تبلیغات
جهان یکه نگار - جدید ترین اخبار ایران3

جهان یکه نگار
 

bahar22

كد پرواز پرندگان

نظرسنجی‌ها‌ از افکار عمومی و مردم امریکا‌، نشان می‌دهد که بیشتر ملت امریکا خواستار مذاکره دولتشان با ایران هستند؛ اما اصلی که دولت امریکا باید به آن توجه کند، استقلال امریکا در تصمیم‌گیری است. متأسفانه دولت امریکا و شخص اوباما تحت تأثیر رژیم صهیونیستی است و لابی‌های صهیونیستی تأثیر بسیاری در تصمیم‌سازی آن‌ها دارد و نوعی دوگانگی و تناقض در اظهارات و کارهایشان دیده می‌شود.
کد خبر: ۳۵۵۵۱۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۱ - 06 November 2013
زارعی
پس از سخنرانی مقام معظم رهبری در خصوص مذاکره با آمریکا و حمایت همه‌جانبه ایشان از تیم مذاکره کننده به نظر می‌رسد که فضای سیاسی و دیپلماتیک به اندازه چشمگیری تلطیف تر شده است. 

‌در فضای کنونی کشور ‌که گویا راه برای تیم مذاکره کننده هموار‌تر شده است و فشارهایی که در مجلس شورای اسلامی وجود داشت رو به کاهش گذاشته، ‌انتظار می‌رود که مذاکره کنندگان کشور نیز با رعایت همه اصول ‌‌همه جانبه از مواضع ایران دفاع کنند.

غلام محمد زارعی ‌‌با اشاره به این موضوع گفت: در رأس تمام قوای کشور، رهبر انقلاب حضور دارند که همیشه فرمایش‌ها و بیاناتشان راهگشا و به تعادل درآورنده تمام امور بوده است. دولت باید با نگاه به شرایط و واقعیت‌های موجود و با هماهنگی کامل با رهبر انقلاب، بحث سیاست خارجی خود را دنبال کند. به هر میزان که قدرت سیاست خارجی و دیپلماسی ما در عرصه بین‌المللی کمرنگ شود و به حاشیه برود، دشمنان ملت ایران و همه کسانی که در مقابل مردم و انقلاب اسلامی ایستاده‌اند، به‌‌‌ همان میزان پررنگ‌تر و قوی‌تر شرایط بین‌المللی را علیه ملت ایران و به نفع خود تنظیم می‌کنند.

زارعی ‌در پاسخ به این ‌که برخی گروه‌ها و افراد که تمایلی به مذاکره با امریکا ندارند، سیاست خارجی و دیپلماسی دولت را زیر سؤال می‌برند و به رغم تأکید رهبر انقلاب بر حمایت از دستگاه دیپلماسی کشور تهمت سازشکاری به آن‌ها می‌زنند و از سوی دیگر دولت نسبت به اقدامات این گروه‌ها اظهار نگرانی کرده و ناخواسته وارد بازی آن‌ها شده است، گفت: دولت جدا از ملت نیست. دولتی که به عنوان دولت تدبیر و امید، سکان خدمت به مردم را در شرایط موجود به دست گرفته، همانند دولت‌های گذشته برآمده از رأی و اراده ملت است.

این نماینده افزود: طبیعی است، ‌هر دولت و فردی ‌در مقام مسئولیت، منتقدانی داشته باشد. اگر به حاشیه‌ها بپردازیم، زمان از دست می‌رود. وقتی که دولت با هماهنگی رهبر انقلاب سیاست خارجی خود را تبیین می‌کند و به پیش می‌برد، دیگر حجت بر همه تمام است و جای ‌ترسی نیست. دولت باید شجاعانه و ولایتمدارانه سیاست خارجی کشور را تعقیب کند و ما این را حق ملت ایران ‌می‌دانیم که اهداف و خواسته‌هایشان توسط دولت عملیاتی شود. نباید در انزوا قرار بگیریم، چرا که با منزوی شدن ما دشمنانمان بهره خواهند برد و ملت هیچ بهره‌ای نخواهد برد؛ منتها با رعایت سه اصل عزت، حکمت و مصلحت. آنچه ‌از دولت و سیاست خارجی‌اش دیده‌ایم، در چهارچوب این سه اصل و پیروی از رهبری است و دولت نباید با نگاه به مسائل حاشیه‌ای، خود‌ را از عرصه بین‌الملل دور کند و فرصت را از دولت و ملت بگیرد.

نماینده دنا افزود: هیچ‌گاه نمی‌گوییم که خوی استکباری وجود ندارد. خوی استبدادی دشمنان و ظلم ستیزی ملت ما همچنان وجود دارد؛ اما نباید به صرف این که دشمن خوی ستیزه‌جویی دارد دولت را در انفعال قرار دهیم و فرصت را از دولت بگیریم که این کار شایسته نیست. هر کجا دولت خواست از سه اصل عزت، حکمت و مصلحت و یا خارج از نقطه نظرات رهبری حرکت کند، طبیعی است که ملت این اجازه را نخواهد داد، ولی این شرایط پدید نخواهد آمد.

این نماینده گفت: رهبر انقلاب در فرمایش‌های خود تأکید دوباره‌ای داشتند بر حمایت از دیپلماسی خارجی دولت و تداوم آن تا بتوان از فرصت‌ها استفاده کرد.


وی در پاسخ به این که همیشه افراط و تفریط بوده و بهانه‌ای بوده ‌برای حاشیه سازی‌های رسانه‌های بیگانه، توصیه شما برای مذاکرات و رفتار دولت امریکا چیست، گفت: نظرسنجی‌هایی که از افکار عمومی و مردم امریکا شده، نشان می‌دهد که بیشتر ملت امریکا خواستار مذاکره دولتشان با ایران هستند. اما اصلی که دولت امریکا باید به آن توجه کند، استقلال امریکا در تصمیم گیری است. متأسفانه دولت امریکا و شخص اوباما تحت تأثیر رژیم صهیونیستی است و لابی‌های صهیونیستی تأثیر زیادی در تصمیم‌سازی آن‌ها دارد و نوعی دوگانگی و تناقض در اظهارات و اقداماتشان دیده می‌شود.

زارعی افزود: دولت امریکا باید مستقل با دولت ایران مذاکره و صحبت کند و بر تصمیماتی که به آن می‌رسند، بایستد. نباید تحت تأثیر لابی صهیونیستی تصمیم بگیرد. ما رژیم صهیونیستی را نامشروع و غده‌ای سرطانی می‌دانیم و تحت هیچ شرایطی ماهیت و وجود چنین رژیمی را قبول نداریم. وقتی این دیدگاه هست، آن‌ها نیز به هیچ وجه مذاکره ایران و امریکا را نمی‌توانند بپذیرند، چون با ادامه این شرایط بیشتر در حاشیه قرار می‌گیرند. طبیعی است که رژیم صهیونیستی هیچ گونه روی خوشی به نظام جمهوری اسلامی ندارد؛ اما پرسش اینجاست که اگر امریکایی‌ها مدعی و مستقل هستند، چرا تحت تأثیر صهیونیست‌ها هستند و از آن‌ها تأثیر می‌پذیرند؟ اگر این تأثیر نبود، روند مذاکرات ایران و امریکا خیلی سریع‌تر و قوی‌تر پیش می‌رفت. نقطه توقف در مذاکرات‌‌‌ همان فشارهای لابی صهیونیستی بر مسئولان امریکایی است.


ارتش به اصطلاح آزاد سوریه در آستانه متلاشی

استعفاهای رهبران گروه های شورشی و تسلیم شدن آنان به نیروهای دولتی این بار شاهد تجزیه های گروهی در بین گروه های معارضان سوری هستیم .

آخرین نیوز: پایگاه خبری اینترنتی ˈراست خبرˈ ترکیه روز چهارشنبه در مطلبی نوشت: ارتش به اصطلاح آزاد سوریه در آستانه متلاشی شدن قرار دارد.
این پایگاه خبری با اشاره به اینکه اختلافات در بین گروه های شورشی و تروریستی سوریه هر روز عمیق تر می شود ، این مطلب را منتشر کرد.

به نوشته این پایگاه خبری ، در پی تشدید درگیری بین گروه های معارض و تروریستی سوریه ، استعفاهای رهبران گروه های شورشی و تسلیم شدن آنان به نیروهای دولتی این بار شاهد تجزیه های گروهی در بین گروه های معارضان سوری هستیم .

راست خبر می نویسد ، هفت گروه معارض سوری که زیر نظر ارتش آزاد فعالیت می کرد با جدا شدن از این ارتش به گروه النصره وابسته به القاعده ملحق شدند.

به نوشته این پایگاه خبری گروه های ˈنوادگان عمر ˈ؛ ˈسیف الشهباˈ، جند موالیˈ؛ ˈ نور دمشق اسلامیˈ، ˈانصارˈ و ˈشهدای ریتیانˈ شش گروه شورشی هستند که از ارتش آزاد سوریه جدا و به النصره پیوسته اند.به نوشته راست خبر، گروه شورشی ˈعزت اللهˈ نیز به گروه ˈجیش الاسلامˈ پیوسته است.


تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران که شب گذشته وارد ژنو شد همراه با اعضای خود برای ادامه دور جدید مذاکرات هسته‌ایش با 1+5 فردا بر سر میز گفتگو می‌نشیند.
به گزارشخبرنگار اعزامی باشگاه خبرنگاران به ژنو، تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان به سرپرستی "سیدعباس عراقچی" معاون وزیر خارجه صبح امروز (چهارشنبه) به منظور شرکت در مذاکرات ایران و گروه 1+5 (آلمان، آمریکا، روسیه، فرانسه، انگلستان و چین) وارد ژنو محل برگزاری این دور از مذاکرات شد.

سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی، مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکا، حمید بعیدی نژاد مدیرکل امور اقتصادی و تخصصی بین‌المللی وزارت خارجه، داود محمدنیا مشاور حقوقی وزیر امور خارجه و محمد امیری از سازمان انرژی اتمی تیم پنج نفره ایران در این دور از مذاکرات به ریاست محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان هستند.

این در حالی است که در دور پیشین مذاکرات ایران و 1+5 در ژنو نیز، این 5 نفر اعضای تشکیل دهنده تیم هسته‌ای کشورمان بودند.

این مذاکرات قرار است
مذاکرات ایران و گروه 1+5 از فردا (پنجشنبه) به مدت 2 روز در شهر ژنو برگزار خواهد شد.  - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920812001673#sthash.bVZBlsGW.dpuf
از فردا (پنجشنبه) به مدت 2 روز در شهر ژنو برگزار شود.

گفتنی است؛ آخرین دور مذاکرات میان ایران و گروه 1+5 دو هفته پیش در ژنو پایتخت سوئیس برگزار شد.

"محمدجواد ظریف" (Javad Zarif)وزیر امور خارجه و رئیس تیم مذاکرات هسته‌ای ایران در این دور از مذاکرات، پیشنهاد جدید ایران با عنوان "پایانی بر یک بحران غیر ضروری؛ آغازی برای افق‌های جدید" را روی میز گذاشته بود.

پس مذاکرات دو روزه ایران و گروه 1+5 با مسئولیت "سید عباس عراقچی" (Abbas Araqchi) معاون حقوقی و بین‌المللی وزیر امور خارجه ایران و "هلگا اشمید"(Helga Schmid) معاون "کاترین اشتون" (Cathrine Ashton) مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه یافت.

لازم به ذكر است طرفین در این دو روز، چهار دور با یکدیگر گفتگو کرده و در دور آخر مذاکرات، ظریف و اشتون به جمع مذاکره کنندگان پیوستند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و رییس تیم مذاکره‌کننده گروه 1+5، این دور از مذاکرات را مثبت خوانده و تأکید کرده بود که برای نخستین بار روی یک بیانیه مشترک توافق شده است.

همچنین كاترین اشتون با اشاره به طرح ارائه شده از سوی ایران در مذاکرات، گفته بود "کامل‌ترین طرح ایران را در ژنو دیدیم."

ظریف نیز پس از پایان مذاکرات اظهار داشت "مذاکرات پرثمری را پشت سر گذاشتیم؛ امیدواریم این مذاکرات آغازی برای فاز جدید در روابط باشد تا بحران غیرضروری را خاتمه دهد و افق‌های جدیدی را باز کند."

عراقچی در پاسخ به سوالی در باره این که آیا در مذاکرات کارشناسی وین درباره گام‌های متقابل تصمیم‌گیری خواهد شد، تاكید كرده بود "مذاکرات کارشناسی محل تصمیم‌گیری نیست بلکه این مذاکرات برای توضیح و تبیین مواضع هر دوطرف در ادامه مذاکرات ژنو به طور عمیق‌تر و گسترده‌تر است."

این عضو ارشد مذاكره‌كننده هسته‌ای ایران با سفر به وین و در دیدار با "یوکیو آمانو" (Yukiya Amano) مدیرکل آژانس، پیشنهاد جدیدی را برای حل و فصل مسائل باقی مانده میان طرفین روز میز قرار داده بود که موجب شکسته شدن بن‌بست مذاکرات پیشین ایران و آژانس شد.


دیدار دکتر حسن روحانی با سپ بلاتر


لیست قیمت گوشی موبایل

نامقیمت (تومان)نمودار قیمتخرید آنلاینمقایسه قیمتبروز رسانی
Nokia 105 62,000 نمودار تغییرات قیمت 1 ساعت پیش
Dimo Homa 68,000 نمودار تغییرات قیمت 1 ساعت پیش
Samsung E1190 81,000 نمودار تغییرات قیمت 1 ساعت پیش
Nokia 100 84,000 نمودار تغییرات قیمت 1 ساعت پیش
Samsung E1182 85,000 نمودار تغییرات قیمت 1 ساعت پیش
Dimo Toos 85,000 نمودار تغییرات قیمت 1 ساعت پیش
Nokia 1280 95,000 نمودار تغییرات قیمت 1 ساعت پیش
Nokia 101 97,000 نمودار تغییرات قیمت 1 ساعت پیش
GLX W003 99,000 نمودار تغییرات قیمت 1 ساعت پیش
Dimo Dena 105,000 نمودار تغییرات قیمت 1 ساعت پیش
Samsung Galaxy S III I9300 - 16GB 112,000 نمودار تغییرات قیمت 1 ساعت پیش
Samsung E1282T 119,000 نمودار تغییرات قیمت 1 ساعت پیشاعلام موجودی اقلام اساسی/ مازاد برنج و مرغ

اقتصاد > بازرگانی - بررسی وضعیت موجودی و میزان مورد نیاز شش قلم کالای اساسی کشور نشان می‌دهد در مورد برنج و مرغ، کشور با مازاد بر نیاز مردم مواجه است.

ابراهیم علیزاده: بررسی آمارهای رسمی از وضعیت موجودی برنج در کشور حاکی از واردات بیش از نیاز این محصول است. اما در مورد گندم فعلا کسری 1.2 میلیون تنی داریم که در پنج ماهه پایانی امسال نیاز است به این میزان، واردات داشته باشیم.

در مورد گوشت قرمز نیز نیم میلیون تن فعلا کمبود وجود دارد که باید تا پایان سال به این میزان واردات صورت بگیرد. با وجود این، در مورد گوشت مرغ وضعیت به گونه‌ای است که حتی مازاد بر نیاز این محصول به ایران وارد شده است.

دو محصول چای و شکر نیز با کمبودهای به ترتیب 40 هزار و 629 هزار تن مواجه هستند که تا پایان امسال باید از طریق واردات این کسری جبران شود.

برنج، مازاد بر نیاز

طبق آخرین گزارش بانک مرکزی از وضعیت سبد مصرف مواد خوراکی خانوارهای ایرانی طی سال 1390 از جمله اقلام پرمصرف خانوار، برنج با 137 کیلوگرم مصرف در سال است. با توجه به وجود 21 میلیون خانوار (طبق اعلام مرکز آمار ایران)، می‌توان گفت که نیاز سالانه برنج ایران 2 میلیون و 877 هزار تن است.

طبق اعلام معاون امور تولیدات گیاهی وزیر جهاد کشاورزی نیز مصرف سرانه برنج در ایران 40 کیلوگرم است که با توجه به جمعیت 77 میلیون نفری ایران سالانه به سه میلیون تن برنج نیاز است. با وجود نزدیک بودن این دو رقم مدتی پیش ایسنا گزارش داد که طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت مصرف سرانه برنج در کشور حدود 45 کیلوگرم است که آن وقت با توجه به جمعیت 77 میلیون نفری ایران، سالانه به سه میلیون و 465 هزار تن برنج نیاز است.

اما میزان تولید برنج ایران در سال 1392 آن طور که انجمن برنج ایران اعلام کرده، دو میلیون و 400 هزار تن خواهد بود. معاون وقت امور تولیدات گیاهی وزیر جهاد کشاورزی نیز در اردیبهشت ماه امسال اعلام کرده بود که سطح زیر کشت برنج در کشور حدود 630 هزار هکتار است که در سال گذشته حدود دو میلیون و 200 هزار تن برنج برداشت شد و پیش‌بینی می‌شود تولید برنج در سال جاری هفت درصد افزایش یابد.

با این احتساب طبق پیش‌بینی وزارت جهاد کشاورزی در امسال میزان تولید برنج به دو میلیون و 354 هزار تن خواهد رسید.

در واقع این ارقام نشان می‌دهد که ایران در امسال حداکثر به 3 میلیون و 465 هزار تن برنج نیاز دارد که از این میزان دو میلیون و 354 هزار تن آن از طریق تولید داخل جوابگو خواهد بود. این یعنی در سال 1392 ایران نیاز به واردات حداکثر یک میلیون و 100 هزار تن دارد.

طبق آخرین آمار گمرک ایران نیز میزان واردات قطعی برنج ایران در هفت ماهه امسال بیش از یک میلیون و 200 هزار تن بوده است. در واقع تا همین الان هم میزان واردات برنج ایران بیش از میزان مورد نیاز بوده است.

  گندم، فعلا کسری یک میلیونی

از جمله اقلام پر مصرف دیگر خانوار ایرانی نان است که در این مورد می‌توان به مصرف 356 کیلوگرم در سال خانوار ایرانی اشاره کرد که این رقم نشان می‌دهد در سال به هفت میلیون و 476 تن نان نیاز است. طبق گفته عبدالرضا جمشیدی، معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی نیز سرانه مصرف آرد در کشور 160 کیلوگرم است که با توجه به جمعیت 77 میلیون نفری ایران می‌توان گفت سالانه به 12 میلیون و 320 هزار تن آرد نیاز است.

اما در مجموع براساس برخی آمارهای رسمی سرانه مصرف گندم در ایران حدود 190 کیلوگرم در سال است که با توجه به جمعیت 77 میلیون نفری میزان گندم مورد نیاز کشور 14 میلیون و 630 هزار تن است.

تابستان سال گذشته زمانی که وزارت جهاد کشاورزی می‌خواست میزان تولید گندم را اعلام کند این رقم را 13 تا 14 میلیون تن ذکر و اعلام کرده بود: این میزان نیاز کشور را تامین خواهد کرد.کد خبر: ۳۵۶۰۷۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۲ - 06 November 2013
مسئول تشریح جسد لاله و لادن با اینکه تا به حال هزاران جسد را تشریح کرده می‌گوید هنگام تشریح جسد لاله و لادن حس متأثر کننده‌ای داشته و وضعیت تشریح اجساد آنها نشان داد که از اول نباید این دوخواهر زیر تیغ جراحی بروند.
 
به گزارش فارس کمتر کسی است که نام لاله و لادن دو خواهر دوقلویی که از ناحیه سر به هم چسبیده بودند را نشنیده باشد. خواهرانی که 29 سال از عمر خود را با هم رفتند و با هم آمدند.

وقتی لاله رشته مدیریت در شهر یزد و لادن در رشته حسابداری شهر کرج قبول شد. همه به این فکر می‌کردند که چطور این دو خواهر به هم چسبیده همزمان می‌‌توانند هم در یزد باشند و هم در کرج. نتیجه این شد که رئیس جمهور وقت به وزیر علوم دستور داد تا دوقلو‌ها با سهمیه ریاست جمهوری سر کلاس حقوق دانشگاه تهران بنشینند.


لاله دوست داشت خبرنگار شود و لادن وکالت مردم را در شیراز برعهده بگیرد.

علی‌رغم مراجعه به پزشکان مختلف مغز و اعصاب، هیچ کس زیر بار انجام جراحی برای جدا کردن این دوخواهر نرفت و بالاخره قرعه به نام بیمارستان رافلز در سنگاپور افتاد.

تنها ساعتی پس از آغاز جراحی به دلیل خونریزی بیش از حد لادن از دست رفت و لاله هم بعد از 10 ساعت و نیم به لادن پیوست.


اکنون با گذشت 10 سال از فوت این دو خواهر قره داغی، رئیس تالار تشریح پزشکی قانونی در مورد مرگ لاله و لادن دوقلوی به هم چسبیده می‌گوید: با آنکه ما بسیار با تشریح اجساد سر و کار داریم ولی هنگام تشریح جسد این دو خواهر بسیار متأثر شدم.

وی می‌افزاید: من شخصاً خودم این دو خواهر را تشریح کردم و مشخص شد که از ابتدا این دو نباید تحت عمل جراحی جدا شدن قرار می‌گرفتند چرا که در ناحیه عروق مغز چند رگ مشترک حیاتی داشتند که در صورت جراحی، مرگ آنها محرز بود و امکان زنده نگهداشتن این دو اصلاً وجود نداشته است.

قره داغی اذعان می‌کند: پزشکان ایرانی نیز از ابتدا می‌دانستند که در صورت انجام چنین جراحی لاله و لادن جان خود را از دست خواهند داد و به دلیل اخلاق این کار را انجام ندادند اما یک پزشک آسیای جنوب شرقی حاضر شده بود این کار را بکند که به نظر می‌رسد صرفاً جنبه شهرت و رسانه‌ای بودن مطلب را در نظر گرفته بودند تا جنبه کار. این دو خواهر به جز اشتراک در چند رگ مغز بقیه اندامهایشان طبیعی و جدا بود.


محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان و رئیس تیم مذاکره کننده ایران با 1+5 به منظور برگزاری مذاکرات ایران و 1+5 در ژنو وارد سوئیس شد.

به گزارش پارس به نقل از مهر، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان و رئیس تیم مذاکره کننده ایران با 1+5 به منظور برگزاری مذاکرات ایران و 1+5 در ژنو وارد سوئیس شد.

بر اساس این گزارش، ظریف روز سه شنبه به منظور شرکت دراجلاس یونسکو به فرانسه سفر کرده بود و امروز پس از پایان اجلاس یونسکو و ملاقات با همتای فرانسوی خود به ژنو رفت.

مذاکرات ایران و 1+5 در دولت یازدهم در پی دیدار کاترین اشتون و محمد جواد ظریف در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل آغاز شد . اولین دور از مذاکرات در سطح وزرای امور خارجه ایران و 1+5 در نیویورک برگزار شد و در حاشیه ان نشست جان کری ، وزیر امور خارجه آمریکا و محمد جواد ظریف ملاقات کوتاهی با یکدیگر داشتند و جان کری در آن ملاقات تأکید کرد که به دنبال به نتیجه رسیدن مذاکرات است.

کاترین اشتون و ظریف همچنین در دیدار خود نیویورک توافق کردند که مذاکرات آتی ایران و 1+5 در 23 و 24 مهر ماه در ژنو برگزار شود.

در مذاکرات مهر ماه ژنو ایراان طرح پیشنهادی جدیدی را به 1+5 ارائه کرد که به گفته تیم مذاکره کننده ایرانی 1+5 چارچوب کلی این طرح را پذیرفته است .

ایران و 1+5 قرار است در مذاکرات آبان ماه در ژنو در خصوص محتوا وارد مذاکره شوند.

دو طرف هفته گذشته در وین مذاکرات کارشناسی نیز برگزار کردند که گفته می شود در این مذاکرات غرب برای اولین بار وارد مباحث کارشناسی تحریم شده است . قرار است نتیجه مذاکرات کارشناسی در نشست امروز و فردا برای تصمیم گیری ارائه شود.

ظریف ، ریاست تیم مذاکره کننده ایران را به عهده دارد و سید عباس عراقچی، معاون امور حقوقی و بین‌المللی، مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکا، حمید بعیدی نژاد مدیرکل امور اقتصادی و تخصصی بین‌المللی وزارت خارجه، داود محمدنیا مشاور حقوقی وزیر امور خارجه و محمد امیری از سازمان انرژی اتمی تیم پنج نفره ایران هستند که در این سفر وزیر امور خارجه را همراهی می کنند.ادامه مطلب

دنبالک ها: 5+1،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 15 آبان 1392 توسط aj mn
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  

  • paper | فیس چت | کانون زبان انگلیسی