تبلیغات
جهان یکه نگار - جدید ترین اخبار ایران2

جهان یکه نگار
 

bahar22

كد پرواز پرندگان

تذکر رهبر انقلاب به دولت روحانی "بی‌سابقه" بود!
رهبر معظم انقلاب در آغاز فعالیت دولت‌های مختلف، هرگز تذکری شبیه آنچه در 13 مهرماه بعد از سفر هیات ایرانی به نیویورک بیان کردند، نداشته‌اند.
به گزارش شریان نیوز، در حالی که 5 روز از بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص عملکرد دولت یازدهم در نیویورک می گذرد، بحث در خصوص مصداق فرمایش ایشان مبنی بر "برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد به نظر ما بجا نبود" همچنان در رسانه ها و محافل سیاسی ادامه دارد.

شریان نیوز
: فارغ از این موضوع، نکته ای که در این میان قابل تامل به نظر می‌رسد، مقایسه بیانات رهبر معظم انقلاب در آغاز فعالیت دولت یازدهم با بیانات ایشان در زمان های مشابه دولت های پیشین است.

مقام معظم رهبری در اولین هفته های آغاز به کار دولت های هاشمی رفسنجانی، خاتمی و احمدی نژاد، هیچ گاه تذکری مشابه آنچه خطاب به دولت یازدهم بیان شد، نداده بودند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای 13 مهرماه امسال در حالی که تنها دو ماه از آغاز به کار دولت یازدهم می گذشت، در بیانات خود درباره عملکرد تیم ایرانی در سازمان ملل فرمودند "درباره از آنچه در سفر اخیر بود حمایت می‌کنیم البته برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد به نظر ما بجا نبود لکن ما به هیئت دیپلماسی دولت عزیزمان خوشبین هستیم ولی به آمریکایی‌ها بدبینیم."

به این بهانه مروری کوتاه داریم بر آنچه رهبر معظم انقلاب در آغاز به کار دولت های یادشده در بالا بیان نموده اند.

در سال 72 رهبر معظم انقلاب از زمان تنفیذ حکم هاشمی رفسنجانی به عنوان رییس جمهور تا پایان مهرماه آن سال 11 بار در برنامه های مختلف به سخنرانی پرداختند یا با صدور پیام به مراسم گوناگون نظرات خویش را بیان کردند. در هیچ یک از این موارد، انتقاد یا تذکری جدی به دولت وقت که ناشی از اقدامات اعضای کابینه باشد دیده نمی شود.

ایشان در سوم شهریور به مسئولان و کارگزاران دولت فرمودند: "همین‏طور که جناب آقاى «هاشمى» اشاره کردند، من‏هم واقعاً یکى از آرزوهایم این است: نگاه به مناطق محروم و طبقات مستضعف کشور و آن مناطقى که مورد بى‏مهرى دستگاههاى طاغوتى در گذشته قرار گرفته‏اند. این از جمله کارهاى بسیار لازم و واجب است که ان‏شاءاللَّه آقایان در هر جا که هستند - چه در کارهاى اقتصادى، چه فنّى، چه علمى و چه فرهنگى - دنبال کنند. این، همان خواهد شد که مردم و مجلس شوراى اسلامى از شما متوقّع هستند."

در سال 76 و در آغاز به کار دولت سیدمحمد خاتمی نیز مواضع مشابهی از سوی رهبری معظم انقلاب بیان شده بود. ایشان در 13 سخنرانی یا پیام خود ضمن ارائه توصیه های لازم به دولت انتقاد برجسته ای را متوجه اقدامات دولت نکردند.

آیت الله خامنه ای در 24 مهرماه در کرج در خصوص تبلیغات دشمن مبنی بر جدایی مردم و مسئولان از مبانی انقلاب و دین فرمودند: "و اما نکته دوم، تبلیغِ دورماندن مسؤولان یا متصدّیان دولتى یا جوانان از مبانى اسلام و دین و انقلاب است. این دروغ، از آن اوّلى بزرگتر است! به هیچ وجه چنین نیست. امروز در این کشور، هر کس که در یک مسؤولیت بزرگ و تعیین‏کننده مشغول انجام خدمت است، بزرگترین هدفش آن است که بتواند این کشور را با تعالیم زندگى‏بخش اسلام بسازد؛ این کشور را به برکت دین خدا آباد کند؛ این کشور را به عزّتى که دین خدا براى مردم خواسته است برساند؛ این کشور را به آبادانى و علم و تمدّنى که اسلام به انسانها و ملتها مى‏دهد، نائل کند. هدف، این است."

رهبر معظم انقلاب در سال 84 و در آغاز فعالیت دولت محمود احمدی نژاد نیز در 17 سخنرانی و پیام خود تا پایان مهرماه آن سال، رویه مشابهی را در ارائه توصیه های لازم به دولت پیمودند و باز هم انتقاد یا تذکر برجسته ای که معطوف به اقدامات دولت در همان مدت اندک سپری شده از عمرش باشد، ارائه نکردند.

ایشان در 29 مهرماه 84 در خطبه های نماز جمعه تهران در خصوص عملکرد دولت در شروع به کار آن فرمودند: "درباره‏ى دولت، آنچه که من به نظرم مى‏رسد که لازم است عرض بکنم، این است که دولت ما بحمداللَّه یک دولت تازه نفس و آماده به کار است. آنچه که من از نزدیک احساس مى‏کنم این است که مى‏بینم به‏طور جدى این برادران آماده هستند تا وظایفى را که قانون برعهده‏ى آنها گذاشته است، انجام بدهند و همان شعارهایى را که مطرح شده است، تحقق ببخشند؛ من این را احساس مى‏کنم که عازم بر کار کردن و عمل کردن هستند. الان که زمان کوتاهى از تشکیل این دولت گذشته است - حالا دو ماه یا دو ماه و نیم - انسان مى‏بیند بعضى‏ها که در قبال برخى از مسائل، پنج سال و ده سال صبر کردند و چیزى نگفتند، حالا در این دو، سه ماه بى‏صبرى مى‏کنند؛ پا به زمین مى‏زنند که چرا فلان کار نشد!؟ چرا فلان کار چنین شد!؟ باید به دولت کمک کرد؛ باید به آن کسانى که در وسط این گود مشغول چالش‏هاى بزرگ هستند، مدد رساند و فرصت داد تا کار خودشان را انجام بدهند. البته اگر خداى نکرده، کوتاهى‏یى صورت بگیرد، بنده خودم اولْ مدعى خواهم بود؛ لیکن این هم که ما دولتى را که اول کارش هست و هنوز از تشکیل آن، دو، سه ماه بیش نگذشته است، به پاى میز مطالبه بکشیم و دایم از او مطالبه کنیم که چرا فلان کار نشد، این، بى‏انصافى است."

مرور همه بیانات رهبر معظم انقلاب در آغاز فعالیت دولت های مختلف این واقعیت را گوشزد می‌کند که ایشان در مدت مشابهی که از عمر دولت یازدهم می گذرد، هرگز تذکری شبیه آنچه در 13 مهرماه بعد از سفر هیات ایرانی به نیویورک بیان کردند، نداشته اند و بدون تردید تذکر ایشان به دولت حجت الاسلام حسن روحانی "بی‌سابقه" بوده است.


در نامه‌ای به رئیس‌جمهور عنوان شد

پیشنهادات معاون احمدی‌نژاد به روحانی در حوزه قانون اساسی

خبرگزاری تسنیم: معاون سابق محمود احمدی‌نژاد در اجرای قانون اساسی در نامه‌ای به حجت‌الاسلام روحانی پیشنهادات جدیدی را برای ارتقاء جایگاه معاونت قانون اساسی در ریاست‌جمهوری به وی ارائه کرده است.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی معاون سابق رئیس‌جمهور در اجرای قانون اساسی در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی رئیس‌جمهور پیشنهاداتی را در حوزه قانون اساسی به وی داده است که متن کامل نامه میرتاج‌الدینی به شرح زیر است:

حجت‌الاسلام والمسلمین آقای دکتر روحانی دام عزه

رئیس‌جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و تحیت احتراما مطالبی به اختصار در خصوص معاونت اجرای قانون اساسی رئیس‌جمهور، همراه با پیشنهاد مشخص به محضر عالی تقدیم می‌نمایم.

1- در اصل 113 قانون اساسی پس از مقام رهبری، رئیس جمهور به عنوان عالی‌ترین مقام رسمی کشور مسئولیت اجرای قانون اساسی و ریاست قوه مجریه را جز در اموری که مستقیما به رهبری مربوط می‌شود برعهده دارد و براساس اصل 121 رئیس‌جمهور سوگند یاد می‌کند که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور باشد و همچنین از آزادی و حرمت اشخاص و حقوقی که قانون اساسی برای ملت شناخته است حمایت کند.

و بر مبنای اصل 124 رئیس‌جمهور برای انجام وظایف قانونی خود می‌تواند معاونانی داشته باشد. با توجه به اصول فوق‌الذکر، معاونت اجرای قانون اساسی رئیس‌جمهور، از جایگاه قانونی روشنی برخوردار است و می‌تواند در ایفای وظایف اصلی رئیس‌جمهور یعنی «اجرای قانون اساسی، پاسداری از قانون اساسی و حمایت از حقوقی که قانون اساسی برای ملت شناخته است» کمک و نقش خوبی داشته باشد.

2- هیأت عالی نظارت بر قانون اساسی که از نهادهای ضروری برای صیانت از قانون اساسی است و در دوره‌های گوناگون با فراز و نشیب‌هایی روبه‌رو شده است، انتخاب معاون قانون اساسی رئیس‌جمهور به عنوان دبیر این هیئت موجب ارتقاء جایگاه آن گردیده و رسالت خطیر «نظارت و اجرا» و پیگیری امور مربوطه را سهل‌تر و قوی‌تر خواهد کرد.

3- اخیراً شورای محترم نگهبان برخلاف رویه گذشته تفسیر مضیق از اصل 113 نموده‌اند و دایره نظارت را به قوه مجریه محدود دانسته‌اند که این تفسیر مورد اشکال برخی از حقوقدانان قرار گرفته است، این تفسیر با پیگیری از مجاری قانونی از جمله از طریق هیئت عالی اختلاف بین قوا قابل بازگشت می‌باشد و در قانون مربوط به اصل 113 که به تایید شورای محترم نگهبان هم رسیده است حیطه اختیارات رئیس‌جمهور وسیع‌تر تعریف شده است.

هرچند اجرا و نظارت برای اجرای قانون اساسی در همان محدوده مورد اشاره شورای محترم نگهبان نیز حوزه وسیعی است که برای انجام آن وجود چنین مجموعه‌هایی لازم و ضروری است.

4- ساختار و تشکیلات این معاونت مصوب گردیده و 31 پست سازمانی برای آن تایید شده است و دارای دو معاونت پیگیری اجرای قانون اساسی، پژوهش و ترویج قانون اساسی در قالب دفاتر بررسی‌های اجرای قانون اساسی، دفتر پیگیری‌های حقوق اساسی و حقوق بشر و همینطور مطالعات و برنامه‌ریزی است.

5- در کمتر از دو سال از تاسیس این معاونت، ضمن حضور در مراکز مرتبط از جمله شورای نگهبان و هیئت عالی حل اختلاف بین قوا و دفاع از نظرات و حقوق دولت برای موارد  زیر اقدام نموده است.

- تدوین و تصویب ساختار و تشکیلات معاونت

- برگزاری اولین نمایشگاه دستاوردهای نظام براساس قانون اساسی

- تدوین مقدمات نظام پایشی عملکرد دستگاه‌های اجرایی براساس قانون اساسی

6- یکی از وظایف این معاونت پیگیری حقوق اساسی و حقوق بشر می‌باشد. 

با اینکه جمهوری اسلامی ایران براساس احکام نورانی اسلام همواره از مدافعان حقیقی حقوق بشر می‌باشد ولی دشمنان نظام اسلامی پیوسته از آن به عنوان یک حربه علیه جمهوری اسلامی استفاده کرده و شبکه رسانه‌ای استکبار حقوق بشر را به یک چالش علیه ما تبدیل کرده است.

مسائل حقوق بشر در قوه قضائیه و بخش دیگر در وزارت امور خارجه پیگیری می‌شود با توجه به اهمیت موضوع لازم است از جایگاه ریاست جمهوری بدان رسیدگی شود این معاونت می‌تواند مسائل مربوط به حقوق بشر را در سطح بالاتر پیگیری و جمهوری اسلامی را به عنوان یکی از حامیان اصلی حقوق بشر در سطح جهانی مطرح نماید.

پیشنهاد این معاونت:

با توجه به مطالب پیش گفته و با عنایت به اینکه به حمدالله حضرتعالی صاحب دانش و تجربه کافی و وافی در این خصوص هستید و می‌توانید با تاکید ویژه به قانون اساسی و حقوق بشر و حقوق اساسی ملت راه روشنی را پایه‌گذار بوده و آن را برای آیندگان به یادگار بگذارید براین اساس به محضرعالی پیشنهاد می‌گردد.

1- معاونت اجرای قانون اساسی، حفظ و با واگذاری دبیری هیات عالی نظارت به این معاونت، جایگاه آن ارتقاء یابد.

2- با توجه به توضیحات مندرج در بند 5، با تغییر عنوان معاونت به «معاونت اجرای قانون اساسی و حقوق بشر» سیمای دولت یازدهم و جمهوری اسلامی در سطح بین‌المللی در این جهت برجسته‌تر می‌نماید.

سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی


حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در پیامی انتخاب مجدد الهام علی اف به عنوان رییس جمهوری آذربایجان را به وی ، دولت و ملت این کشور تبریک گفت.

پیام تبریک دکتر روحانی به رییس جمهوری آذربایجان

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در پیامی انتخاب مجدد الهام علی اف به عنوان رییس جمهوری آذربایجان را به وی ، دولت و ملت این کشور تبریک گفت.

شناسه خبر: 72229 - 

شنبه 20 مهر 1392 - 16:31

متن پیام دکتر روحانی به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

جناب آقای الهام علی‌اف

رییس جمهوری آذربایجان


انتخاب مجدد جنابعالی به عنوان رییس‌جمهوری آذربایجان را به شما، دولت و ملت آن کشور صمیمانه تبریک می‌گویم.

امیدوارم همکاری‌ها و مناسبات حسنه موجود میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در دوره جدید نیز با تقویت مراودات فیمابین براساس احترام متقابل و در راستای منافع دو ملت، بیش از پیش گسترش یابد.

از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت آن جناب و بهروزی و نیک‌بختی دولت و ملت دوست آذربایجان را مسألت دارم.

حسن روحانی

رییس‌جمهوری اسلامی ایرانزمان واریز یارانه مهرماه
همانطور که اعضای کابینه یازدهم قبلاً اعلام کرده‌اند یارانه مهرماه نیز از روش های مختلف تأمین شده و در روزهای آینده (حداکثر تا سه شنبه) به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.
2 7 0 نظر
[-] اندازه متن [+]
به گزارش جام اقتصادی، در روزهای اخیر علی طیب نیا وزیر اقتصاد دولت یازدهم بار دیگر به مشکلات دولت در تأمین یارانه‌های نقدی اشاره و تصریح کرده بود که "درآمد ناشی از افزایش قیمت‌ حامل‌های انرژی ماهانه حدود 1500 میلیارد تومان است. ضمن آنکه مبالغی هم از طریق ردیف‌های بودجه صرف پرداخت نقدی یارانه‌ها می‌شود که متأسفانه با کمبود منابع مواجه‌ایم به‌طوری که حدود هزار میلیارد تومان کسری پرداخت‌های نقدی داریم که از طریق روش‌های مختلف در حال تأمین آنها هستیم".

براساس این گزارش، طبق قانون دولت باید هر ماه 45 هزار و 500 تومان را به حساب سرپرستان خانوار واریز کند، با احتساب اینکه 75 میلیون ایرانی مشمول دریافت یارانه می شوند می توان گفت که دولت هر ماه نیازمند 3400 میلیارد تومان برای واریز یارانه‌های نقدی است. البته طبق اعلام وزیر اقتصاد دولت ماهانه ماهانه 3500 میلیارد تومان صرف پرداخت نقدی می کند.

از ابتدای روی کارآمدن دولت یازدهم مردان اقتصادی کابینه روحانی در سخنانی جداگانه اشاره کرده‌اند که دولت در تأمین یارانه‌های نقدی به مشکل خورده و از روش‌های مختلف در حال تأمین یارانه‌های نقدی است؛ سکوت اعضاء کابینه درباره پشت پرده "روش‌های مختلف" تأمین اعتبار یارانه‌های نقدی خبرنگار تسنیم را بر آن داشت با غلامرضا مصباحی مقدم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در اینباره گفت‌وگویی کوتاه داشته باشد.

مصباحی مقدم به خبرنگار تسنیم گفت که روش تأمین یارانه نقدی در دولت یازدهم مشابه دولت دهم است اما این روش شامل تأمین یارانه از محل افزایش قیمت طلا و ارز نیست. ولی البته به این نکته هم تأکید کرد که بخاطر همین مشکلات مجلس طرح حذف 3 دهک درآمدی بالا را در دستور کار قرار داده است.

دولت یازدهم از زمانی که روی کار آمده در روزهای 22 الی 23 هر ماه یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی را به حساب سرپرستان خانوار واریز کرده است؛ پیش بینی می شود طبق روال مرداد و شهریورماه سومین یارانه دولت روحانی در روزهای آینده (احتمالاً 22 الی 23 مهرماه) از روش‌های مختلف تأمین و به حساب سرپرستان خانوار واریز شود./تسنیم/110«علی قرقی» دستگیر شد

رییس کلانتری ۱۰۲ پاسداران از دستگیری «علی قرقی»، سارق حرفه‌ای منازل شمال پایتخت خبر داد.

به گزارش بی باک به نقل از جام جم، سرهنگ اقبال امانی با بیان اینکه در سیزدهم شهریورماه امسال فردی به نام «حمیدرضا» با تسلیم شکواییه ای به کلانتری ۱۰۲ پاسداران از سرقت منزلش پرده برداشت، گفت: این فرد در اظهاراتش عنوان کرد که سارق یا سارقان احتمالی از منزلش یک تخته فرش، یک دستگاه لپ تاپ، دو سرویس طلا و مقداری سکه را به سرقت بردند.

وی با بیان اینکه با ثبت شکایت این فرد، تحقیقات آغاز شد، افزود: پس از گذشت یک ماه کار اطلاعاتی فشرده سرانجام ماموران، ردپای یکی از سارقان حرفه ای منازل شمال پایتخت به نام «علی قرقی» را شناسایی کنند که تحقیقات برای دستگیری این فرد آغاز شد.

رییس کلانتری ۱۰۲ پاسداران با بیان اینکه در ساعت ۲ بامداد پانزدهم مهرماه بنا به دستور مقام قضایی، چهار تیم از معاونت تجسس کلانتری به سمت مخفیگاه «علی قرقی» در حوالی میدان بهارستان اعزام شدند، گفت: متهم هنگامی که متوجه حضور ماموران شد، اقدام به فرار با یک دستگاه خودروی سوناتای مشکی رنگ کرد که با فرار این متهم، عملیات تعقیب و گریز پلیس آغاز شد.

سرهنگ امانی با بیان اینکه ماموران در حین تعقیب با رعایت قانون بکارگیری سلاح، اقدام به شلیک به سمت لاستیک خودروی «علی قرقی» کردند، گفت: سرانجام در یک تعقیب و گریز پلیسی، متهمان به نام های «علی» و «امین» دستگیر و برای بازجویی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی منتقل شدند که لوازم سرقتی از جمله لپ تاپ و ... نیز از این افراد کشف و ضبط شد.پوستل قدرت رانش و نیروی «تراست» این موشک را در نوع خود بسیار حیرت‌انگیز توصیف می‌کند و می‌افزاید: در بررسی‌های اولیه در ویدئوی پرتاب این موشک می‌توان دریافت که شتاب حرکت سجیل 1.6 شتاب گرانش است.
کد خبر: ۳۵۰۷۲۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۱ - 12 October 2013
کارشناسان نظامی در دانشگاه ام.آی.تی آمریکا معتقدند، موشک سجیل با بردی حدود ۲هزار کیلومتر، حیزت‌انگیز‌ترین موشک ساخت ایران است.

به گزارش تسنیم، در گزارش قبل پیرامون توان موشکی جمهوری اسلامی ایران به روند توسعه سوخت‌ موشک‌ها در جهان و علت پدید آمدن انواع سوخت موشک‌ها پرداختیم.

اما در این بخش مطالبی را مطرح خواهیم کرد که به بررسی تخصصی یکی از موشک‌های توانمند ایرانی با سوخت جامد اختصاص دارد.

جالب اینجاست که این مطلب حاصل تحقیقاتی است که توسط متخصصان هوافضا و شیمی دانشگاه ام.آی.تی (MIT) آمریکا یعنی ممتازترین دانشگاه فنی جهان انجام گرفته است.

تئودور پوستل استاد علوم و فناوری دانشگاه ام.آی.تی در مقاله‌ای به صورت تخصصی موشک بالستیک سوخت جامد «سجیل» را تحلیل کرده و از آن به عنوان موشک بسیار پیشرفته خط شکن نام برده است.

وی در این مقاله با اشاره به اینکه سجیل یک موشک با سامانه پیشران سوخت جامد و دو مرحله‌ای است می‌نویسد: وزن تقریبی سجیل با کلاهک جنگی 1 تنی تقریبا 21 تن است ضمن اینکه در این موشک، مرحله دوم کوتاه‌تر از مرحله نخست است.

البته پوستل، برد سجیل را با کلاهک‌های سبک‌تر حتی بیش از این میزان نیز می‌داند و قابلیت برد سجیل را با کلاهک ضعیف‌تر بالاتر می‌خواند.

استاد علوم دانشگاه ام.آی.تی پیش‌بینی کرده که ایران تعداد فراوانی از این موشک را تولید کرده و حتی در زمینه سامانه پیشران سوخت مایع آن نیز تولیداتی داشته است.

پوستل در کنار تمجید فنی موشک سجیل اما در بخشی از مقاله خود که مشخص است تحت تفکرات صهیونیستی نگاشته و به چاپ رسیده است، ایران را کشوری می‌داند که به دنبال سلاح هسته‌ای است.

این استاد دانشگاه که قادر به اثبات حرف تبلیغاتی ضد ایرانی خود پیرامون تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای نیست اما به لحاظ فنی فناوری تولید سوخت موشکی ایران را ستوده و پیشرفت‌های ایران در این سال‌ها را «خیره کننده» می‌خواند.

نکته جالب در مقاله این محقق علوم فنی و امنیتی، موضوعی است که وی در میانه مقاله خود بدان اشاره کرده و آن توانایی ایران در رقابت با آمریکا و روسیه در صنعت موشکی است.

جالب‌تر اینکه وی توانایی موشکی ایران در طراحی موشک‌های فوق‌سنگین و سه مرحله‌ای را بسیار زیاد می‌داند و بر این باور است که ایران در خط برد دو هزار کیلومتر ‌قادر است موشک‌هایی با وزن 45 و حتی 65 تن تولید کند که این کار نیازمند طراحی بومی موتورهایی است که دارای توان رانشی بسیار بالایی باشند.

وی آزمایش موفق موشک سجیل 1 و 2 را نشانگر تصمیم استراتژیک ایران در بکارگیری موشک‌هایی با سوخت جامد می‌داند اما به این موضوع نیز اشاره می‌کند که ایران توسعه موشک‌های سوخت مایع خود را نیز به صورت موازی دنبال می‌کند.

پوستل ماهواره‌برهای سفیر و سیمرغ را که با سوخت مایع نیروی پیشران خود را تامین می‌کنند، موشک‌هایی با اهداف صلح‌آمیز فضایی می‌داند اما مجددا ادعاهای پوچی را در راستای تامین منافع صهیونیست‌ها تکرار می‌کند.


پیام توییتری ظریف در مورد بسته پیشنهادی ایران: لطفا گمانه زنی نکنید؛ عجله هم به خرج ندهید/دیپلمات کهنه کار آمریکایی: ظریف و روحانی می خواهند درهای اقتصاد ایران را بازکنند

ویلیام لوئرز دیپلمات کنه کار آمریکایی می گوید: برداشت من آن است که جواد ظریف طرحی را ارائه می کند که می گوید، ببنیند ما می خواهیم آنچه لازم است را انجام دهیم، اکنون اغاز می شود و پایان سال تمام می شود تا اطمینان دهیم که سلاح هسته ای نمی خواهیم.
المانیتور نوشت: برخی از دیپلمات های فعلی و سابق غربی روز جمعه گفتند که ایران قصد ارائه بسته پیشنهادی گسترده ای در ژنو دارد. با این حال بلندپایه ترین مقام وزارت خارجه ایران خواستار صبر و شکیبایی در بحبوحه گمانه زنی های رو به افزایش در مورد بسته پیشنهادی ایران شده است.

 محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در توییتر نوشت: ما دیدگاه های خودمان را همانطور که توافق شد در ژنو ارائه می کنیم نه پیش از آن.

وی در ادامه نوشت: لطفا گمانه زنی نکنید و عجله هم به خرج ندهید.

ویلیام لوئرز دیپلمات کنه کار آمریکایی می گوید: برداشت من آن است که جواد ظریف طرحی را ارائه می کند که می گوید، ببنیند ما می خواهیم آنچه لازم است را انجام دهیم، اکنون اغاز می شود و پایان سال تمام می شود تا اطمینان دهیم که سلاح هسته ای نمی خواهیم.

وی افزود: برداشت من از گفتگو با ظریف و روحانی آن است که آنها تصمیم گرفته اند که درهای اقتصاد خود را به جهان باز کنند./انتخاب


ادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: آیت ا... خامنه ای، معاون احمدی نژاد، دکتر روحانی، دستگیری محمد قرقی، موشک حیرت انگیز ایرانی، آقای ظریف،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 20 مهر 1392 توسط aj mn
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  

  • paper | فیس چت | کانون زبان انگلیسی