تبلیغات
جهان یکه نگار - اخبار جدید ایران

جهان یکه نگار
 

bahar22

كد پرواز پرندگان

بازتاب برگزاری مراسم برزگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بازتاب سخنرانی رئیس جمهور در مراسم ۲۲ بهمن، انتقاد روسیه از آمریکا به سبب افزودن نام شرکت‌های جدید به لیست سیاه تحریم‌های ایران، ادعاهای وزیر خارجه رژیم اسرائیل علیه ایران و نقش فعال ایران در حل و فصل درگیری‌ها در اردوگاه آوارگان فلسطینی در سوریه، از جمله مهم‌ترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.
کد خبر: ۳۷۷۹۲۷
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۰ - 12 February 2014
بازتاب سخنرانی رئیس‌جمهور در مراسم راهپیمایی 22 بهمنبازتاب برگزاری مراسم برزگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بازتاب سخنرانی رئیس جمهور در مراسم ۲۲ بهمن، انتقاد روسیه از آمریکا به سبب افزودن نام شرکت‌های جدید به لیست سیاه تحریم‌های ایران، ادعاهای وزیر خارجه رژیم اسرائیل علیه ایران و نقش فعال ایران در حل و فصل درگیری‌ها در اردوگاه آوارگان فلسطینی در سوریه، از جمله مهم‌ترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.

بازتاب سخنرانی رئیس‌جمهور در مراسم راهپیمایی 22 بهمن

به گزارش «تابناک»، مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ۲۲ بهمن ماه، موضوعی است که از روز گذشته بازتاب بسیار گسترده‌ای در مطبوعات و رسانه‌های جهانی داشته است. از جمله آخرین روزنامه‌هایی که به این موضوع پرداخته، ‌«لس آنجلس تایمز» است ‌که می‌نویسد گروه‌های پرشماری از مردم، روز سه شنبه در ایران به خیابان‌ها رفتند تا سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی بدارند. این روزنامه اشاره می‌کند که شعار‌ها و پلاکاردهای راهپیمایی امسال، ‌‌مستقیم با تحولات اخیر مربوط به ایران، از جمله تهدیدات آمریکا مبنی بر «روی میز بودن همه گزینه‌ها» در ارتباط بوده است.
از سوی دیگر، شماری از مطبوعات بین‌المللی نیز سخنان رئیس جمهور ایران در جریان راهپیمایی ۲۲ بهمن را مورد توجه قرار داده‌اند که بر ادامه یافتن برنامه هسته‌ای ایران تأکید کرده است.

روزنامه «گالف تودی» ضمن پرداختن به این موضوع می‌نویسد، روز گذشته، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، این ادعای غربی‌ها را که نیروی نظامی می‌تواند سبب حل و فصل مسأله هسته‌ای ایران شود، رد کرده و گفته، ایران تا ابد برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای خود را ادامه خواهد داد.
این روزنامه همچنین اشاره می‌کند که روحانی ضمن انتقاد شدید از تحریم‌های وضع شده علیه ایران، آن‌ها را خشونت آمیز، غیرقانونی و نادرست خوانده و گفته دلیلی نیست که کشورهای منطقه از ایران بترسند.

بازتاب سخنرانی رئیس‌جمهور در مراسم راهپیمایی 22 بهمن

انتقاد روسیه از اقدام آمریکا در افزودن نام شماری از شرکت‌ها و افراد به لیست سیاه تحریم‌های ایران، موضوع دیگری است که بازتاب جهانی داشته است. به نوشته «مسکو تایمز»، روسیه اعلام کرده اقدامات جدید آمریکا در هدف قرار دادن برخی شرکت‌ها به واسطه دور زدن تحریم‌های ایران، در مسیر پیشرفت تلاش‌ها برای حل و فصل مسالمت‌آمیز موضوع هسته‌ای ایران مانع ایجاد می‌کند.

سرگئی لابروف، معاون وزیر خارجه روسیه گفته: «ما این گونه کارها را ‌کامل رد می‌کنیم. این راهی مستقیم برای نابودی مبنای سالم و مثبتی است که برای پیشرفت بیشتر در راستای حل و فصل موضوعات مربوط به برنامه هسته‌ای ایران ایجاد شده بود».


متاسفانه ،سبد کالا رایگان گران تمام شد!
سبد کالای "ظاهرا رایگان" دولت یازدهم که این روزها ذهن بسیاری از ایرانیان را به خود مشغول کرده است، به طور قعط "گران ترین" کمک رایگانی بوده است که
به گزارش شریان نیوز، در هفته ای که گذشت، شاید نقل تمام مجالس کشور چیزی نبود جز بحث در مورد سبدکالایی که قرار بود زینت بخش سفره مردم کشور باشد و در نهایت شد نقل مجلسشان!

سبد کالایی که دولت یازدهم به عنوان اولین راهکار اجرایی مهم اقتصادی خود انتخاب کرد و قرار بود عیدی امسال ایرانیان به شمار رود، به گونه ای که کام مردم را در آستانه سال جدید شیرین نماید. اما حواشی بسیار زیاد این سبد کالای به ظاهر رایگان، کام بسیاری از ایرانیان را تلخ کرد. مساله ای که در ابتدای امر عدم برنامه مناسب دولت در بحث حماسه سازی اقتصادی را به چالش کشاند و پس از آن بی برنامگی و عدم توانایی مدیریت کلان دولت در مسایل اقتصادی را آشکار ساخت.

اما مهمترین نکته ای که دولت بیش از هر چیز بر روی آن مانور کرده است و منت آن را بر سر ملت ایران می گذارد، طوری که حتی معاون رییس جمهور با لحنی طلبکارانه بیان نموده اند: هزارمیلیارد سبد کالا دادیم، عذرخواهی هم کردیم، "رایگان" بودن این سبد کالا است.

اما واقعیت تلخی که در خصوص این سبدکالا وجود دارد این است که این سبد کالای "رایگان" نه تنها برای ملت ایران این گونه بیان کردند نبود، که به گران ترین قیمت ممکن به آنها عرضه شد. قیمتی که به رفتن آبروی ملی ایرانیان در سراسر دنیا منجر شد. و مگر نه اینکه "آبرو" سرمایه ای است که با هیچ پولی امکان برگرداندن آن وجود ندارد و بزرگترین سرمایه هر فرد و هر جامعه و ملتی به شمار می رود، آن هم آبروی ملتی که با انقلاب خود نظر تمام دنیا را به خود جلب نموده است. اما دولت تدبیر و امید که با شعار تحول گرایی و اعتدال پای به عرصه گذاشت و تمام مدیران سابق کشور را با عناوین مختلف تحقیر نمود، این بار این تحقیر را به ملت ایران روا داشت و سبد کالایی فراهم دید که به قیمت رفتن آبروی ایران و ایرانی در سراسر دنیا تمام شد.

شاید مرور بر اخبار و عکسهای منتشره سه روز اول توزیع سبد کالا، در هیچ رسانه معتبر بین المللی از قلم نیفتاده باشد و تمام این رسانه ها، با آب و لعاب این تحقیر ملی ایرانیان را پوشش دادند. این امر تا بدانجا پیش رفت که وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه امریکا در سخنانی شرم آور، نه تنها مردم ایران را به"فقرا" تعبیر نمود که بیان کرد "این کمکها به واسطه رفع برخی تحریمهای ایران توسط آمریکا صورت گرفت" و با زرنگی هرچه تمام تر، با سرمایه مردم ایران، برای امریکا و مردمش در سطح دنیا اعتبار خرید، امری که دولت ایران به صورت وارونه انجام داد و با سرمایه ملت ایران بی آبرویی برای ملتش به ارمغان آورد.

این امر نشان دهنده این موضوع است که سبد کالای "ظاهرا رایگان" دولت یازدهم که این روزها ذهن بسیاری از ایرانیان را به خود مشغول کرده است، به طور قعط "گران ترین" کمک رایگانی بوده است که یک دولت به ملتش کرده است. کمکی که به قیمت آبروی مردم ایران رقم خورد، آن هم به سبب بی تدبیری، بی برنامگی و مدعی بودن دولتی که تمام رقبای خود را ناتوان و خود را توانمندترین و بابرنامه ترین دولت ممکن در تاریخ انقلاب می دانسته است.


هشدار سرلشکر فیروزآبادی به مقامات آمریکایی۱
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، تهدیدات مقامات کاخ سفید علیه ایران را «بلوف سیاسی» عنوان کرد و گفت: ما برای «جنگ تعیین‌کننده» با آمریکا و رژیم صهیونیستی آماده هستیم.

سردار سرلشکر سید حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با فارس، در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر روی میز بودن تمام گزینه‌ها اظهار داشت: ما برای «جنگ تعیین‌کننده» با آمریکا و رژیم صهیونیستی آماده هستیم.

وی با بیان اینکه برای این نبرد، سالهاست که برنامه‌ریزی کردیم، رزمایش‌های مختلف انجام داده ایم و نیروهایمان نیز آماده هستد، افزود: اگر جنگی علیه ایران رخ دهد، میدانی برای دشمن باقی نخواهیم گذاشت و خودشان هم این موضوع را می‌دانند. فیروزآبادی خاطرنشان کرد: در دهه گذشته نیز آنها گزینه حمله نظامی را بررسی کردند، نیروهایشان را هم آوردند اما به این نتیجه رسیدند که نمی‌توانند و رفتند. حالا هم که این حرف‌ها را می‌زنند، بلوف سیاسی است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: این هشدار را هم می‌دهیم که اگر از هر سرزمینی به نیروهای ما تهاجم شود، به همه موقعیت‌های متعلق به آن حمله خواهیم کرد. فیروزآبادی در عین حال تصریح کرد: البته ما خصومتی با کشورهای منطقه نداریم اما اگر از پایگاه‌های آمریکا در منطقه مورد هدف قرار بگیریم، آنجا را خواهیم زد.در صورتی که قیمت بنزین تک نرخی شود کارت‌های سوخت حذف می‌شوند.
کد خبر: ۳۷۸۰۹۰y 2014 نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس گفت:‌ درصورت حذف بنزین سهمیه‌ای کارت‌های سوخت نیز حذف می‌شوند.

به گزارش خانه ملت علی مروی با اشاره به  احتمال حذف کارت‌های سوخت اظهار داشت: در صورتی که قیمت بنزین تک نرخی شود کارت‌های سوخت حذف می‌شوند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ ارائه کارت سوخت اقدام مناسبی جهت جلوگیری از قاچاق سوخت و همچنین اتلاف وقت مشتریان بوده است و تا زمانی که بنزین دو نرخی و سهمیه‌ای باشد کاربرد خواهد داشت.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: هنوز در مورد قیمت و یا تک نرخی شدن بنزین تصمیم نهایی اتخاذ نشده است و در صورت نهایی شدن، راجع به حذف یا تداوم کاربرد کارت‌های سوخت تصمیم گیری خواهد شد.اما قطعا در نبود بنزین سهمیه ای دلیلی برای استفاده از کارت های سوخت وجود ندارد.


پژو پارس با داشبورد و موتور تازه

7,990 بازدید
0 دیدگاه

امید حسینی نژاد افزود: امسال پژو پارس XUM که در بابل تولید می شود با گرفتن مجوز پلاک گذاری توسط ایران خودرو به بازار عرضه خواهد شد.

وی اعلام کرد: از اول سال تاکنون ۱۳ هزار دستگاه پژو روانه بازار شده و تولید روزانه به حدود ۹۰ دستگاه در روز رسیده است. در این شرکت خودروهای پارس سال , پارس elx و پارس xum تولید می شود.وی اظهار داشت متاسفانه آسان شدن دریافت مدارک دانشگاهی و عدم توجیهات لازم به دانشجو در مورد فوائد انجام امور تولیدی برای کشور, اکثر جوانان جویای کار خواهان شغل پشت میز نشینی هستند و تصریح کرد: ما در دهه ای هستیم که بیشترین نرخ جوان را دارا هستیم و حیف است به سمت کار در واحدهای صنفی و تولیدی سوق پیدا ننمایند.

قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو در محصول و کیفیت گفت: موتور XUM کە حاصل اجرای پروژه بەبود موتور XU7 و دارای ۱۹۰۰ سی سی گنجایش است، در نسخه ۱۶۰۰ سی سی نیز عرضه خواهد شد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، میرجواد سلیمانی افزود: این موتور کە روی پژو پارس عرضه خواهد شد، آزمون های لازم را گذرانده و آزمون های استاندارد آن در حال اتمام است.

وی خواستار توسعه نسخه ۱۶۰۰سی سی موتور XUM شد، بە طوری کە مصرف سوخت آن حدود شش لیتر درهر۱۰۰کیلومتر باشد.

سلیمانی افزود: بعد از عرضه موتور XUM روی پارس در صورت کسب نتایج مورد نظر، از این موتور در ۴۰۵ نیز استفاده و بە این ترتیب تمامی محصولات سواری ایران خودرو یک مرتبه ارتقا می یابد.

قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو اظهار داشت: از آن جا کە توان و گشتاور مهم ترین شاخص ها برائ مشتریان پارس با موتور XUM می باشند، این محصول با کلاس فروش متفاوت عرضه خواهد شد و بە سبب تغییر حجم موتور، باید استانداردهای لازم و مجوز شماره گذاری را نیز دریافت کند.

وی از عرضه ۲۰۰۰ دستگاه پارس مجهز بە موتور XUM در اواخر دی ماه خبر داد و گفت: همه تصدیق هایی کە روی ۴۰۵ انجام شده روی پارس نیز انجام شده تا موتور XUM روی آن قرار گیرد.
سلیمانی، پارس ELX با موتورXU7L4 را از محصولات پرطرفدار ایران خودرو دانست کە بە سبب محدودیت های بین المللی، ایران خودرو تصمیم گرفت موتور XUM را جایگزین موتور قبلی این محصول کند.
وی ، توان و گشتاور بالا را از ویژگی های مهم موتور XUM نام برد و گفت: بە غیر از تغییر موتور، بخش های دیگری نیز بە صورت آپشن روی پارس ELX عرضه می گردد.
سلیمانی کاهش هزار یورو ارزبری و نزدیک بە یک میلیون تومان قیمت تمام شده بە ازای هر خودرو را از نتایج توسعه موتور XUM در ایران خودرو دانست و گفت:‌ بە سبب نصب موتور XUM در پارس، سیستم اکسل عقب نیز داخلی سازی شده است.


اذعان آمریکا به حضور مهیب ایران در خلیج فارس؛

خط و نشان آمریکا برای ناوهای اعزامی ایران به اقیانوس اطلس

خبرگزاری تسنیم: یکی از فرماندهان سابق نیروی دریایی آمریکا در واکنش به حرکت ناوگروه نیروی دریایی ایران به‌سمت اقیانوس اطلس تهدید کرد به‌محض ورود به اطلس شمالی عملیات ایذایی علیه ناوگان ایرانی آغاز خواهد شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از یو.اس.تودی؛ «کرستوفر هارمر» تحلیلگر برجسته مؤسسه مطالعات جنگ آمریکا که پیشتر و تا سال 2011 سابقه 20 سال فعالیت در نیروی دریایی آمریکا را داشته است در واکنش به اعزام یک ناوگروه ایرانی به‌سمت اقیانوس اطلس تهدید کرد: به‌محض اینکه آن‌ها (ناوگان ایرانی) وارد اطلس شمالی شود، آزار و اذیت خود را آغاز می‌کنیم. آن‌ها (ایرانیان) هربار که ما از تنگه هرمز عبور می‌کردیم (با ما) چنین می‌کردند.

ناو شکن

هارمر در ادامه اظهارات تهدید آمیز خود گفت: اگر نیروی دریایی آمریکا بخواهد تلافی تهدیداتی را که در خلیج فارس از ایرانیان دریافت می‌کند علیه ناوگروه اعزامی ایران به اطلس اعمال کند، این ناوگروه ایرانی در گردابی از مشکلات گرفتار خواهد شد.

به‌گفته وی آمریکا از ابزارهای مختلفی که در دسترس دارد از جمله ماهواره‌ها، ردگیری ارتباطات الکترونیکی،‌ بهره‌گیری از هواپیماهای رهگیر و مراقبت هوایی و استفاده از چشمان مسلح از روی عرشه ناوگان آمریکایی برای تعقیب ناوگان ایرانی استفاده خواهد کرد.

هارمر تصریح کرد: به‌دنبال آن خواهیم بود که با تعقیب آشکار به آن‌ها بفهمانیم که از حضورشان مطلع هستیم. به‌گفته وی،‌ آمریکا با استفاده از زیردریایی‌ها، کشتی‌ها، هواپیماهای گشت‌زنی و ماهواره‌های خود به‌خوبی می‌تواند از نقطه دقیق حضور ناوگان ایرانی مطلع باشد.

با این حال «مایکل کونل»، مدیر واحد مطالعات ایرانی در مرکز تحلیل‌های نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که طی دو سال گذشته اتفاقات و حوادث متعددی بین کشتی‌های (جنگی) ایران و آمریکا رخ داده است، با این حال اغلب برخوردهای دو طرف در قالب تعاملات روتین و عادی بوده است.

کونل گفت: همان‌طور که ایرانی‌ها ما را رصد کرده، ما نیز احتمالاً آن‌ها را دنبال کنیم. وی افزود،: ممکن است یک واحد از گارد ساحلی خود را برای رصد و زیرنظر گرفتن دائمی آن‌ها اعزام کنیم.


ادامه مطلب

برچسب ها: بازتاب سخنان آقای روحانی در22 بهمن، سختی گرفتن سبد کالا، سمند جدید، حذف کارت سوخت، سرلشکر فیروز آبادی،  
دنبالک ها: شهر خبر،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 23 بهمن 1392 توسط aj mn
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  

  • paper | فیس چت | کانون زبان انگلیسی