مدیر عامل بورس انرژی گفت: بازاریابی لازم برای فروش نفت خام انجام شده است به طوریکه چند پالایشگاه خصوصی برای خرید نفت خام اعلام آمادگی کردند.

حسینی به تلاش های وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران اشاره کرد و گفت: توسعه بازار داخلی فروش نفت خام در دستور کار شرکت ملی نفت و بورس انرژی قرار گرفته و با حمایت جدی وزیر نفت، آینده این بازار روشن است.

این مقام مسوول با اشاره به عرضه ۳ هزار بشکه ای نفت خام در روزهای آغازین این عرضه گفت: برای توسعه بازار عرضه نفت خام در بورس انرژی ایجاد تأسیسات بارگیری نفت خام در پالایشگاه اصفهان و پالایشگاه بندرعباس به طور جدی در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته است.

او اظهار داشت: بعد از پایان تعطیلات قیمت پایه هر بشکه نفت خام در اطلاعیه عرضه این محصول در سایت بورس انرژی اعلام خواهد شد.
احتمال لغو همکاری روسیه و آمریکا درباره خلع سلاح هسته‌ای

بین الملل > اروپا - واحد مرکزی خبر نوشت:

به‌رغم تاکید کاخ سفید مبنی بر اینکه روسیه و آمریکا می‌توانند بر اختلاف نظرهای خود فائق آیند، برخی از کارشناسان عقیده دارند تنش‌های بین مسکو و واشنگتن بر سر شبه جزیره کریمه ممکن است بر همکاری دو کشور در زمینه هسته‌ای تاثیر منفی داشته باشد.
کن لوئونگو تحلیل‌گر سازمان غیردولتی «مشارکت برای امنیت جهانی» درباره تنش‌های سیاسی ناشی از بحران اوکراین گفت: ممکن است این قضیه در واقع به یک مشکل اساسی تبدیل شود. طی روزهای گذشته روسیه و غربی‌ها مدام از تحریم صحبت می‌کنند.

لوئونگو افزود: در صورتی که روسیه همچنان ما را به ریشخند بگیرد، کنگره آمریکا از اختصاص بودجه برای برنامه‌های همکاری بین آمریکا و روسیه خودداری خواهد کرد.
وی که در نشستی در آمستردام با حضور شماری از کارشناسان سازمان‌های غیردولتی سخن می‌گفت افزود: این بحران حتما پیامدی خواهد داشت.
این در حالی است که چند روز دیگر قرار است به ابتکار باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نشستی در سطح سران برای مقابله با تهدید تروریستی هسته‌ای در لاهه برگزار شود.


کلسی داونپورت تحلیلگر انجمن کنترل تسلیحات نیز در این نشست گفت: آمریکا و روسیه در گذشته با موفقیت اقداماتی برای خلاص شدن از دست مواد هسته‌ای انجام داده‌اند و امیدوارم این روحیه همکاری همچنان با سرزندگی و پویایی ادامه داشته باشد.
وی افزود: متاسفانه برخی مسائل به خاطر شرایط سیاسی کنونی آسیب دیده‌اند.
بیش از پنجاه تن از سران کشورهای جهان از جمله اوباما قرار است در این نشست شرکت کنند،‌اما ممکن است مسئله اوکراین و کریمه بر آن سایه بیندازد زیرا گروه هفت قرار است روز دوشنبه در نشست خود در لاهه اتفاق نظر خود را درباره این مسئله نشان دهد.
بنابه گفته میشل کان تحلیل‌گر سازمان غیردولتی مشارکت برای امنیت جهانی، همکاری آمریکا و روسیه حتی پیش از بحران اوکراین نیز سیر نزولی پیدا کرده بود.
واشنگتن و مسکو در سال 2010 میلادی معاهده جدیدی در زمینه خلع سلاح هسته‌ای امضا کردند که در سال 2011 اجرایی شد و قرار است ده سال ادامه یابد.
بر اساس این معاهده، قرار است حداکثر 1550 کلاهک هسته‌ای هر یک از دو کشور نابود شود.
بر اساس این معاهده همچنین بازرسی و تبادل اطلاعات بین دو کشور صورت خواهد گرفت تا اطمینان حاصل شود که طرفین به تعهدات خود عمل می‌کنند.
واشنگتن دوازدهم مارس اظهار امیدواری کرد به‌رغم تنش‌های موجود، روسیه به تعهدات خود در قبال این معاهده عمل کند.
الیزابت شروود راندال مشاور اصلی اوباما درباره خلع سلاح هسته‌ای گفته بود: توافق‌نامه‌های خلع سلاح هسته‌ای به نفع هر دو طرف است و ما هیچ دلیلی نمی‌بینیم که تنش‌های موجود بر سر مسئله اوکراین مانعی بر سر راه اجرای تعهدات برای کاهش شمار سلا‌ح‌های هسته‌ای ایجاد کند.
برخی از تحلیلگران عقیده دارند باید بین مبارزه با تروریسم هسته‌ای که قرار است روزهای دوشنبه و سه‌شنبه مورد بررسی قرار گیرد، و برنامه خلع سلاح هسته‌ای تفکیک قائل شد.
شین چانگ هون متخصص مسائل هسته‌ای در موسسه آسان کره جنوبی نیز گفت: مبارزه با تروریسم هسته‌ای مسئله‌ای سیاسی است، اما به هیچ عنوان ژئوپولیتیک نیست. این در حالی است که مسئله خلع سلاح هسته‌ای مسئله‌ای ژئوپولیتیک است.


مشعل فروزنده انقلاب؛

پیام امام خمینی(ره) به مناسبت عملیات فتح المبین

تهران - ایرنا - حضرت امام خمینی(ره) با بیان این که ابعاد معنوی عملیات فتح المبین را با هیچ معیاری نمی‏توان سنجید افزودند: ما عقب ماندگان و حیرتزده گان، و آن سالکان و روشنفکران و فیلسوفان با چه معیار این مساله را تحلیل می‏ کنند.

پیام آرامش بخش و افتخارآمیزتان پیرو پیروزی های بزرگ سلحشوران ظفرمند عملیات فتح المبین واصل و موجب سرافرازی گردید.

گرچه این شجاعت ها و فداکاری ها و پیروزی های عظیم کم سابقه یا بی‏سابقه در بُعد نظامی و میدان نبرد از طرف نیروهای مسلح عظیم القدر جمهوری اسلامی، آن چنان افتخارآفرین و اعجاب‏آمیز است که با مقیاس های عادی و معیارهای نظامی و جنگی نتوان ارزش پر عظمت و غرورآفرین آن را با الفاظ محدود و عبارات معدود توصیف نمود و شجاعت و حمله برق‏آسای سلحشوران ایران بزرگ را به ذهن آورد و با قلم و بیان اظهار کرد.

گرچه این شکل پیروزی ها و سلحشوری ها در باب خود بی‏نظیر یا کم نظیر است و گرچه این نحو تاختن بر نیروهای زمینی و هوایی دشمنانی که تا بن دندان با سلاح های سنگین و سبک مدرن غربی و شرقی مسلح بودند، در جنگ های جهان نمونه است که در ظرف کمتر از یک هفته آن چنان مات شوند که هر چه دارند بگذارند و فرار نمایند و یا تسلیم شوند، به صورتی که قوای مسلح ما تا کنون نتوانند اسیران و کشتگان و غنایم را به شمار آورند و گر چه تمام این امور بر خلاف عادت به صورتی معجزه‏آسا تحقق یافت، لکن آنچه انسان را در مقابل رزمندگان جبهه‏ها و پشتیبانان آنان در میدان رزم مثل جهاد سازندگی و همچنین فیلمبرداران جان بر کف عزیز و پزشکان و پرستاران متعهد و والا مقام و خبرنگاران جسور و مردمان میلیونی پشت جبهه به خضوع وادار می‏کند، بعد معنوی آن است که با هیچ معیاری نمی‏توان سنجید و با هیچ میزانی نمی‏توان عظمت آن را دریافت.

ما عقب ماندگان و حیرتزد‏ه گان، و آن سالکان و چله‏ نشینان و آن عالمان و نکته ‏سنجان و آن متفکران و اسلام‏ شناسان و آن روشنفکران و قلمداران و آن فیلسوفان و جهان ‏بینان و آن جامعه‏ شناسان و انسان‏ یابان و آن همه و همه، با چه معیار این معما را حل و این مساله را تحلیل می‏کنند.

... این جانب هر وقت با یکی از این چهره‏ها رو به می‏شوم و عشق او را به شهادت در بیان و چهره نورانی‏اش مشاهده می‏کنم، احساس شرمساری و حقارت می‏کنم و هر وقت در تلویزیون، مجالس و محافل، این عزیزان که خود را برای حمله به دشمن خدا مهیا می‏کنند و مناجات و راز و نیازهای این عاشقان خدا و فانیان راه حق را در آستانه هجوم به دشمن می‏نگرم که با مرگ دست به گریبان هستند و از شوق و عشق در پوست نمی‏گنجند، خود را ملامت می‏کنم و بر حال خویش تاسف می‏خورم. اکنون ملت ما دریافته است که «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا». مجالس حال و دعای اینان، شب عاشوراهای اصحاب سیدالشهدا را در دل زنده می‏کند.

جوانان عزیزم و فرماندهان محترم، شما توقع نداشته باشید که من بتوانم از عهده ثنای شما و شکر عمل شما برآیم. شما را همان بس که محبوب خدای تعالی هستید و خدای شما فرموده که شما را که چون سدی محکم و بنیانی مرصوص در مقابل دشمنان خدا و برای رضای او ایستاده‏اید دوست می‏دارد و این است جزای شما و این است عاقبت عمل شما.

** از پیام امام خمینی(ره) به فرماندهان نظامی دفاع مقدس (دهم فروردین 1361)


رژیم صهیونیستی سیاست پاکسازی نژادی را در پیش گرفته است

تهران- ایرنا- گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور فلسطین تصریح کرد که رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی سیاست پاکسازی نژادی را در پیش گرفته است و سیاست های نژادپرستانه ضد فلسطینی ها به اجرا می گذارد .

به گزارش پایگاه خبری ˈالنشره ˈ، ˈریچارد فالکˈ گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور فلسطین گفت : اوضاع مردم فلسطین هر روز وخیم تر می شود و این با اصول حقوق بین الملل در تعارض است .

فالک خاطر نشان کرد که رژیم صعهیونیستی از سال 2008 میلادی، شهرک های بیشتری در سرزمین های فلسطینی احداث کرده، مردم غزه را دسته جمعی مجازات کرده و ضمن تخریب خانه های فلسطینی ها ، به صورت پیاپی متوسل به اعمال فشار و زور بیش از اندازه شده است.

وی همچنین گفت: اسراییل تلاش می کند از طریق لغو مجوز سکونت فلسطینی ها، توقیف دارایی های آن ها و صدور مجوز برای ساخت شهرک های غیرقانونی ، ساختار جمعیتی شرق بیت المقدس را تغییر دهد.

گزارشگر ویژه سازمان ملل افزود: از سال 1996 میلادی تاکنون بیش از 11 هزار فلسطینی از حق زندگی در قدس محروم شده اند و این کار به معنی تبعیض روش مند و ساختاری بر اساس هویت نژادی افراد است و هدف از آن نیز ایجاد بافت جمعیتی متفاوتی در بیت المقدس است.

فالک این اقدام را نوعی پاکسازی نژادی برشمرد و گفت: در طول شش سال فعالیت من، همه این موارد که از منظر حقوق بین الملل مردود است ، ادامه یافته و تشدید شده است.

ریچارد فالک، این کار را اشغالگری و ایجاد نظامی مبتنی بر آپارتاید دانست و گفت : تبعیض در این نظام کاملا مشهود است؛ شهرک نشینان اسرائیلی از حمایت های حقوقی برخوردار می شوند اما فلسطینی ها در همین منطقه در شرایطی به زندگی خود ادامه می دهند که از هیچ حقوقی برخوردار نیستند.

گزارشگر ویژه سازمان ملل بارها به دلیل داشتن مواضع ضد رژیم صهیونیستی با مقام های این رژیم، آمریکا، کانادا و سایر نمایندگان کشورهای غربی دچار اختلاف شده است.

وی، حمله سال 2008 میلادی رژیم صهیونیستی را به غزه جنایت جنگی دانسته و خواستار تحریم شرکت هایی شده بود که به فعالیت های شهرک سازی در سرزمین های فلسطینی کمک می کنند .

فالک، ضمن رد انتقادهای مقام های آمریکایی از فعالیت های خود گفت :هر کس که حتی به میزان 10درصد هم بی طرف باشد، درباره حقوق بین الملل و اخلاق بین المللی به همان نتایجی که من رسیده ام خواهد رسید.

فالک که خود یهودی است ، ضمن تکذیب ادعاهایی که وی را به یهودستیزی متهم می کند، گفت : این قبیل اظهارات نادرست است و با هدف لطمه زدن به حیثیت افراد بیان می شود.


اوباما براهمیت انتخاب رییس جمهوری جدید برای لبنان تاکید کرد

بیروت - ایرنا - « باراک اوباما» رییس جمهوری آمریکا، بر اهمیت انتخاب رییس جمهوری جدید برای لبنان بدون هرگونه دخالت خارجی و در مهلتی که قانونی اساسی این کشور تعیین کرده است، تاکید کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ملی لبنان ، اوباما روز جمعه در تماس تلفنی با « تمام سلام » نخست وزیر لبنان به او برای موفقیت در تشکیل دولت ائتلافی این کشور نیز تبریک گفت و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

وی براهمیت وحدت ملی و تقویت سیاست خویشتنداری لبنان تاکید کرد و گفت که آمریکا کمک های خود به لبنان را ادامه می دهد.

نخست وزیر لبنان نیز با تشکر از این تماس اوباما، از اعلام حمایت رییس جمهوری آمریکا قدردانی کرد.

تمام سلام بر اصول ثابت لبنان در حفاظت از روند دموکراسی تاکید کرد.

دولت جدید لبنان که یک ماه قبل و بعداز یازده ماه کشمکش سیاسی متولد شد، پنجشنبه شب با کسب رای اعتماد نمایندگان مجلس این کشور و تصویب نهایی بیانیه وزارتی آن با تاکید برمقاومت ضد صهیونیستی در پارلمان ، بطور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.


مقام مسئول: مسافران از پشتیبانی هنگام وقوع حوادث، آسوده خاطر باشند

تهران - ایرنا - قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه نیروهای واکنش سریع هلال احمر آماده هرگونه خدمات رسانی امدادی به حادثه دیدگان انواع حوادث در تعطیلات نوروزی هستند، گفت: خیال مسافران نوروزی بابت پشتیبانی از آنان هنگام وقوع حوادث احتمالی راحت باشد.

مجتبی سیف عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: پنج هزار و 43 نفر از نیروهای عملیاتی امدادگر و نجاتگر هلال احمر در سراسر کشور آماده هستند تا در صورت درخواست کمک اضطراری از سوی مسافران نوروزی سال جدید با قید فوریت های امدادرسانی به کمک آنها بشتابند.

وی ازتوزیع 39 دستگاه زنده یاب بیورادار در طرح ملی امداد و نجات نوروزی سال 93 برای خدمات رسانی بیشتر به مسافران نوروزی خبر داد و گفت: با بکارگیری این دستگاه ها، توان عملیاتی امدادگران و نجاتگران هلال احمر در نجات جان افراد گرفتار در انواع حوادث بیش از پیش افزایش خواهد یافت.

سیف ادامه داد: با برنامه ریزی های انجام شده و صدور بخشنامه های ستادی مقرر شد بخش زیادی از توصیه های ایمنی از سوی امدادگران باید با روی گشاده و گفت و گوی دوستانه به مسافران نوروزی و مخاطبان دریافت خدمات امدادی هلال احمر، منتقل شود.

این مقام مسئول در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه امدادگران و نجاتگران هلال احمر سربازان بی ادعای خدمت به افراد حادثه دیده و متاثر از انواع حوادث هستند، افزود: با توجه به روحیه ایثار و از خودگذشتگی در نیروهای یادشده می توان به مسافران نوروزی اطمینان خاطر داد خیالشان بابت پشتیبانی و خدمات رسانی داوطلبانه و بلاعوض از سوی نیروهای یادشده آسوده باشد.

وی از عموم هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره تلفن 112مرکز پاسخگوی اضطراری سازمان امداد و نجات سازمان هلال احمر تماس بگیرند.

اجتمام(4)7029**

نرخ  ارز، سکه و طلا در بازار آزاد

1382 تومان
934 تومان
1930 تومان
850 تومان
252 تومان
257 تومان

یورو اروپا:
دلار آمریکا:
پوند انگلیس:
یکصد ین ژاپن:
ریال عربستان:
درهم امارات:

197000 تومان
95000 تومان
48000 تومان
185000 تومان

یک بهار آزادی:
نیم بهار آزادی:
ربع بهار آزادی:
طرح جدید:

ادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار،  عمومی، 
دنبالک ها: شهر خبر،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 2 فروردین 1393 توسط aj mn
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  

  • paper | فیس چت | کانون زبان انگلیسی