تبلیغات
جهان یکه نگار - جدید ترین اخبار رایانه ولب تاب

جهان یکه نگار
 

bahar22

كد پرواز پرندگان

خرید یک دستگاه ویندوز ۸ به سادگی نیست. درست است که اکنون ویندوز ۸٫۱ به بازار آمده است اما باید قبول کنیم که اکثر دستگاه های موجود در بازار هنوز بر روی سیستم عامل ۸ و یا حتی ۷ اجرا می شوند.

در این بررسی می خواهیم به شما کمک کنیم تا بهترین دستگاه موجود در بازار که نیاز شما را بر طرف می کند را معرفی کنیم تا خرید راحت تری داشته باشید.

خوب، پس بیاید با هم آموزش ببینیم تا بهترین دستگاه ویندوز ۸ را انتخاب کنیم.

حرید یک لپ تاپ با سیستم عامل ویندوز ۸:

اول سوالی که باید از خود بپرسید این است: آیا من نیاز به یک دستگاه گوشی همراه هوشمند دارم یا به یک لپ تاپ آخرین سیستم؟

بهترین دستگاه ویندوز 8 را بخرید

لپ تاپ گزینه مناسبی است اگر شما واقعاً فکر می کنید نیازهای شما را یک لپ تاپ برطرف می کند.

اولین قدم برای پیدا کردن لپ تاپ مناسب در میان انواع ساخته شده، آنالیز نوع کاربرد آن برای شماست. مسلماً همه ما خواسته های مشابهی از یک لپ تاپ نداریم، به همین دلیل تنوع در برنامه هایی که مورد استفاده قرار می دهیم و استفاده بیشتر از برنامه ای در طول روز، می تواند در انتخاب ما تعیین کننده باشد. پیش از هر چیز در نظر بگیرید چرا می خواهید لپ تاپ بخرید؟ آیا تنها قصد درست کردن پرزینتیشن، یادداشت برداری و انجام یکسری از کارهای این چنینی را با لپ تاپ دارید یا این که تماشای فیلم های HD، انجام بازی و ویدئو چت مناسب سلیقه تان است؟

در مرحله بعد دقیقاً مشخص کنید چه مقدار پول می خواهید صرف خرید چنین وسیله ای کنید؛ بنابراین بهترین سیستمی را که می توانید در آن محدوده مالی و با دانستن نیازهایتان بخرید بررسی کنید. پس از آن گزینه بسیار مهمی که حتماً باید به آن توجه کنید این است که می خواهید لپ تاپ تان محصول چه کارخانه ای باشد؟

یکی از مهم ترین دلایلی که افراد مختلف ترجیح می دهند لپ تاپ خریداری کنند، قابلیت حمل و جابه جا کردن آن است. به همین دلیل عمر باتری یکی از مهم ترین مشخصه های انتخاب این وسیله است. چنانچه هدفتان از خرید لپ تاپ انتخاب جایگزینی برای رایانه خانگی تان است و چندان اهمیتی به جابه جا کردن این وسیله نمی دهید، بهتر است توجه زیادی به طول عمر باتری لپ تاپ تان نشان ندهید و وقت تان را صرف پیدا کردن لپ تاپی با طول عمر بالا نکنید.

لوازم جانبی که به همراه لپ تاپ های جدید به بازار ارائه می شوند هم چشم گیر هستند، برای مثال:مایکروسافت اقدام به فروش Touch Cover و Type Cover مخصوص به خود کرده است.

یکی از مواردی که باید در مورد ویندوز ۸ در لپ تاپ ها در نظر داشته باشیم این است که اگر چه صفحه نمایش لمسی بسیار خوب است اما از طرفی باعث کاهش طول عمر باتری لپ تاپ شما می شود.

البته این مشکل در ویندوز ۸٫۱ بهتر شده است.

اگر بخواهیم قابلیت های جدید ویندوز ۸ را در یک جمله خلاصه کنیم باید بگوییم که با ویندوزی سریع تر، با پشتیبانی از صفحه های لمسی و تبلت ها و همچنین فروشگاه برنامه مواجه هستیم. با توجه به اینکه ویندوز ۸ به سخت افزار قوی تری نسبت به ویندوز ۷ نیاز ندارد تقریباً همه می توانیم ویندوز ۸ را نیز تجربه کنیم برای اجرای این ویندوز به پردازنده ۱ گیگا هرتزی، رم ۱ گیگابایتی برای ۳۲ بیتی و ۲ گیگابایتی برای ۶۴ بیتی نیاز دارید که معمولاً ۸۰ درصد کاربران امروزی از این امکانات بهره مند هستند.

مواردی که قبل از خرید یک ویندوز تبلت باید بدانید :

اگر لپ تاپ قابل حمل هر چقدر هم سبک باشد باز هم برای شما مفید نباشد چه؟ گزینه بعدی ویندوز تبلت است.

تبلت های نازک مایکروسافتی به سرعت دارند در بازار به فروش می رسند (البته در صورتی که قصد خرید تبلت های اندروید یا آی پد را ندارید بهتر است به خرید تبلت ویندوزی فکر کنید).

Nokia Lumia ۲۵۲۰ تنها قابلیت پشتیبانی از LTE و on-the-go را دارد.

البته باید این نکته را هم در نظر بگیرید که تبلت های ویندوزی حتی از تبلت های اندرویدی هم گران تر هستند.

ویندوز ۸ همانند تمامی نسخه های قبلی به گونه ای طراحی شد ه که قابل اجرا روی پرد ازند ه های خانواده اینتل است؛ پرد ازند ه ای که د ر اغلب رایانه های شخصی و رومیزی استفاده می شود. مزیت این کار آن است که تبلت های ویندوز ۸ همانند یک رایانه شخصی کار می کنند و قادر به اجرای برنامه های ویندوز هستند. اگر نسخه ای از برنامه آفیس مایکروسافت را خریداری کرد ه اید، می توانید آن را به سادگی د ر تبلت ویندوز ۸ خود اجرا کنید و این قابلیت تنها به بسته آفیس ختم نمی شود و می توانید از سایر برنامه های مبتنی بر ویندوز نظیر فتوشاپ، Movie Maker و هزاران بازی دیگر بهره ببرید.

این موضوع مزیت انکارناپذیری است، به خصوص برای کاربران تجاری که نیازمند سازگاری بیش از پیش بسته آفیس و سایر برنامه های ویندوزی د ر محل کار هستند. تاکنون چند ین مد ل تبلت ویندوز ۸ برای کاربران تجاری تهیه و ارائه شد ه است، از آن جمله می توان به تبلت ThinkPad۲ شرکت لنوو یا Latitude ۱۰ شرکت د ل اشاره کرد. نقطه ضعف ویندوز ۸ آن است که نیازمند تجهیزات سخت افزاری قدرتمند است.


کلید میانبر صفحه کلید برای اطلاعیه های Google +

شگفت انگیز: کلیدهای میانبر صفحه کلید به شما اجازه می دهد که سریع تر به محتوای Google + دسترسی پیدا کنید. این کلید های میانبر کار شما را آسان تر می کنید و دیگر لازم نیست که با ماوس کارکنید و یا خیلی مچ دست خود را جا به جا کنید.

بهتر است بیشتر کلید های میانبر را بشناسید.

۱-بالا و پایین رفتن با کلیدهای جهت دار:

به شما اجازه می دهد که لیست اطلاعیه ها را که به صورت منو هستند را ببینید. از طریق یک نوار نازک آبی رنگ در سمت راست از منو شما می توانید از اطلاعیه های جدید باخبر شوید.

۲-دوباره خواندن اطلاعیه های خوانده شده:

شما با پایین کشیدن نوار اسکرول و سپس زدن دکمه Enter به صورت همزمان می توانید دوباره اطلاعیه و پیغام هایی که قبل مشاهده کرده اید و خوانده اید را دوباره مرور کنید.

۳-باز کردن اطلاعیه انتخاب شده: زدن دکمه های Enter و O

4-کلیدهای جهت دار سمت چپ و راست: به شما اجازه می دهد که اطلاعیه های قبلی یا بعدی را بازکنید و بخوانید. شما باید یک اطلاعیه را به صورت باز داشته باشید که بتوانید از قابلیت استفاده کنید.

۵-استفاده از کلید D: باعث می شود که اطلاعیه ای را که خوانده اید را به عنوان خوانده شده علامت بزنید.

۶-استفاده از کلید U: شما را به لیست اطلاعیه ها بازمی گرداند.

۷-ESC: بستن تمامی پانل های اطلاع رسانی

متأسفانه گوگل هنوز کلیدهای میانبر برای سایر امکانات خود نساخته است و شما باید با استفاده از ماوس کارهای خود را انجام دهید.

 

شگفت انگیز: از تاریخ 30 اکتبر 2014 (آبان سال بعد)فروش ویندوز 7 به خرده فروشندگان پایان خواهد یافت. این خبر به این معنی است که دیگر از تاریخ ذکر شده ویندوز 7 به صورت پیش فرض بر روی لپ تاپ ها نخواهد بود.

البته این احتمال وجود دارد که برخی از فروشندگان مانند آمازون پس از تاریخ 30 اکتبر باز هم اقدام به فروش کنند. مانند گذشته که تاریخ پایانی فروش ویندوز ویستا سر رسیده بود ولی برخی از فروشندگان اقدام به فروش می کردند.

پایان فروش ویندوز 7 به خرده فروشی ها نشانه پایان دوران ویندوز 7 می باشد. مانند ویندوز xp

مایکروسافت با این اقدام می خواهد که کاربرانش اقدام به بروز رسانی ویندوز خود کنند و اگر مانند ویندوز xp بیشتر افراد تمایلی به ارتقاء نداشته باشند امکان دارد که مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز 7 را زود تر از زمان انتظار پایان دهد.

معرفی لپ تاپ های برتر توشیبا

معرفی لپ تاپ های برتر توشیبا
در سال ۱۹۸۶، شرکت توشیبا دنیای کامپیوتر را با تولید اولین لپ تاپ مدرن خود یعنی J-3100 تکان داد. امروز توشیبا به خاطر قیمت های خوبش و نرم افزارهای کاربردی اش معروف است. در اینجا لیستی از ۵ لپ تاپ برتر این شرکت را برای شما آماده کرده ایم.
 اولین لپ تاپ توشیبا دارای فلاپی درایو ۳٫۵ اینچی، نمایشگر CRT و یک باتری قابل شارژ بود. اما امروز ویژگی های لپ تاپ های این شرکت چیزی کمتر از سایر رقبا ندارد.


۵ لپ تاپ برتر این شرکت از نظر سایت Laptopmag به شرح زیر است:
 Satelite P55T-A5202

 

لپ تاپ توشیبا,بهترین لپ تاپ های توشیبا

 
آن دسته از فروشندگان لپ تاپ که به دنبال آخرین تکنولوژی های استفاده شده در لپ تاپ ها هستند بد نیست نگاهی به این مدل توشیبا بیاندازند. این مدل توشیبا یک صفحه نمایش ۱۵٫۶ اینچی و صفحه کلید بسیار راحتی دارد. همچنین صفحه نمایش آن لمسی است. قیمت آن کمتر از ۱۰۰۰ دلار است و می تواند انتخاب خوبی برای دانش آموزان و همینطور فروشندگان باشد.


 Kirabook

 


 
این اولترا بوک ویژگی نازکی و سبکی مک بوک Air را با صفحه نمایش Retina  مک بوک Pro ترکیب کرده است. علاوه بر آن قابلیت لمسی بودن صفحه نمایش آن هم انتخابی است، چیزی که Apple از داشتن آن محروم است.همچنین این مدل دارای ۲۵۶ گیگا بایت حافظه ی SSD است و باتری ای که می تواند نزدیک به ۷ ساعت شارژ را نگه دارد.


 Qosmio X875-Q7390

 

لپ تاپ توشیبا,بهترین لپ تاپ های توشیبا

 
این مدل توشیبا بعد تازه ای از سری نوت بوک های مختص بازی است. این دستگاه دارای یک صفحه نمایش با اندازه ی ۱۷٫۳ اینچ بوده و کیفیت ۱۰۸۰ پیکسل دارد و مهمتر از همه آنکه صفحه نمایش آن ۳ بعدی است. پردازنده ی این دستگاه از نوع Intel Core i7 است و علاوه بر آن یک پردازنده مختص گرافیک از مدل GeForce GTX 670M دارد. قیمتی که برای این دستگاه در نظر گرفته شده است کمتر از ۲۰۰۰ دلار است.


لپ‌تاپی فوق سبک با صفحه نمایش گردان از لنوو

لپ‌تاپی فوق سبک با صفحه نمایش گردان از لنوو
این روزها اگر چه در بازار خرید و فروش لپ‌تاپ شاهد تقاضای اندک برای لپ‌تاپ‌های گران قیمت هستیم، اما شرکت‌های عرضه‌کننده نمونه‌هایی از لپ‌تاپ‌های جدید و گران‌قیمت را به بازار عرضه‌کرده‌اند.

 


یکی از این لپ‌تاپ‌های جدید لنوو مدل ThinkPad Twist S230u – A است که از لپ‌تاپ‌های سبک وزن و شکیل آی بی ام لنوو است.

لبتاپ


این لپ‌تاپ که به پردازنده Intel 3317U Core i5 1.7GHz up to 2.6 GHz مجهز است در رده باقابلیت‌های سبک وزن بازار قرار دارد و توجه کاربران را به دلیل ظاهر خاصش جلب کرده است. چرا که صفحه نمایش این لپ‌تاپ قابلیت چرخش ۱۸۰ درجه‌ای را داشته و قابلیت کاربردی راحتی دارد.


lenovo-twist-2لپ‌تاپ مذکور دارای ویژگی‌هایی فنی چون، تجهیز به رم چهار گیگابایتی از نوع DDRIII و هارددیسکی با ظرفیت حافظه ۵۰۰ گیگابایت است. در مورد کارت گرافیکی این لپ‌تاپ هم باید بگوییم که کارت گرافیکی از نوع Intel HD Graphics است. صفحه نمایش این لپ‌تاپ هم ۱۲/۵اینچ از نوع IPS لمسی با روکش ضدخش Gorilla Glassاست.لپ‌تاپ۱۲/۵ اینچی آی بی ام لنوو فاقد مودم و درایو نوری است. در مقابل این لپ‌تاپ به وب کم HD با قابلیت فیلمبرداری ۷۲۰ p ، دو بلندگوی استریو با پشتیبانی از Dolby Home Theater، کارتخوان، دو پورت USB 3.0، شبکه بی‌سیم Wireless، شبکه LAN، پورت HDMI  و… مجهز است.


در مورد باتری هم باید بگوییم که باتری لپ‌تاپ حرفه‌ای و جدید این خانواده چهار سلولی با قابلیت کارکرد شش ساعت به طور مداوم است. سیستم‌عامل این لپ‌تاپ هم Microsoft Windows 8 است.
این لپ‌تاپ ۱/۵۷ کیلوگرمی که ابعادی حدود ۳/۲۰ × ۲/۲۳۶ × ۴/۳۱۲ میلیمتر دارد، با قیمتی در حدود چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به بازار عرضه شده است.

لپ تاپ ایسر Aspire R7 با یک طراحی فوق مدرن
ایسر خلاصه بعد صحبت ها های زیاد بر روی مدل لپ تاپ جدیدش از ایسر Aspire R7  پرده برداری کرده است.

ایسر Aspire R7  با طراحی مبتکرانه و انعطاف پذیر ، قیمت معقول و نمایشگر فول  HDخودش را در میان لپ تاپ های جدیدی که به بازار عرضه شده است متمایز می نماید.
اما شاید بتوان به این امر اشاره نمود که نقطعه ضعف آن می تواند در طراحی اش باشد زیرا که این طراحی جدید ریسکی و ممکن است از سوی طرفداران ایسر با استقبال مواجه نشود در ضمن این که تاچ پد آن به گونه ای غیر مناسب طراحی شده و در جای مناسب قرار ندارد.
به لحاظ اندازه لپ تاپ ایسر  Aspire R7در سری لپ تاپ های اندازه متوسط واقع می شود. ایسر Aspire R7 دارای صفحه نمایش 15.6 اینچی  همراه با روزولوشن 1080×1920 و لمسی می باشد. سیستم عامل ایسر Aspire R7 ویندوز 8 می باشد.


پردازنده ایسر Aspire R7 ، پردازنده اینتل Core i5 ، 1.8 گیگا هرتزی است. حافظه این لپ تاپ 6 گیگ DDR3   دارای هارد درایو 500 گیگی است. وزن ایسر Aspire R7 معدل 5.5 پوند یا 2.49 کیلوگرم است. در ضمن اینکه از بلوتوث 4 و وایرلس 802.11b/g/n پشتیبانی می نماید. ایسر Aspire R7 دارای دو پورت ورودی USB 3.0 نیز است. این لپ  تاپ که به تازگی در بازار آمریکا عرضه شده است قیمتی معادل 999 دلار دارد .
بواقع آنچه این لپ تاپ را از سایر تبلت های بیش از پیش متمایز می کند نوع طراحی بکار رفته در آن است بر خلاف سایر لپ تاپ ها موقعیت تاچ پد در آن عوض شده و صفحه کلید به قسمت پایین تر آورده شده است. نکته جالی دیگر که در ایسر Aspire R7 خود نمایی می کند نوع طراحی است که برای صفحه نمایش لمسی آن است که در نظر گرفته شده است ، بخاطر آنکه گونه ای طراحی شده است که شما می توانید آن را در حالت های مختلف قرار دهید و این انعطاف پذیری این امکان را برای کاربر فراهم می آورد که بتواند از راحتی بیشتری برای کار با ایسر Aspire R7 برخوردار باشد.

لپ تاپ,لپ تاپ ایسر Aspire R7,لپ تاپ ایسر

به واقع ایسر با تولیدی چنین لپ تاپی نوعی سنت شکنی را در طراحی لپ تاپ های موجود در بازار از از خود ارائه داده است. با این همه باید منتظر بود دید که این همه خلاقیت و نوآوری که ایسر از خود به خرج داده است تا چه حد مورد استقبال کاربران قرار خواهد گرفت و تا چه حد ایسر می تواند طرفدارانش را راضی نگهدارد .


لپ تاپ ایسر Aspire R7شگفت انگیز: تعطیلات سال نو میلادی در حال نزدیک شدن هستند و اکثر مردم جهان در حال خرید هدایا برای تبریک سال نو به دوستان و خانواده خویش می باشند.بعضی از کمپانی های بزرگ نیز ؛ برای تبریک سال نو به کارمندان خود تمهیداتی می اندیشند و اغلب هدایای جالبی را برای آن ها در نظر می گیرند.کمپانی بزرگ گوگل نیز از جمله کمپانی هایی است که از این قاعده مستثنی نیست و هر ساله هدایای جالبی را برای کارمندان خود در نظر دارد.جالب است بدانید این کمپانی علاوه بر این که به کارمندان خود همه ساله هدیه می دهد ؛ انتخاب هدایا را نیز به عهده کارمندان خود می گذارد !!!

آیا می دانید گوگل امسال به کارمندان خود چه چیزی هدیه می دهد !؟

به عنوان مثال ؛ سال گذشته میلادی ؛ کمپانی گوگل طبق عادت های قبلی خود ؛ به کارمندانش هدیه سال نو داد و کارمندان کمپانی گوگل حق انتخاب داشتند تا یکی از گجت های کروم بوک (Chromebook) ؛ نکسوس ۷ ورژن ۲۰۱۲ و اسمارت فون ساخت موتورولا را به عنوان هدیه از جانب کمپانی گوگل بپذیرند ! شاید این سوال در ذهنتان در حال نقش بستن است که ؛ چرا کمپانی گوگل اسمارت فون نکسوس ۴ را نیز جزء گزینه هایش قرار نداده بود ؟! در جواب این سوال باید اذعان کنم که اسمارت فون نکسوس ۴ این کمپانی در تعداد نسخه های محدود تولید و روانه بازار گشته بود بنابراین به طبع نمی توانست جزء گزینه های پیشنهادی کمپانی گوگل به کارمندانش قرار بگیرد.


البته با یک نگاه ساده به گزینه های پیشنهادی هدایای کمپانی گوگل به کارمندانش می توان دریافت که ؛ این کمپانی قصد جبران سال گذشته را دارد و هدایای امسال آن ها یک سرو گردن از هدایای سال پیش بالا تر و ارزشمند تر است ؛ چرا که کمپانی گوگل قصد دارد امسال در گزینه های پیشنهادی هدایا ؛ محصولاتی چون نکسوس ۵ و یا نکسوس ۷ جدید را قرار دهد !
ادامه مطلب

طبقه بندی: کامپیوتری، 
برچسب ها: رایانه، لب تاب،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 آذر 1392 توسط aj mn
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  

  • paper | فیس چت | کانون زبان انگلیسی