تبلیغات
جهان یکه نگار - اخبار جدید

جهان یکه نگار
 

bahar22

كد پرواز پرندگان

بازیکن تیم فوتبال استقلال با قراردادی دوساله به تیم ذوب‌آهن اصفهان پیوست.
کامران شیرزادی مدیر رسانه‌ای تیم فوتبال ذوب‌آهن اظهار داشت: باشگاه ذوب‌آهن امروز با مهران قاسمی بازیکن تیم استقلال و تیم ملی امید قراردادی دو ساله امضا کرد و این بازیکن به تیم ذوب‌آهن پیوست.

تیم ذوب آهن در حال حاضر کارلوس سانیوز مدافع برزیلی را هم که سابقه بازی در الاتفاق عربستان را دارد، جذب کرده است.


دلیل کوتاه بودن دیدار بین ایران و ۱+۵ تصمیم‌گیری درباره ادامه مذاکرات بود

یک مقام بلندپایه آمریکایی درباره دلیل کوتاه بودن دیدار بین ایران و ۱+۵ در ژنو که تنها ۱۰ دقیقه به طول انجامید گفت قرار بود ملاقات کوتاهی بین دو طرف صورت بگیرد.

خبرگزاری فارس: دلیل کوتاه بودن دیدار بین ایران و ۱+۵ تصمیم‌گیری درباره ادامه مذاکرات بود

به گزارش خبرگزاری فارس، یک مقام بلندپایه آمریکایی گفته است دیدار بین ایران و 1+5 به این دلیل کوتاه بوده است که قرار بوده این دیدار، ملاقات کوتاهی برای تصمیم‌گیری درباره نحوه ادامه مذاکرات باشد.

این مقام آمریکایی تصریح کرد واشنگتن بخش عمده تحریم‌ها علیه ایران را پس از هر نوع توافق اولیه با ایران ادامه خواهد داد. به گفته وی معماری تحریم‌ها در اثر کاهش آنها فرو نخواهد ریخت.

وی افزود تحریم‌های بانکی و نفتی علیه ایران تا زمان حصول توافق جامع حذف نخواهد شد.

این مقام آمریکایی در توضیح بیشتر درباره لغو تحریم‌های احتمالی علیه ایران گفته ایران در قبال توافق موقت، کاهش «متوازن، هدفمند، محدود و بازگشت‌پذیر تحریم‌ها» را دریافت خواهد کرد.

وی همچنین گفت که در حال حاضر برنامه‌ای برای حضور سایر وزاری خارجه در مذاکرات ژنو وجود ندارد، اما در صورتی که نیازی به حضور آنها باشد، خانم اشتون به آنها اطلاع خواهد داد.

این مقام دولت بارک اوباما گفته است این مذاکرات بسیار سخت هستند؛ تنش و خنده با هم در این مذاکرات وجود دارند.

وی در پاسخ به سوالی درباره نظرات واشنگتن نسبت به اظهارات امروز رهبر ایران گفت این سخنان ناراحت‌کننده بودند و یادآوری کننده وجود چندین دهه  بی‌اعتمادی بوده است.

وی گفت متن توافق روی میز است و در روزهای آتی درباره آن مذاکره خواهد شد.

مذاکرات بین ایران با پنج کشور عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل به علاوه آلمان که به گروه 1+5 موسوم شده برای حل و فصل آنچه کشورهای غربی به آن «نگرانی‌ها از برنامه هسته‌ای ایران» می‌گویند انجام می‌شود.

در آخرین دور این مذاکرات که دو هفته قبل در ژنو انجام شد طرفین در آستانه توافق قرار داشتند که لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه با طرح این ادعا که برخی از دغدغه‌های پاریس در مفاد قطعنامه پیشنهادی گنجانده نشده راه توافق را سد کرد.

بسیاری از کارشناسان، فرانسه را صدای پنهان اسرائیل در این مذاکرات توصیف کردند و سفیر فرانسه در اسرائیل هم روز چهارشنبه با اذعان به اینکه فرانسه دغدغه‌های اسرائیل را در این مذاکرات در نظر گرفته است گفت پاریس همواره در بحث ایران، طرفدار اسرائیل بوده است.


رکورد سریعترین مذاکرات هسته ای شکسته شد
3ر

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، مذاکرات ایران و 1+5 پس از گذشت کمتر از ده دقیقه پایان یافت.

 

با این اتفاق در مذاکرات ایران و گروه 1+5 رکورد سریعترین مذاکرات هسته ای شکسته شد.


سیدعباس عراقچی در گفتگوی اختصاصی با دیپلماسی ایرانی

مخالفت ها با مذاکرات کار ما را سخت تر کرد

کار ما در این دور سخت تر است چرا که ما هم بحث های محتوایی جدی تری داریم و هم مخالفت هایی وجود داشته و دارد که در این نشست خود را نشان خواهد داد/اصرار داریم که واژه right به معنای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای برای ایران در متن توافقنامه باشد.با اینهمه ما وارد چالش تفسیر این کلمه نمی شویم/رایزنی ها با امریکا در قالب مذاکرات ١+ ٥ بوده است .

به گزارش قدس آنلاین به نقل ازدیپلماسی ایرانی : شمارش معکوس برای آغاز رسمی سومین ماراتن هسته ای ایران در ژنو آغاز شده است. دقایقی پیش دیدار رسمی محمد جواد ظریف با کاترین اشتون آغاز شد. بازار گمانه زنی ها در ژنو باز داغ است . چشم عده ای از عدم امضای توافقنامه مشترک میان تهران و 1+5 در واپسین دقایق نشست ژنو 2 ترسیده و جای آنهمه خوش بینی را بدبینی و یا نوعی ناامیدی گرفته است . با اینهمه کم نیستند تحلیل گرانی که اعتقاد دارند زمان امضای توافقنامه برای برداشتن گام رسمی نخست فرارسیده است . گامی که تنها ابتدای راهی طولانی است که ایران باید برای لغو تحریم ها بردارد و غرب برای پایان دادن به یک دهه نگاه مردد به برنامه هسته ای ایران. در فاصله ده روز گذشته مخالفان مذاکره میان تهران و 1+5 همه آنچه که می توانستند در طبق اخلاص به خدمت گرفتند. از رسانه های تند امریکایی که هرگونه توافق با تهران را اتلاف وقت خوانده و بر طبل تشدید تحریم ها کوبیدند تا مقام های اسرائیلی که همچنان اعتقاد دارند تنها راه برای مقابله با پرونده هسته ای ایران تحریم است و تهدید. از اظهارات نمایندگان تند کنگره و سنای امریکا تا افشاگری های سازمان منافقین در خصوص آنچه که فعالیت های هسته ای مخفی ایران می خوانند. اکنون در عصر 20 نوامبر 2013 که سومین دیدار میان هیات ایرانی در دولت یازدهم در ژنو با کاترین اشتون اغاز شده است به سختی می توان نتیجه این دور را پیش بینی کرد. سید عباس عراقچی معاون حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه در گفتگوی اختصاصی با دیپلماسی ایرانی با اشاره به ورود مذاکرات به بحث های محتوایی تاکید می کند که مخالفت هایی که در ده روز گذشته با مذاکرات میان ایران و امریکا انجام شده است کار را در ژنو 3 سخت تر کرده است . متن گفتگوی خبرنگار اعزامی دیپلماسی ایرانی با این عضو تیم مذاکره کننده هسته ای ایران که در هواپیما و در راه رسیدن به ژنو انجام گرفت را در زیر می خوانید:

در ژنو 2 نوعی خوش بینی بر فضای مذاکرات در 24 ساعت نخست حکمفرما بود که اندکی سختی کار را تحت الشعاع قرار می داد. این بار پس از عدم توافق در دقیقه نود در نشست ده روز پیش به نظر می رسد که کار سخت تر شده است . اگر بخواهید از تفاوت هایی که این دور از مذاکرات را سخت تر از دورهای پیشین کرده است بگوئید، به چه نکاتی اشاره می کنید؟

یک سختی مشترک در مذاکرات ژنو دو و این ژنو وجود دارد و انهم ورود ما به بحث هایی محتوایی است . در نیویورک و ژنو یک ما بیشتر بر روی رویکرد و ساختار توافق احتمالی بحث کردیم اما از ژنو ٢ وارد محتوا شدیم . اگرچه در حوزه محتوا ما پیشرفت های خوبی داشتیم اما نتیجه کار در ژنو دو نشان داد که کار چندان هم آسان نیست. نکته اینجاست که ایجاد اتحاد و ائتلاف میان شش کشور علیرغم اینکه خود ادعای اتحاد و انسجام دارند کار بسیار سختی است. مساله جالب اینجا است که اختلاف میان کشورهای غربی گروه هم وجود داشت و این امر خود گویای سختی کار است. در این ژنو بحث های محتوایی ادامه پیدا می کند اما باید این نکته را هم قبول کرد که در ده روز گذشته نیروها و طرف های مخالف با مذاکره فرصت ابراز وجود بیشتر پیدا کرده اند و برآیند این تلاش ها در نشست پیش رو در ژنو خود را نشان خواهد داد. بنابراین کار ما در این دور سخت تر است چرا که ما هم بحث های محتوایی جدی تری داریم و هم مخالفت هایی وجود داشته و دارد که در این نشست خود را نشان خواهد داد. و بالاخره از همه مهمتر اینکه در پی حوادث ژنو قبلی، بی اعتمادی بسیار بزرگی پدید آمده و ما بیش از گذشته به نیات آنها بی اعتماد شده ایم. بنابراین ما با سختی مضاعفی روبه رو هستیم و بر همین اساس تلقی من این است که مذاکرات ژنو سه بسیار سخت تر خواهد بود. بهرحال طرف مقابل باید بداند این است که ما با یک صدا در طرف مقابل مذاکره می کنیم و با چندصدایی انها نمی توانیم کنار بیاییم.


واعظی

حضور احتمالی وزیر ارتباطات در شبکه‌های اجتماعی

خبرگزاری تسنیم: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به زودی در شبکه‌های اجتماعی داخل کشور حضور خواهد داشت.

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمود واعظی به منظور تبادل نظر با کاربران شبکه‌های اجتماعی داخلی و همچنین ارتباط مستقیم با مردم از طریق فضای مجازی به زودی در شبکه‌های اجتماعی داخل کشور حضور خواهد یافت.

در این راستا جهت برقراری ارتباط به صورت مستقیم با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به زودی اطلاعات تکمیلی در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/


مدیرکل پیش بینی هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به بارش برف و باران و کاهش دما در حداقل ۲۵ استان کشور هشدار داد.
برف و باران در ۲۵ استان کشور
به گزارش افکارنیوز،مهندس عبدالرضا امیدوار شهری روز چهارشنبه، با اشاره به اینکه بررسی‌ نقشه‌های پیش‌یابی نشان می‌دهد که سامانه بارشی که هم‌اکنون در نیمه غربی و خصوصا جنوب غرب فعال است در روزهای پنجشنبه و جمعه بتدریج مناطق مرکزی و شرقی کشور را در بر می‌گیرد، افزود: این سامانه از بعد از ظهر شنبه از نیمه شرقی کشور خارج شده که پیامد آن بارش برف و باران، وزش باد و سپس کاهش دما و در نواحی جنوبی با رعد و برق خواهد بود.

وی افزود: بر این اساس در روز پنجشنبه برای استان‌های گیلان، ‌مازندران، قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، مرکزی، اصفهان، خوزستان چهار محال و بختیاری،‌ کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، یزد، کرمان، هرمزگان و بتدریج سیستان و بلوچستان بارش برف و باران، وزش باد، و سپس کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: همچنین در روز جمعه نیز این شرایط برای استانهای هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، یزد، سمنان، خراسان رضوی، تهران، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شرق اصفهان و در روز شنبه نیز برای استانهای سیستان و بلوچستان،‌خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی و با شدت کمتر مازندران انتظار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه شدت بارش در روزهای پنجشنبه و جمعه استانهای هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان و همچنین جزایر واقع در خلیج فارس و تنگه هرمز بیش از سایر نقاط پیش بینی شده است، خاطر نشان کرد: بر این اساس آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها در این استان‌ها انتظار می‌رود.

مدیرکل پیش بینی هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به وضع هوای تهران اشاره کرد و گفت: در روز پنجشنبه آسمان تهران ابری، در بعضی ساعات با بارش باران در ارتفاعات، بارش برف، گاهی وزش باد پیش بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز با سه درجه کاهش به ۳ و ۹ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز جمعه نیز آسمان پایتخت نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده در اواخر وقت کاهش ابر گاهی وزش باد پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما به یک و ۸ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.
ادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 آبان 1392 توسط aj mn
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  

  • paper | فیس چت | کانون زبان انگلیسی